Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


HomeKit od Apple także dla użytkowników Fibaro - AppleMobile


AppleMobile

Recommended Posts

Wszystko wskazuje na to, że framework HomeKit od Apple mocno poruszył branżę automatyki budynkowej. Nowymi możliwościami integracji inteligentnego domu z produktami Apple zainteresowało się samo konsorcjum Z-Wave Alliance, jak również jej członek - Fibaro.

Więcej na:

Please login or register to see this link.

W tym także oficjalna odpowiedź Fibaro

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

sorki ale muszę stanąć na straży merytoryki i rzetelności.

Nie będę wyliczał błędów i nieprawdziwych informacji bo akurat fajny film leci ale proszę daj to do przeczytania komuś kto się zna.

Artykuł wielokrotnie wprowadza czytelnika w błąd.

Przykro mi to pisać bo robisz fajna robotę ale tutaj coś Ci się noga podwinęła

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

Link to comment
Share on other sites

Sztywnek - fibaro nie potrzebuje adwokata bo się samo swietnie broni.

Przeczytałem ten artykuł i nie widzę w nim jakiś błędów to tylko śpiewka przyszłości zobaczymy co z tego będzie.

Wiec jak już atakujesz to wysun jakiej konkrety a nie puste słowa.

Wszyscy wiedza ze fibaro dla ciebie to góru

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

Ty tez robisz fajna robotę ale nie bądź wpatrzony w fibaro jak w święty obrazek.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

Powertech: wskaż gdzie w tym przypadku bronię Fibaro.

Wręcz przeciwnie. Przeczytaj ze zrozumieniem a później odszczekaj.

Link to comment
Share on other sites

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> niech ocenia to inni

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />
Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

Nie obchodzą mnie inni. Skoro szkalujesz moją osobę pisząc nieprawdę to mógłbyś chociaż napisać dlaczego to robisz.

Nie przeczytałeś tego artykułu lub nie masz o tym bladego pojęcia.

Artykuł jest marketingiem dla Fibaro aż do bólu.

To mi nie przeszkadza ale przeszkadza mi to że argumenty użyte przez autora są nieprawdziwe lub naciągane.

Gdybym był "adwokatem" Fibaro to bym ten artykuł pochwalił a zrobiłem wręcz przeciwnie.

Jeżeli masz na mnie alergię to jest fajna funkcja na forum - ignoruj. Nie będziesz musiał czytać tego co piszę tylko proszę nie pisz nieprawdy w stosunku do mojej osoby.

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • No to jako autor są muszę zapytać - marketing Fibaro? Gdzie? Raczej marketing Apple i nowego rozwiązania. Fibaro zostało podane jako przykład rozwiązania Z-Wave. W związku z tym, że to właśnie z Fibaro mam największe doświadczenie (tak na prawdę jedyne), to tym rozwiązaniem automatyki Z-Wave się podparłem. Oczywiście nie jest tajemnicą, że jaram się Fibaro, ale to chyba żadna zbrodnia?

    Dzięki za krytykę i będę wdzięczny za wskazanie błędów i nieprawdziwości informacji, by móc się poprawić

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    Jak będę przy kompie to napiszę i podeślę.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Sztywność najlepszym rozwiązaniem jest atak. Nie bede tego komentował ale jak podjąłeś temat i piszesz o błędach i nieprawdziw pokaz w których miejscach . To ty przeczytaj ten artykuł raz jeszcze bo według mnie nie chodzi a marketing Fibaro tylko ewentualne pojawienie sie na rynku nowego gracza i to całkiem sporego .

    [ Dodano: 2014-06-19, 13:19 ]

    Swoją droga sztywniak nie mam alergi na Ciebie lubię twoje wpisy i nie dam ci ignora ale czasami każdego trzeba wyprostować.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    No to o co Ci chodzi z tym adwokatem Fibaro skoro ani z artykułu ani z mojej wypowiedzi nic takiego nie wynika.

    przyznaj że nie doczytałeś i tyle.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest kstaniek

    Panowie, wydaje mi się, że porównując Fibaro i HomeKit to porównanie jabłek z gruszkami (a raczej odwrotnie)

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />.

    HomeKit to po prostu Framework dla programistów umożliwiający prostsze pisanie aplikacji do zarządzania różnymi systemami domowej automatyki. Nie widzę przeszkód, żeby z wykorzystywaniem HomeKit'u napisać aplikację do sterowania Fibaro poprzez API.

    Wprowadzenie HomeKit może tylko uprościć pisanie dzisiejszych aplikacji na iUrządzenia przez Fibaro. Mam nadzieję, że chłopaki z Fibaro już się temu przyglądają.

    Jedyny problem to faktycznie Siri, która nie rozumie po polsku.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    To prawda pod warunkiem że Apple nie będzie próbowało zawłaszczyć tego rynku i patentować co tylko się da.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    W przypadku kogoś kto już ma w miarę rozwinięty ID to czy home kit będzie czy nie, ma już mniejsze znaczenie.

    To może jedynie ułatwić integrację z niszowymi rozwiązaniami bo główny core zapewniają już centralki ID.

    ...chociaż w założeniach do API tego nie znalazłem. Jak na razie dostrzegam tylko budowę kolejnego ekosystemu w którym użytkownik jest skazany na to co dostanie.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • kstaniek, ale tu nie o porównanie, a o możliwość integracji rozwiązań Z-Wave z HomeKit chodzi

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    sztywniak - może mieć znacznie jeżeli korzysta także z urządzeń sterowanych np poprzez Bluetooth. Dzięki HomeKit bede mogl na przyklad zintegrować działanie Parrot Power Flower, które mam z Fibaro. Obecnie brak interfejsu do komunikacji z urzadzeniami Bluetooth mi to uniemożliwia

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> Tak przynajmniej rozumiem "fajność" HomeKit - czyli polaczenie w jednym miejscu wszystkich producentow i rozwiązań.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    Ja też tak to rozumiem ale nie widzę w założeniach nigdzie interfejsu dla użytkownika więc jak z tego dobrodziejstwa skorzystać?

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Poczekajmy do września

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    Nie o taki interfejs mi chodziło, źle się wyraziłem.

    W głowie mam taką sytuację:

    Mamy Fibaro HC2 i mamy Satela.

    Ogólnie wiadomo że są dobrze zintegrowane.

    Urządzenia przesyłają swoje stany, da się je zmieniać.

    Wszystko jest super do momentu gdy nie próbujesz przekaźnikiem podłączonym do Satela sterować ogrzewaniem za pośrednictwem panelu ogrzewania. Niby są zintegrowane a jednak nie do końca i nie możesz tego zmienić. Jedyne wyjście to napisanie własnych scen do obsługi ogrzewania.

    Tego właśnie się obawiam że nie będę miał na to wpływu patrząc na ograniczenia w dotychczasowych produktach Apple.

    Do września może się faktycznie jeszcze zmienić.

    Co do tego co piszesz o Bluetooth to polecam poczytać o B LE i zgooglać sobie o systemach opartych o Bluetooth.

    Jak będę przy kompie to podeślę Ci linki.

    Zmienisz zdanie o 180 stopni

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest kstaniek

    Rysiu, zobacz sobie filmik z prezentacji WWDC. Jedyne co Fibaro musi zrobić to zaimplementować funkcjonalność Brydża na HC, który będzie mówił językiem HomeKit.

    Resztę zrobią developerzy aplikacji, bo jak brydż będzie zaimplementowany poprawnie, to każda aplikacja będzie go widziała i mogła sterować.

    Mama zamiar przyjrzeć się temu dokładniej bo mam już OSX 10.10 zainstalowane na moim Macu.

    Wiem, że nie jesteś zwolennikiem Apple, ale co na to poradzić..... Tasker odejdzie to lamusa

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak

    Klaudiusz: nawet nie wiesz jakbym chciał by tak się stało. Ja też wolę korzystać z gotowca w niż coś rzeźbić od zera.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest kstaniek

    Jest mała zagwozdka, oczywiście jak to u Appla, Fibaro będzie musiało kupić licencję na używanie protokołu HomeKit, tak jak np. licencjonowany jest AirPlay.

    Z tego wynika, że się nie pobawię za bardzo w pisanie własnego brydża.

    Ale zawsze można będzie sobie napisać własną aplikację na iPhona - taka możliwość kosztuje u Appla tylko $99 na rok

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...