Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Sklejanie przekaźników


Krzysztof Dobrzański

Recommended Posts

Witam!

 

co Panowie powiecie na takie rozwiązanie problemu sklejających się przekaźników w modułach FIBARO?

Please login or register to see this image.

/monthly_2017_01/1.png.06e485024e60939757aefe2b7e7f274d.png" alt="1.png" />

Jak oceniacie skuteczność? Jakieś doświadczenia macie w tym temacie?

 

Dzięki i pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

No nie tylko w modułach fibaro, mam ten sam problem. Ja to zrobiłem lekko inaczej podłączyłem większy przekaźnik póki co działa i się nie skleja.

też rozważałem coś takiego jak narysowałeś. 

U mnie problem wystąpił w dwóch tych samych lampach które załączam nie dimmerem tylko Switch-em, kolega uświadomił mnie że może to być

wina zasilacza podczas uruchamiania zasilacz pracuje jak by robił zwarcie, co może skutkować zlepianiem się styków.

Edited by OKSIKLXXIV
Link to comment
Share on other sites

To rozwiazanie zaproponowalem już jakiś czas temu na forum i u minie jest duza poprawa lecz czasem sie jednak potrafia kleic... szczególnie na Ledach 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ktoś ma już jakieś nowe rozwiązania eliminujące sklejanie fibaro switch? U mnie bardzo często FBS skleja się na zwykłym zasilaczu LED 12V 28W (steruje oczywiście wyjściem 230V) , kilka razy w tygodniu to występuje.

Link to comment
Share on other sites

Też mam ten problem z FGS-222 jeśli są podłączone zasilacze LED , bez znaczenia czy zasilacze Phlips czy Mean Well

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@lok4me , moduł został zaprojektowany do współpracy z różnymi charakterami obciążeń. W przypadku obciążenia rezystancyjnego możemy mieć pewność, że do sklejenia styków nie dojdzie, jeżeli nie zostaną przekroczone parametry znamionowe modułu. Słaba jakość źródeł światła dostępnych na rynku i niska wartość cosinusa (dla obciążeń rezystancyjnych wynosi on 1) może generować piki prądowe.

Filtr RC ograniczy powstawanie łuku elektrycznego. Wartości elementów należy dobrać w zależności od obciążenia - w razie problemów warto skonsultować to z elektrykiem.

Filtr należy zastosować pomiędzy wejściem a wyjściem Relay Switcha (zaciski I oraz O).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...