Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

[SOLVED]Motion Sensor - zmiany się nie zapisują


Guest Acennan

Question

Guest Acennan

Witam wszystkich,

 

Zacząłem ostatnio "bawić się" czujnikami ruchu. Chciałem je odpowiednio skonfigurować,  jednakże napotkałem na problem. Otóż ustawiam parametry czujnika na takie na jakie chcę, zapisuję, wszystko pięknie ładnie wgrywa się niby do czujnika - w konsoli na górze wyświetla się np. "ID 4: Ustawienie parametru nr 40, wartość = 200", jednakże jak zjadę znów na parametry to są takie jak były ustawione w momencie podłączania czujnika do centrali, nic się nie zmienia na parametry ustawione przeze mnie.

 

Kolejnym problemem jest to, że posiadam dwa różne czujniki ruchu wersja 2.8 oraz 3.2 i na wersji 3.2 mam ustawiony interwał budzenia 4000, natomiast na 2.8 18000. I znów przy próbie zmiany interwału budzenia na wersji 2.8 i zapisaniu tego, nic się nie dzieje. Odświeżam stronę kilka razy i dalej to samo.

 

Dodam jeszcze, że wszystko jest ustawiane za pomocą zdalnego dostępu do centrali.

 

Powiedzcie mi czy robię coś źle, albo jakoś inaczej się do ustawień tych parametrów wszystkich trzeba zabrać? 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć @Acennan,

 

Podstawą w systemie Z-Wave jest opanowanie wybudzania urządzeń. 

 

Urządzenia bateryjne pobierają nowe parametry po ich wybudzeniu.

 

Aby wybudzić urządzenie należy:

na starszym: Kliknij 3 razy przycisk B - wskaźnik LED zaświeci kolorem niebieskim

na nowszym: Kliknij przycisk B

Please login or register to see this attachment.

 

Wtedy urządzenie pobierze nowe parametry z centrali i wtedy jak odświeżysz interfejs przeglądarki to będą już te poprawne wartości.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...