Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Jak podłączyć RGBW pod LED'y przy konwencjonalnej instalacji eleketycznej


pooley

Question

WItam, czy macie moze jakis patent, na podlaczenie modulu RGBW kiedy macie wyprowadzone tylko i wylacznie okablowania dla zwyklej zarowki?

Na chwile obecna podlaczylem to bez sterowania przyciskiem, tzn albo zasilanie jest, albo go nie ma. Problem w tym ze pomimo ustawienia w konfiguracji modulu zeby pamietal ostatnio ustawione wartosci - po wlaczeniu czesto nie pamieta i po prostu jest wszystko wylaczone. W normalnym uzytkowaniu swiatla jest to totalnie nieuzywalne, bo poza mna nikt sie nie chce bawic w otwieranie aplikacji na telefonie i ponowne ustawianie swiatla, tylko po to zeby sie zaswiecilo. Sterowanie przyciskiem jest, super, ale na prad staly, czyli nie mam jak go zrealizowac majac 3 kable i zasilacz na ich koncu. Gdyby sterowanie moglo byc na 220v przemiennym to nie byloby problemu pewnie, a tak ZONK!

Macie jakis pomysl jak to zrozwiazac? Uprzedzam pytanie, nie mam jak doprowadzic dodatkowego zasilania do miejsca zainstalowania modulu.

z gory dzieki za pomoc

M.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • To wszystko nie rozwiazuje mojego problemu. Przewod N jest usprawiedliwony w gniazku, ale nie przy wlaczniku swiatla, jaki jest sens ciagniecia kabla ktorego nikt nie uzyje stosujac normalne wlaczniki. Nie wazne... dimmer na jeden przycisk to nie jest to czego ja chce, w jednej grupie mam 4 wlaczniki swiatla i chce miec wszystkie sterowane przez fibaro, a z tego co piszesz, to sie nie da... poza tym wszystko jest na ledach, i boje sie ze switche tez zaraz zaczna sie 'zaklejac' bo to nie jest zrodlo swiatla rezystancyjne - co za czlowiek w obecnych czasach nie przewiduje ze switch bedzie obslugiwal LEDy??!!

    Czujniki nie rozwiazuja tez moich potrzeb, musze miec zwykly przelacznik do kazdego ze swiatel, a miec rowniez mozliwosc wlaczenia ich przez fibrao - po to ten system przeciez zostal stworzony...

    Bede myslal jak to rozwiazac, ale na razie Damian za bardzo nie pomogles

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> (zarcik) moze jakos upcham tam po 2 dimmery do puszki... aczkolwiek dla mnie to rozwiazanie to przerost formy nad trescia... szkoda ze nei robia podwojnych dimmerow...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Dnia ‎17‎.‎02‎.‎2015 o 18:14, cwyku napisał:

    pooley to, ktore masz teraz jest to tansze

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" data-emoticon="" />

     

    Tak musisz miec dwa moduly.

     

    Nie, nie jest to kosztowne rozwiazanie.

    Kosztownym rozwiazaniem jest klucie sciany aby pociagnac dodatkowe kable. No chyba, ze twoj tata to murarz, szwagier elektryk a brat malarz.

     

    Dimmer w puszce steruje RGBW, wysyla swoj stan do urzadzen zasocjowanych... sciemniasz dimmer, sciemnia sie RGBW.

     

    Jak bedziesz przydzielal uprawnienia uzytkownikom to przydziel uprawnienia do RGBW a nie do dimmera.

    Czy to nie absurdalne, żeby ewidentną wadę modułu RGBW obchodzić instalując dodatkowy moduł? Ja mam podobny problem, support Fibaro obiecywał rozwiązanie od kilku miesięcy, ale dalej nie działa. Irytuje mnie to ponieważ różnych "dziwnych" problemów pojawia się coraz więcej, każdy update centralki przynosi nowe niespodzianki, jakbyśmy mieli do czynienia z prototypem do testów, a nie wersją handlową urządzenia.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...