Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Fibaro Intercom - dostępność


piotr_78

Question

Witam chciałbym zapytać czy ma ktoś domofon fibaro ktòry wszedł do sprzedaży w Polsce, i czy jest wart swej ceny bo trochę kosmiczna proszę o opinie 

Link to comment
Share on other sites

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli piszesz o Fibaro Intercom, to ma się pokazać w sprzedaży wg. ostatnich zapowiedzi Q4 2017. 

Jeszcze go nie ma, także oficjalnych cen.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Fake ... , z informacji na portalach branży Z-Wave, podawano, że cena będzie ok 850zł. 

Ktoś sprzedaje towar, którego nie ma oficjalnie i chce na tym zarobić ;)

 

Z opisu aukcji:

"Wysyłka towaru w ciągu 10 dni. Jest to preorder. Urządzenia bedą dostępne w ograniczonych ilościach na dniach. Zapraszam"

 

"urządzenie będzie dostępne na dniach..." - słyszymy tak od 1,5 roku ;)

Edited by Danielox
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Wydaje mi się że jest dostępne jest to przedsprzedaż  a tak w ogóle chcą się zorientować czy będą chętni za taką kasę moim zdaniem cena mocno przesadzona,na rynku jest mnóstwo domofonów ip.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć!

     

    Fibaro Intercom jak najbardziej pojawi się u części zamawiających już w tym miesiącu.

     

    Please login or register to see this attachment.

     

    11 hours ago, Danielox said:

    Fake ... , z informacji na portalach branży Z-Wave, podawano, że cena będzie ok 850zł. 

    Niestety ale jestem zmuszony skorygować te doniesienia, nasza cena sugerowana wynosi 3 820,99 zł lub 899 euro.

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Fajnie, że po prawie 1,5 roku ten produkt się pojawia ... ale cena ... really? prawie 4k (dwukrotoność samej centrali HC2) za funkcjonalność, którą np. Ring posiada w cenie 199$ ? ...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    11 hours ago, Danielox said:

    "urządzenie będzie dostępne na dniach..." - słyszymy tak od 1,5 roku ;)

    I w końcu ten dzień nadszedł : )

    10 minutes ago, Danielox said:

    Fajnie, że po prawie 1,5 roku ten produkt się pojawia ... ale cena ... really? prawie 4k (dwukrotoność samej centrali HC2) za funkcjonalność, którą np. Ring posiada w cenie 199$ ? ...

     

    Dzięki za opinię. Oczywiście temat polityki cenowej Fibaro był już omawiany, być może sprzedajmy trochę drożej ale naszych urządzeń nie składają żadne chińskie fabryki. Wszystko jest projektowane, produkowane i montowane w sercu Poznania przez naszych rodaków.

     

    Produkt od Ringa, nawet ten najdroższy dalej nie daje tylu opcji. Za historię połączeń są abonamenty, nie ma możliwości nagrywania na karcie SD, nie ma bluetooth (gdzie BLE plus zesparowany telefon automatycznie otworzą ci furtkę, co działa naprawdę bardzo bezpiecznie w przeciwieństwie do ogromnych przybliżeń GPS), nie wiem czy jest obsługa kilka streamów tak jak w naszym Intercomie (w jednej jakości można nagrywać na kartę SD, w innej streamować).

     

    Jeśli wejdzie się naprawdę głęboko w te wszystkie detale, to nasz produkt to naprawdę bardzo rozbudowany sprzęt.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    The topic has been moved from "

    Please login or register to see this link.

    " to "

    Please login or register to see this link.

    ".

     

    Temat został przeniesiony z "

    Please login or register to see this link.

    " do "

    Please login or register to see this link.

    ".

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    2 godziny temu, I.Srodka napisał:

    Jeśli wejdzie się naprawdę głęboko w te wszystkie detale, to nasz produkt to naprawdę bardzo rozbudowany sprzęt.

     

    Jesli wszystko będzie działać szybko i bez opóźnień to faktycznie zapowiada się na porządny  sprzęt.

     

    Czy opcja nagrywania zdarzeń w chmurze, będzie dodatkowo płatna ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    4 minutes ago, Danielox said:

    Czy opcja nagrywania zdarzeń w chmurze, będzie dodatkowo płatna ?

    Opcja nagrywania zdarzeń w chmurze dojdzie w późniejszym rozwoju, gdyż dopiero właśnie wspomniane kwestie biznesowe są dopiero ustalane.

     

    Na początek będzie livestream i nagrywanie na karcie SD.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Intel-Tech

    Intercom już dostępny. Zapraszamy 

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Witam czy ktoś ma już ten interkom? może podzieli się opinią

    czy jest mile zaskoczony czy może nie?☺

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @piotr_78,

     

    Jeśli nikt po polsku się nie podzieli wrażeniami, to zawsze możesz sprawdzić angielskie, jeśli to nie problem oczywiście:

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Dnia 14.12.2017 o 09:31, I.Srodka napisał:

    I w końcu ten dzień nadszedł : )

     

    Dzięki za opinię. Oczywiście temat polityki cenowej Fibaro był już omawiany, być może sprzedajmy trochę drożej ale naszych urządzeń nie składają żadne chińskie fabryki. Wszystko jest projektowane, produkowane i montowane w sercu Poznania przez naszych rodaków.

     

    Produkt od Ringa, nawet ten najdroższy dalej nie daje tylu opcji. Za historię połączeń są abonamenty, nie ma możliwości nagrywania na karcie SD, nie ma bluetooth (gdzie BLE plus zesparowany telefon automatycznie otworzą ci furtkę, co działa naprawdę bardzo bezpiecznie w przeciwieństwie do ogromnych przybliżeń GPS), nie wiem czy jest obsługa kilka streamów tak jak w naszym Intercomie (w jednej jakości można nagrywać na kartę SD, w innej streamować).

     

    Jeśli wejdzie się naprawdę głęboko w te wszystkie detale, to nasz produkt to naprawdę bardzo rozbudowany sprzęt.

    A jak wygląda naprawa pogwarancyjna? (mam parę rzeczy fibaro spalonych i uszkodzonych po gwarancji) troszkę zszedłem z tematu ale przy okazji chińskich fabryk pytam.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć @piotrficek!

     

    Witaj na naszym forum : )

     

    Jeśli chodzi o procedurę pogwarancyjną, to na stronie:

    Please login or register to see this link.

     

    Please login or register to see this attachment.

     

    A więc tutaj masz dokładny opis serwisu pogwarancyjnego: 

    Please login or register to see this link.

     

    Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało pisz!

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Dnia 13.01.2018 o 19:52, I.Srodka napisał:

    Cześć @piotrficek!

     

    Witaj na naszym forum : )

     

    Jeśli chodzi o procedurę pogwarancyjną, to na stronie:

    Please login or register to see this link.

     

    Please login or register to see this attachment.

     

    A więc tutaj masz dokładny opis serwisu pogwarancyjnego: 

    Please login or register to see this link.

     

    Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało pisz!

     

    Dziękuję za odp ;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Jerzy

    Witam serdecznie.

    Posiadam HC2 od 16.11.2012r. - wersja oprogramowania: 4.180. Dokupiłem prawie wszystkie sensory, aktory i wyzwalacze. Postanowiłem kupić Intercom. Kupiłem 23.04.2018r. i się rozczarowałem.

    Po pierwsze instrukcja była tylko po angielsku - aplikacja na iPhone również a:

    W dniu 14.12.2017 o 09:31, I.Srodka napisał:

    I w końcu ten dzień nadszedł : )

    Dzięki za opinię. Oczywiście temat polityki cenowej Fibaro był już omawiany, być może sprzedajmy trochę drożej ale naszych urządzeń nie składają żadne chińskie fabryki. Wszystko jest projektowane, produkowane i montowane w sercu Poznania przez naszych rodaków.

    Jeśli wejdzie się naprawdę głęboko w te wszystkie detale, to nasz produkt to naprawdę bardzo rozbudowany sprzęt.

    Na stronie Fibaro 

    Please login or register to see this link.

     też było wszystko po angielsku. Dopiero po mojej interwencji w supporcie Fibaro w dniu 26.04.2018r. dołączono instrukcję po polsku - (FAQ jest nadal tylko po angielsku).

    Początkowo podłączyłem go przez Wi-Fi ale okazało się, że za słupkiem od bramki sygnał był słaby (na granicy bo antena od Intercomu znajduje się w ringu, a Fibaro nie przewidziało możliwości podłączenia anteny zewnętrznej) i panowie z supportu poradzili mi, żebym podłączył skrętką. Położyłem przewód (40 metrów w ziemi) podłączyłem wszystko i zaczęły się następne problemy. Aplikacja zapamiętała poprzednie ustawienia i nie mogłem się połączyć z Intercomem. Próbowałem resetu do ustawień fabrycznych zgodnie z instrukcją ale Intercom nie chciał się zresetować. Robiłem to w piątek wieczorem i support już był nieosiągalny. Już dzwoniłem do sprzedawcy i uzgodniłem wymianę na nowy. W sobotę po chyba 100 próbie w jakiś sposób udało mi się go zresetować i na nowo skonfigurować. Myślałem, że skończyły się moje problemy ale to była tylko mrzonka. Ustawiłem statyczny adres IP bo tak mi radził wcześniej support. Założyłem żonie Fibaro ID i dodałem ją jako "Invite User" (nie wiem co to znaczy bo aplikacja robiona przez naszych rodaków jest tylko w języku angielskim) ale aplikacja jeszcze coś zapamiętała z poprzedniego połączenia przez Wi-Fi (widziała kamerę a nie chciała się łączyć). Musiałem podejść z żony iPhonem do Intercomu (chyba zasięg Bluetooth) i się połączyło. Teraz też przynajmniej raz na dwa dni muszę podchodzić z iPhonem do Intercomu żeby żona mogła się połączyć. Chyba aplikacja coś zapamiętała z poprzedniego ustawienia, a samej aplikacji nie można zresetować. Próbowałem odinstalować i instalować od nowa - nic nie pomogło.

    Teraz przejdę do opisu działania Intercomu i tu jest moje największe rozczarowanie.

    Po naciśnięciu przycisku dzwonienia dopiero po 60 sekundach otrzymuję obraz i mogę zareagować. Obojętnie czy jestem w domu w zasięgu Wi-Fi tej samej sieci co Intercom, czy jestem na ogrodzie połączony przez LTE. Mam internet o przepustowości 120 na 150 Mbps. W tym czasie gość może już odejść, bo pomyśli, że nikogo nie ma w domu.

    Mam w domu bardzo dużo różnych urządzeń z którymi łączę się np. z pracy i obsługuję dom (Fibaro, robot koszący Husqvarna Automower 450X, sterowniki podlewania Rain Bird, Synology NAS z Surveillance Station - udało mi się uruchomić nagrywanie z Intercomu, Netatmo, alarm Jablotron, Mercedes me, pompę ciepła itp. ). Z wszystkimi tymi urządzeniami łączę się szybko i bezproblemowo wszystkim steruję. Do tej pory rozczarował mnie tylko Intercom.

    Uważam, że Fibaro powinno jeszcze z rok poczekać z wypuszczeniem Intercomu do sprzedaży bo szkoda żeby taka porządna firma traciła wypracowaną do tej pory dobrą opinię.

     

    Pozdrawiam

    Jurek

    Intercom FGIC-001

    Software version: 4.1.0_81_e29b44a_REL

    Hardware version: 20000000

     

    Edited by Jerzy
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 23.04.2018 o 12:21, Koras napisał:

    Witam,

     

    Wiadomo coś może odnośnie aplikacji na Android?

     

    Pozdrawiam

     

     

    Witam

     

    Wersja 1.0 dostępna od 25.04.2018 do pobrania, testował ktoś może pod Androidem ? 

     

    pozdrawiam

    kosmacz

    Edited by kosmacz
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 3.05.2018 o 15:27, Gość Jerzy napisał:

    Teraz przejdę do opisu działania Intercomu i tu jest moje największe rozczarowanie.

     

    W dniu 3.05.2018 o 15:27, Gość Jerzy napisał:

    Poradziles z tym tematem, czy Intercom wymiekl pierwszy? 

    Ja mam podobne problemy. W zasadzie moge uznac, ze sprzet nie dziala.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...