Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Instalacja Alarmu


wojtas810

Recommended Posts

Chciałbym skorzystać z jakiejś firmy zewnętrznej w celu zainstalowani alarmu w domu - jakiego operatora i system byście polecali tak aby go zintegrować z Fibaro 

czy Solid security ?

Czy jakiś juventus 

Proszę o wasze doświadczenia 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kup Satel Integra np. 32, 64 lub 128 WRL w zależności od potrzeb (jeżeli śpisz na kasie, to weź ten ostatni). Tylko Integra fajnie integruje się z Fibaro. Resztę doradzi ci instalator. Do tego możesz wziąć moduł GPRS-T4 do powiadamiania SMS o stanach alarmu i sterowania alarmem za pomocą SMS (np. załączanie i wyłączanie czuwania, wyłączanie alarmu, info o braku zasilania AC itp.).

 

 

Jeżeli chodzi o firmę ochroniarską, to rozglądnij się po sąsiadach i dopytaj o stawki. Na ogół firma, którą ma większość sąsiadów będzie najtańsza, ale reguły nie ma. Można też dogadać się z sąsiadami i wspólnie negocjować stawki.

 

Ja zrezygnowałem z takich usług, bo to wg mnie ściema. Zbyt dużo majstruję przy alarmie i musieliby przyjeżdżać do mnie średnio 5x w tygodniu. Ufam tylko systemowi, który sam skonfiguruję i rozumiem, jak działa. Jeżeli mam powiadomienia sms, Email itp. to zawsze mogę przedzwonić do sąsiada (już się zdarzało), aby obszedł dom dookoła i zerkną, czy wszystko OK, choć na ogół jestem w okolicy, gdy jest jakiś alarm. Można też wpisać numery tel. dwóch zaufanych sąsiadów, aby byli powiadamiani o alarmie (bez dawania im jakiegokolwiek dostępu) i w razie potrzeby mogą wyjść z domu i zerknąć, czy jakiś kark nie kręci się po podwórku. 

 

Poza tym jeżeli już firma ochroniarska będzie wpinała się w twój alarm, to przypilnuj, aby wystawili na zewnątrz (tzn. zbierali informacje z twojego alarmu) tylko o załączeniu alarmu, jego odwołaniu itp. Nie pozwól im wystawiać informacji np. o załączeniu i wyłączeniu czuwania, bo będą wiedzieli, kiedy jesteś w domu i jak nietrudno się domyślić, ktoś nielojalny może wykorzystać lub sprzedać te informacje dalej. Również ktoś może wykorzystać te informacje w przypadku włamania, kiedy np. nie uzbroiłeś alarmu - będzie ślad na zewnątrz a nie tylko w twojej centralce. Wiemy przecież, że pracują tam tylko ludzie począwszy od ochroniarzy, którym płaci się 4-5zł/h po pracowników biurowych z umowami o dzieło i stawkami 8 zł/h. Nadmiernej lojalności od nich raczej bym nie oczekiwał.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Czy da się zintegrować centrale satela Versa, moduł ETHM-1z centralą fibaro tak żeby fibaro pokazywało zmianę stanu czujek satela.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...