Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

GPS Lokalizacja a wyłączanie / włączanie scen ! (Galaxy S5)


fingusio

Question

Witam

 

Chcę zbudować scenę ktora po wyjściu z domu będzie wyłączać światła. Telefon Galaxy S5 (Android 6.0.1)

 

Lokalizacja w "Konfiguracja -> Lokalizacja" ustawiona. W "Konfiguracja -> Uprawnienia" user jakiś dodany, interval  ustawiony co 1min

 

Please login or register to see this attachment.

 

W "Panele -> Lokalizacja" dodane

Please login or register to see this attachment.


 

W międzyczasie utworzylem zmienną ObecnoscWDomu = 0, gdy poza domem oraz ObecnoscWDomu = 1 gdy obecny

 

 

Teraz tworze scene:

 

Please login or register to see this attachment.

 

 

W telefonie Lokalizacja wlaczona, Wi-Fi także, aplikacja Fibaro w tle uruchomiona.

 

Niestety sceny nie dzialaja, gdy ręcznie wlącze scene dziala.

 

 

Testuje to przez wlłącz / wyłącz LOKALIZACJE & WIFI - moge tak?

 

Jakieś sugestie? :]

 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć @fingusio!

 

Co to znaczy:

12 hours ago, fingusio said:

Testuje to przez wlłącz / wyłącz LOKALIZACJE & WIFI - moge tak?

 

Aby to przetestować miej zezwolone i włączone lokalizację cały czas. To musi być tak jak w scenie jest "opuszczenie" jednego miejsca i znalezienie się w innym o min. 50 m dalej. Nagłe pojawienie się gdzieś poza domem może faktycznie nie zadziałać.

 

Co więcej, te 50 metrów zmień na 300 metrów. Niestety GPSy na telefonach i polityka zużycia energii sprawia, że dopiero taka odległość wykazuje dość sprawne działanie.

 

I na koniec, upewnij się, że użytkownik "gps" ma uprawnienia do obsługi "lampki nocnej".

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Rozumiem, a mogę to testować na superużytkowniku (adminie)?

     

     

    1 godzinę temu, I.Srodka napisał:

    Cześć @fingusio!

     

    Co to znaczy:

     

    Aby to przetestować miej zezwolone i włączone lokalizację cały czas. To musi być tak jak w scenie jest "opuszczenie" jednego miejsca i znalezienie się w innym o min. 50 m dalej. Nagłe pojawienie się gdzieś poza domem może faktycznie nie zadziałać.

     

    Co więcej, te 50 metrów zmień na 300 metrów. Niestety GPSy na telefonach i polityka zużycia energii sprawia, że dopiero taka odległość wykazuje dość sprawne działanie.

     

    I na koniec, upewnij się, że użytkownik "gps" ma uprawnienia do obsługi "lampki nocnej".

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czołem,

     

    testowałem natywną geolokalizację Fibaro i działało to tak sobie, nawet z lokalizacją włączoną przez cały czas (iOS - iPhone 6). Ogromym minusem jest gwałtowny wzrost zużycia baterii. Są alternatywne rozwiązania, choć wymagają nieco zachodu.

     

    Tutaj znajdziesz tutorial @SDeath o konfiguracji geolokalizacji - niestety konieczny jest dodatkowy komputer dla serwera PHP - w przewodniku jest to komputer z Windowsem i serwerem WAMP Server, ja postawiłem to na RaspberryPi i najzwyklejszym Apache. Na analogicznej zasadzie można to pewnie zrobić w innych konfiguracjach. Konieczna jest też instalacja apki Geofency na "śledzonych" telefonach - nie wiem czy jest na Androidzie. U mnie działa to bardzo dobrze - śledzone są 2 telefony i co bardzo ważne - zużycie baterii jest w normie:

     

    Tutaj znajdziesz świetną scenę autorstwa @Sankotronic , która może odpalać sceny, naciskać przyciski wirtualnych urządzeń czy zmieniać zmienne globalne w pożądanych interwałach czasowych lub o określonej porze dnia - odpalenie tej sceny pozwala wyeliminować pętle z pozostałych "czasowo" określonych scen, a co za tym idzie zmniejszyć zużycie zasobów:

     

    Wreszcie scena Presence Detector autorstwa @jompa68, która bada obecność użytkowników na podstawie geolokalizacji GPS skonfigurowanej powyżej i/lub logowania urządzenia do WIFI. Scenę można skonfigurować w Main Scene (patrz powyżej), aby odpalała się co pożądany czas - u mnie np. 10 min:

     

     

    Pozdr.

     

    Andrzej

     

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    On 2/6/2018 at 9:11 PM, fingusio said:

    Witam

     

    Chcę zbudować scenę ktora po wyjściu z domu będzie wyłączać światła. Telefon Galaxy S5 (Android 6.0.1)

     

    Lokalizacja w "Konfiguracja -> Lokalizacja" ustawiona. W "Konfiguracja -> Uprawnienia" user jakiś dodany, interval  ustawiony co 1min

     

    Please login or register to see this attachment.

     

    W "Panele -> Lokalizacja" dodane

    Please login or register to see this attachment.


     

    W międzyczasie utworzylem zmienną ObecnoscWDomu = 0, gdy poza domem oraz ObecnoscWDomu = 1 gdy obecny

     

     

    Teraz tworze scene:

     

    Please login or register to see this attachment.

     

     

    W telefonie Lokalizacja wlaczona, Wi-Fi także, aplikacja Fibaro w tle uruchomiona.

     

    Niestety sceny nie dzialaja, gdy ręcznie wlącze scene dziala.

     

     

    Testuje to przez wlłącz / wyłącz LOKALIZACJE & WIFI - moge tak?

     

    Jakieś sugestie? :]

     


    Appka musi mieć dostęp do lokalizacji oraz włączoną geolokalizację (w Yubii Home: Więcej/Ustawienia aplikacji/Ustawienia funkcji)

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...