Jump to content
 • Announcements

  • T.Konopka

   DOWNLOADS - new way of sharing solutions!   01/17/18

   Dear users, We want you to have a great time here on the Forum, therefore, we are introducing a new tool for sharing solutions! DOWNLOADS - a system of file sharing for all of you. DOWNLOADS - support topics - this is a new category for support topics. Check the short guide for Downloads on how to add a solution (all files have to be approved).   Crowd's Solutions will be closed for new submissions, but still open for replies in remaining topics. We ask the authors of the solutions to add their solutions to Downloads with the link to the topic at the top of the description. We will merge the support topic with the one from Crowd's Solutions.   If you have any questions, feel free to ask our administrators - @T.Konopka and @I.Srodka!
  • T.Konopka

   DOWNLOADS - nowy sposób dzielenia się rozwiązaniami!   01/17/18

   Szanowni użytkownicy, Chcemy, abyście świetnie spędzali czas na Forum, dlatego przedstawiamy wam nowe narzędzie do dzielenia się rozwiązaniami! DOWNLOADS - system dodawania i pobierania plików. DOWNLOADS - support topics - to jest nowa kategoria z tematami wsparcia. Sprawdźcie przewodnik dla Downloads, aby wiedzieć jak dodać rozwiązanie (wszystkie pliki muszą zostać zatwierdzone).   Rozwiązania Społeczności zostaną zamknięte dla nowych tematów, jednak tematy już wczęśniej dodane będą nadal dostępne. Prosimy autorów rozwiązań do przenoszenia ich do Downloads - prosimy o dodanie linkiem do tematu na górze opisu. Połączymy wtedy temat wsparcia z tematem z Rozwiązań Społeczności.   W przypadku pytań, prosimy o kontaktowanie się z administratorami - @T.Konopka and @I.Srodka. (Rozwiązania mogą być dodawane w języku polskim!)

Janech

Member
 • Content count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Janech

 • Rank
  Newbie

Profile information

 • Country
  United kingdom
 • Gateway/s
  Home Center Lite

Recent Profile Visitors

69 profile views
 1. Unwanted action X button

  Hello, I am using fibaro key fob to control rgbw controler and Hue bulb. X button is assigned to hue bulb and changing brightness only. I noticed that when RGBW controler is off, bulb is on and I pushed key fob X button then Red colour is on. If RGBW and bulb are on when I push X button-action going to bulb and RGBW is off and sometime is getting red.
 2. Dostęp do pieca przez centralkę Fibaro.

  Czesc, zrób sobie to na Siemens logo!8 z dostepem do web servera https ://www.automatyka.siemens.pl/solutionandproducts_ia/13138.htm
 3. Aktualizacja 4.121

  Witam, moja centralka po ostatniej aktualizacji nie może wystartować. Wyłączałem z gniazdka, próbowałem wejść w tryb recovery i nic. Następna bardzo dobra aktualizacja-ręce opadają. Polacy mają opinie dobrych programistów ale jakoś to nie odzwierciedla w produktach Fibar SA. Nadchodzi czas na rozwód z produktem Fibaro.
 4. Aktualizacja 4.102

  Po kilku wylaczeniach z gniazdka i restartach centralka powrocila do zycia ale i tak zaczela zyc wlasnym zyciem po ostatnich aktualizacjach.
 5. Aktualizacja 4.102

  Brak dostepu do centralki.
 6. Aktualizacja 4.102

  Po ostatniej aktualizacji moja centralka traci połączenie z urządzeniami. Centralka służy tylko do sterowania ogrzewania i muszę ją restartować kilka razy dziennie. Czy Fibar group może coś z tym zrobić bo to staje się bardzo irytujące?.
 7. Witam wszystkich, chciałbym rozpocząć dyskusje o naszych centralkach Fibaro Lite. Proszę o wyrażenie opinii i sugestiach co należało by zmienic lub poprawić w tym urządzeniu na przyszłość. Dużo czytam tym na forum poszukuję rozwiązań i zaniedbuje moje obowiązki. Nie chcę mieć urządzenia w domu które będzie zbierało kurz, nie chcę się gryźć że wydałem troche grosza tylko po to żeby zrobić z tego tabakierkę lub coś podobnego. Jak to się mówi-im dalej w las tym więcej drzew i tak widze problem z uzytecznością tego urządzenia. Nie oczekiwałem od wersji Lite jakiś wodotrysków i fajerwerków ale podstawowej funkcjonalności. Brakuje wielu możliwości w tworzeniu scen, nie potrzebuje Lua bo mam niewielki dom więc naturalnie będzie prościej to robić na kolorowych blokach, bez skomplikowanych algorytmów programu i nauki składni LUA. Urządzenie żyje własnym życiem czasami i miałbym na tyle dzisiaj, pozdrawiam.
 8. Timery

  Chciałem ustawić czas włączenia i wyłączenia modułu rgb w scenach w zależności od pory dnia, wykrytego ruchu i natęzenia światła. Warunek logiczny nie działa prawidłowo ponieważ moduł rgb działa chociaż timer(o godzinie) nie wlączył się a dwa pozostałe spełniają warunek więc warunek logiczny nie został spełniony. Mam krotkie pytanie do wszystkich-dlaczego timery nie działają w HCL 4.100?.
 9. Relay 2x1.5

  Witam, dziękuję za odpowiedź. Sprawdzilem w drzewku, mam trzy podrzędne urządzenia, jedno nadrzędne i nic więcej nie ma. Chciałbym użyć stykow S1, S2 w scenach i żeby były widoczne. S1 jest widoczny i działa a S2 jest niewidoczny ale reaguje na sygnał przychodzący.
 10. Relay 2x1.5

  Witam, czy możliwa jest widoczność w systemie drugiego styku sterującego przekaźnikiem 2 bo chciałbym go użyć do w scenie?. Dziękuję za odpowiedź.
×