Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


fibaro OR NOT fibaro ?


Flp

Recommended Posts

Użytkownicy forum: chyba Was nie polubiłem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_curve.gif" alt=":-/" />

Szukałem bezprzewodowego systemu do mojego domu, wszędzie piszą tylko FIBARO,  FIBARO, FIBARO. Pomyślałem, że to jest to.

Ale kiedy trafiłem na to forum mój zapał nieco ostygł.

 

Piszę, bo być może ktoś podsunie mi inne rozwiązanie prostego, bezprzewodowego systemu dla laika (bramy, alarm, monitoring, rolety, ogród, piec, rekuperacja, jakieś obwody świetlne). Z niektórych elementów mogę zrezygnować np. z rekuperacji.

Jeżeli macie doświadczenia z innymi systemami może warto się podzielić.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tutaj jest Forum FIBARO. Jeżeli chcesz porad odnośnie innych systemów spróbuj poczytać forum: 

Please login or register to see this link.

 

A tak nawiasem mówiąc nie ma na razie idealnych systemów ID. Wszystkie są w rozwoju i wszystkie posiadają zarówno zalety jak i wady.

To tak jak z windowsem na początku. Wszyscy psioczyli, że się wiesza, blokuje, wywala itd. Z czasem ustabilizuje się praca i tych systemów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

wez KNX za 10 razy tyle kasy, i jak internetu nie bedzie to odjedzie ci applikacja i nic nie bedzie dzialac (z panelu, na przelacznikach tak), tyle na temat przewodow. Choroby sa wszedzie, do tego dochodza specyficzne/evt. problemy zwiazane z domem/instalacja/sasiadami/itd., system sie dopasowuje dlatego (jesli mam problemy z RF, to daje sobie spokuj z z-wave, a takich klijentow juz mielismy)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja sprzedałem Fibaro i to chyba najlepsze co można z tym systemem zrobić. Pozdrawiam wytrwałych

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pewnie jeszcze nic bo nadal kuje sciany i ciagnie kable

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Chciałbym się dowiedzieć jak z awaryjnością systemu Fibaro , czy dużo z nim kłopotu ? Mam zamiar kupić "Starter Kit" w mieszkaniu z wielkiej komunistycznej płyty były by zamontowane kilka Wall Plug , Door/Window Sensor, i inne moduły ale nigdy nie miałem z tym styczności wiec się obawiam  ze 2000 zł się zmarnuje a reklamom nie ufam. Może ktoś coś poradzić i w razie kłopotów i bzdurnych pytań początkującego ktoś mi pomoże na forum lub w support?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

@irkus

może nie za późno na porady ;)

wydaje mi się, że do mieszkania w płycie to idealne rozwiązanie, bez kucia ścian ;) 

system będzie dosyć mały i przejrzysty, więc nawet debugować łatwiej.

Jeśli skrypty (sceny, VD itd.) są dobrze napisane to jest stabilny i praktycznie niezawodny. Urządzenia innych firm mogą współpracować gorzej, ale w prostych rozwiązaniach  pewnie i tak będzie dobrze.

 

Uwaga: forum jest nieocenionym źródłem wiedzy - prawie wszystko co wiem o Fibaro jest stąd lub z fora francuskiego domotique - ale trzeba dużo i cierpliwie czytać, żeby dopasować tak jak się chce.

Trzeba podchodzić do całości z rezerwą. To nie tak jak z telewizorem, że kupujesz i używasz. Ani nawet jak z komputerem, że działa mimo, że używasz tylko 10% jego możliwości. W automatyce domowej wszystko co podłączone musi działać dobrze, bo inaczej inne rzeczy też mogą przestać działać (dobrze).

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam, po dwóch latach użytkowania Fibaro lite mogę powiedzieć że system ten nie jest wart tych pieniędzy, straconego czasu i stresu. Ja używałem systemu do sterowania ogrzewaniem wodnym z zaworami grzejnikowymi danfoss lc-13, czujniki temperatury ds1820, ledy i żarówki Philips hue. Za każdym razem kiedy centralka została zauktalizowana-wersja beta oczywiście to cały system został przewrócony do góry nogami. Dzisiaj mój inteligentny dom nie działa i nie polecę Fibaro nikomu żeby nie narazić się na późniejsze pretensje.

Źle się dzieje w firmie, prawdopodobnie brak profesjonalnych programistów ze po każdej aktualizacji nic nie działa. Czas na zmianę. Pozdrawiam wytrwałych.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Janech said:

Za każdym razem kiedy centralka została zauktalizowana-wersja beta oczywiście to cały system został przewrócony do góry nogami. Dzisiaj mój inteligentny dom nie działa i nie polecę Fibaro nikomu żeby nie narazić się na późniejsze pretensje.

 

przestan sie mazac, beta jest beta.

 

1 hour ago, Janech said:

danfoss lc-13, czujniki temperatury ds1820, ledy i żarówki Philips hue.

 


i do paru starych danfosow ryzykujesz instalacje bo swedzi ciebie nowa beta? po co? Jak dziala, i zmian nie potrzbujesz, to nie zmieniaj nic.

 

1 hour ago, Janech said:

Źle się dzieje w firmie, prawdopodobnie brak profesjonalnych programistów ze po każdej aktualizacji nic nie działa. Czas na zmianę. Pozdrawiam wytrwałych.

 

Microsoft ma tysiace razy wiecej programistow, i za kazdym razem jak wgram jakas beta, to cos sie wywala. Ale pewnie tez nie maja profesionalnych programistow, co nie?

Link to comment
Share on other sites

Kolego kiedy kupuje cos to chciałbym żeby działalo i nie po to płace żeby być królikiem doświadczalnym-mam wybaczać i nic nie mówić?!. Te stare danfossy dzialaja bez zadnych problemów ale centralka fibaro już nie. Jakoś z Microsoft'em nie mam problemów bo jeśli system siadzie to go to przeinstaluje, sformatuje dysk ale gdy potrzebuje zainstalować oprogramowanie które wymaga większych wymagań sprzętowych to staram się wymienić elementy aby działało bez zawieszania się. Widze ze jesteś dystrybutorem, instalatorem, sewisantem i doskonale zdajesz sobie sprawę że to nie działa.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Janech said:

Widze ze jesteś dystrybutorem, instalatorem, sewisantem i doskonale zdajesz sobie sprawę że to nie działa.

 

widze ze nie zdajesz sobie sprawy jaka odpowiedzialnosc ma sie w Niemczech jako dystrybutor, serwisant, trener i instalator, nie dzialajace zabawki nie wchodza absolutnie w rachube, obojetnie jak sie producent nazywa, my jako firma tracimy zaufanie ktore jest bardzo ciezko odbudowac. Dlatego nikt nie dostaje od nas wersji beta, chyba ze chce na wlasna odpowiedzialnosc, i w sumie Fibaro tez tak zaleca. Stabilne wersje dzialaja, ostatnia wpadki to: wersja 4.018 trzy lata temu, brak wspomagania zipao rfid 18m temu. Pozostale bledy, to tylko kwestja zmiany konfiguracji podzespolow czy dopasowanie scen. Wiem ze uzytkownicy, a nawet instalatorzy nie zawsze potrafia sobie poradzic z tym, ale to juz inny problem. Jedna z moich HCL tez sobie odjechala bez powodu z wersja 4.501 beta, a jest "pusta" (4 stare jak swiat moduly), ale po to wlasnie testuje sie wersje beta (jako instalator), zeby Fibaro widzialo ze czasami cos moze byc co blokuje system. Jako uzytkownik, chyba ze sie chce, nie ma sensu instalowac beta, bo moga byc wpadki.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...