Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Integracja z kamerami BCS - brak obrazu


pmielcza

Question

witam,

posiadam rejestrator IP BCS-NVR1601X5ME-II 16, oraz podpięte do niego kamerki BCS-DMIP1400IR-E-III.

Za nic w świecie nie potrafię dostać się do kamer przez FIBARO.

Nie wiem jak to możliwe aby firma FIBARO nie zrobiła integracji z czołowym producentem kamer !!!

Sprawdziłem pluginy - żaden z nich nie działa poprawnie.

Wałkowałem zatem dodanie kamery wprost przez Urządzenia->Dodaj kamerę->Model kamery spoza listy.

 

Teraz nie wiem czy dodawać tutaj rejestrator, czy pojedyncze kamery ?

Co wpisać w ścieżka obrazu JPG i strumienia MJPG ... próbowałem już wszelkie możliwe kombinacje i nic

nie działa. W pole IP podawałem albo IP kamery albo rejestratora - w pole login i hasło także dane i kamer i

rejestratora. Żadne kombinacja nie przyniosła rezultatu.

 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Witaj @pmielcza,

 

wg mnie pójdź ścieżką: " Urządzenia->Dodaj kamerę->Model kamery spoza listy"

i dodawaj pojedyncze kamery.

 

Oczywiście kluczowe jest uzyskanie URLi wywołujących poszczególne funkcje kamery, w szczególności sam obraz.

Ja to zrobiłem tak:

1. Zalogowałem się przeglądarką do kamery. Normalnie z loginem i hasłem kamerki.

2. Otworzyłem sobie podgląd obrazu z tej kamery.

3. Podglądnąłem źródło html strony i znalazłem urla odwołującego się do ścieżki z obrazem.

U mnie jest to "/tmpfs/auto.jpg". Nie udało mi się znaleźć ścieżki do strumienia mjpg - nawet nie wiem czy ta moja kamerka to obsługuje,

bo to totalny no-name i nie wiem czego w ogóle szukać ;)

Ten sam url wpisałem więc zarówno jako ścieżkę do "obrazu JPG" jak i "strumienia MJPG".

Ja braku MJPG nie odczuwam zupełnie - tylko na ipadzie trochę to nie działa - podgląd obrazu na głównym ekranie jest, ale jak wejdę w kamerę to dostaję standardowy czarny obrazek z informacją, że nie odnaleziono strumienia MJPG.

4. Następnie w podglądzie źródła html poszukałem odwołań do sterowania kierunkiem ruchu kamerki.

Dla sprawdzenia - przed wpisaniem do Fibaro - urle te testowałem wywołując ten adres w osobnym okienku przeglądarki.

5. Ponieważ opcja "Ścieżka do zatrzymanie ruchu" nie była mi potrzebna, to podpiąłem sobie pod ten przycisk powrót do standardowego miejsca, na które patrzy kamera.

 

Po wypełnieniu wszystkich ścieżek - jak na załączonym obrazku - wszystko mi działa znakomicie.

 

Ważną sprawą jest również zapewnienie routingu do kamery, zwłaszcza jeśli chcemy (a trudno nie chcieć) korzystać z podglądu kamer poprzez Internet.

Ja to załatwiam na routerze dostępowym z redirectem portu do kamery + freeware'owy dynamiczny dns dostępny dla routera.

Jeśli w konfiguracji Fibaro wpiszemy adres lokalny kamerki (np. 192.168... lub 10.0..) to na pierwszy rzut oka - może się wydawać, że działa,

ale rozczarujemy się gdy będziemy poza naszą siecią lokalną. Wówczas po prostu adresacja lokalna nie może być odnaleziona w Internecie.

Oczywiście pierwsze próby konfiguracji lepiej zrobić z adresacją lokalną kamerki (oczywiście jeśli to konfigurujesz będąc w sieci lokalnej),

bo samo ustawienie adresów dynamicznych dns i redirect portów do kamerki jest osobnym zagadnieniem, które może się gdzieś przycinać (choćby na dynamicznym przydzielaniu kamerze lokalnego adresu ip przez router - lepiej ustawić adres statyczny).

 

Podsumowując - zadziałaj j.w. a wszystko będzie śmigać :)

Powodzenia!

 

Please login or register to see this attachment.

Edited by rma
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest pablo77

Oj też się namęczyłem z kamerami (inny producent)

 

Kolego, Twoje kamerki obsługują mjpeg. W ustawieniach kamerki musisz znaleźć kompresję mjpeg i ją ustawic. Możliwe że te kamery obsługują dwa kanały, czyli na pierwszym ustawiasz H.264, na drugim mjpeg.

 

Dalej............ potrzebujesz ścieżki http do kamerki, czyli coś takiego:

 

http://admin:[email protected]/video.asf

 

Poszukaj w ustawieniach kamerki przez przeglądarkę ścieżki http. Jak nie znajdziesz to poszukaj  w necie iSpy (programik do wyszukiwania ścieżki http w kamerach).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A jaką masz wersję softu PL czy ENG

 

Kiedyś kupiłem kamerkę BCS BCS-DMIP1130IR-E niby miała mjpeg ale  udało mi się uzyskać obraz komendą  

Please login or register to see this link.

cgi-bin/snapshot.cgi? leczy przy odświeżaniu pojawia się błąd HTTP 500, średnio co 10 odświeżenie kończy się sukcesem że jest podgląd.  Napisałem do suportu i przesłali mi soft angielski w którym wszystko działało.  ale i tak ostatecznie zmieniłem DVR-a na taki co obsługuje fibaro, teraz DVR wysyła mi ścieżki mjpeg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...