Jump to content
 • Announcements

  • I.Srodka

   Nowa Struktura Forum   01/04/18

   Szanowni Użytkownicy Forum!   Jak zapewne widzicie, na forum zaszła pewna reorganizacja, która będzie w dalszym ciągu postępować.   Od dzisiaj dział Moduły / Produkty został podzielony na podkategorie, więc od teraz proszę o zakładanie tematów w odpowiednich działach.   Poprzednie tematy będą stopniowo przenoszone do odpowiednich kategorii.    Pozdrawiamy, Zespół FIBARO
  • I.Srodka

   New Forum Structure   01/04/18

   Dear Forum Users!   As you can see, some changes in Forum structure has been made and we are going to reorganize even further.   From now on, Modules / Products has been divided into subcategories (particular devices), so please create new topics in the corresponding subcategories.   We will address previously created topics in Modules and we will be moving them on a daily basis.   Kind regards, FIBARO Team
  • T.Konopka

   DOWNLOADS - new way of sharing solutions!   01/17/18

   Dear users, We want you to have a great time here on the Forum, therefore, we are introducing a new tool for sharing solutions! DOWNLOADS - a system of file sharing for all of you. DOWNLOADS - support topics - this is a new category for support topics. Check the short guide for Downloads on how to add a solution (all files have to be approved).   Crowd's Solutions will be closed for new submissions, but still open for replies in remaining topics. We ask the authors of the solutions to add their solutions to Downloads with the link to the topic at the top of the description. We will merge the support topic with the one from Crowd's Solutions.   If you have any questions, feel free to ask our administrators - @T.Konopka and @I.Srodka!
  • T.Konopka

   DOWNLOADS - nowy sposób dzielenia się rozwiązaniami!   01/17/18

   Szanowni użytkownicy, Chcemy, abyście świetnie spędzali czas na Forum, dlatego przedstawiamy wam nowe narzędzie do dzielenia się rozwiązaniami! DOWNLOADS - system dodawania i pobierania plików. DOWNLOADS - support topics - to jest nowa kategoria z tematami wsparcia. Sprawdźcie przewodnik dla Downloads, aby wiedzieć jak dodać rozwiązanie (wszystkie pliki muszą zostać zatwierdzone).   Rozwiązania Społeczności zostaną zamknięte dla nowych tematów, jednak tematy już wczęśniej dodane będą nadal dostępne. Prosimy autorów rozwiązań do przenoszenia ich do Downloads - prosimy o dodanie linkiem do tematu na górze opisu. Połączymy wtedy temat wsparcia z tematem z Rozwiązań Społeczności.   W przypadku pytań, prosimy o kontaktowanie się z administratorami - @T.Konopka and @I.Srodka. (Rozwiązania mogą być dodawane w języku polskim!)
 • 0
mszfcz

Fibaro Motion Sensor Homekit - Kalibracja temperatury

Question

Czy można w jakiś sposób kalibrować czujnik temperatury oraz światła w Fibaro Motion - Homekit tak jak w wersji Z-wave?. Stawiając obok siebie 3 czujniki od Fibaro, Philipsa i Elgato,  każdy z nich pokazuje inne pomiary przy tym tylko, że pomiary Philipsa i Elgato różnią się o pół stopnia a Fibaro pokazuje o 2-3 stopnie więcej i podejrzewam, że to raczej niestety czujnik Fibaro pokazuje złą temperaturę ponieważ nie odczuwam teraz temperatury pokojowej jako 25C według czujnika Fibaro a raczej 21.5C-22C jak pokazują to inne czujniki. Wszystkie trzy czujniki znajdują się dokładnie obok siebie. Próbowałem je też postawić w innych miejscach i pomiary zawsze różnią się o około 2-3 stopnie. Jeśli nie można tego na dzisiaj zmienić czy są jakieś plany żeby umożliwić kalibrację temperatury i pomiaru światła? Ze światłem jest podobny problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

 • 0

Cześć @mszfcz!

 

Kiedy Motion Sensor został zakupiony? Posiadasz jeszcze dowód zakupu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
 • Inquirer
 • Motion Sensor został zakupiony około dwóch tygodni temu. Tak, posiadam dowód zakupu.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  • 0

  Dobrze, @mszfcz, w takim wypadku przekażę Ci szczegóły odnośnie procedury gwarancyjnej prywatną wiadomością.

   

  Należy jednak wspomnieć, że w skrajnych przypadkach rozbieżność może sięgnąć 2 stopni:

  Quote

  The Motion Sensor measures ambient temperature every 5 minutes. If the measured temperature differs from previously reported
  by at least 2°C (3.6°F), accessory reports it to your iOS device.
  NOTE: The accessory measures temperature in the place of installation. Remember that temperature near the ceiling may differ from that on eye-level or the floor.

   

   

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  • 0
 • Inquirer
 • Nie rozumiem tylko tego raportowania przy zmianie o 2°C. Czy to dziala tak samo jak w wersji z-wave czyli, że czujnik sam raportuje i wysyła wiadomość do Homekit pod warunkiem. że temperatura zmieniła się o co najmniej 2°C a niezależnie od tego w momencie otwarcia apki odczytywana jest i tak aktualna temperatura ?

  Według specyfikacji na stronie Fibaro dokładność czujnika ma być na poziomie plus minus 0,5°C do tego używanie w zwykłym pokoju raczej do skrajnych przypadków też chyba nie należy. Poprzednio miałem wersje tych samych czujników pod z-wave i ich zachowanie było podobne tylko tam była możliwość manualnej kalibracji i temperatury i światła oraz stopnia zmian kiedy czujnik sam się kontaktuje z centralką a wersji na Homekit przynajmniej na dzisiaj takiej możliwości nie ma.

   

   

   

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  ×