Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Kamery IP


Guest Anonymous

Recommended Posts

Guest Anonymous

Witam, jakie parametry trezba wpisac aby bylo polaczenie z kamera IP, aktualnie mam podglad przez zwykla przegladarke a Homecenter nie moze przechwycic obrazu.

Link to comment
Share on other sites

Guest vayher
  • Topic Author
  • Należy wypełnić pola IP i URL - URL do obrazu JPG (snapshota).

    Przykładowo: jeżeli obraz (JPG) z kamery dostępny jest pod adresem

    Please login or register to see this link.

    , to należy podać:

    IP: 192.168.1.8

    URL: cgi-bin/viewer/video.jpg

    W aktualizacji, którą przygotowujemy, dostępna będzie lista najpopularniejszych modeli kamer do wyboru, dzięki czemu pola te będą wypełniały się automatycznie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Anonymous
  • Topic Author
  • skad powinienem wziac adres obrazu ? jak to mozna sprawdzic ?

    jak wzielem wlasciwosci obrazu pokazywanego to pokazalo mi takie cos

    Please login or register to see this link.

    wpisuje caly adres ale takze bez IP za kazdym razem mi nie dzialalo, moze powinienem cos innego szukac ....

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest rpedrakowski
  • Topic Author
  • sory za post pod postem ale dla uscislenia zakupilem kamerke

    OBROTOWA KAMERA IP

    AXC CA64004/5L 10WW-K

    PANEL WWW PO POLSKU

    TRAMSMISJA 25KL/S

    10 DIOD IR, ZASIĘG DO 8m, LAN, WiFi

    mzoe to cos pomoze bo nigdzie nie moge znalesc informacji jaki adres jest do obrazka

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest vayher
  • Topic Author
  • Niestety nie znam tej kamery i nie mogę znaleźć instrukcji do niej. Wogle w sieci jest bardzo mało na jej temat - tylko oferty sprzedaży. Potrzebny jest adres obrazu jpg, nie streamingu. Może jest w jej instrukcji coś na ten temat. Lub chociaż link do strony producenta?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest vayher
  • Topic Author
  • Dla tego modelu kamery należy wypełnić:

    URL: snapshot.cgi

    W nowej wersji oprogramowania znane modele kamer będzie można wybrać z listy i pola uzupełnią się automatycznie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 6 months later...
    Guest FibaroKK
  • Topic Author
  • Czy nie wie ktoś jaki URL będzie dla Kamery Edimax IC-3005Wn, ponieważ chciał bym ją dodać do Fibaro w Salonie lecz mimo wielu prób nie potrafię znaleźć właściwego.

    Dziękuję i Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest FibaroKK
  • Topic Author
  • Update do mojego wcześniejszego posta :

    URL do obrazu JPG: snapshot.jpg

    URL do strumienia MJPEG: /mjpg/video.mjpg

    Teraz gdy kliknę na ikonkę klucza obok kamery w panelu konfiguracyjnym widzę Snapshota. W kamerze ustawiłem by był odświeżany co 1 sek lecz nadal nie wiem jak dostać się do Obrazu Live MJPG.

    Wskazówki ?

    P.S Jeśli podaje mi obrazek z kamery to znaczy że adres ip, mac itd jest poprawny

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest vayher
  • Topic Author
  • Update do mojego wcześniejszego posta :

    URL do obrazu JPG: snapshot.jpg

    URL do strumienia MJPEG: /mjpg/video.mjpg

    Teraz gdy kliknę na ikonkę klucza obok kamery w panelu konfiguracyjnym widzę Snapshota. W kamerze ustawiłem by był odświeżany co 1 sek lecz nadal nie wiem jak dostać się do Obrazu Live MJPG.

    Wskazówki ?

    P.S Jeśli podaje mi obrazek z kamery to znaczy że adres ip, mac itd jest poprawny

    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - czy MJPG nie pojawia się na aplikacji natywnej na iPhone? Jeśli tak, to zakładając że podane ścieżki są poprawne, proszę skasować "/" przed URL do strumienia MJPEG.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest FibaroKK
  • Topic Author
  • Jeśli dobrze zrozumiałem to strumień MJPG jest dostępny narazie tylko na aplikacji w iPhone ? W reszcie przypadków czyli Panel konfiguracyjny, android, dostępne jest tylko JPG (aktualizowane co 1sek w moim przypadku) ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 months later...

    Witam

    A ja mam kamera która zgłasza się jako IPCam10001 i oznaczeniu na pudełku AC4044 zakupiona swego czasu w firmie Action, wyczaiłem ze to tak kamera jak na tej stornie

    Please login or register to see this link.

    trzecia od góry (z WiFi) ale i tu nie znalazłem ustawień ścieżek. Moze ktoś z Was sie orientuje, próbowalem na wszystkich ustawieniach z listy + te z postu, ale niestety lipa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 weeks later...

    Witam , mam problem z doborem kamery zewnętrznej obrotowej z wifi , wiem że muszę znaleźć ścieżki do sterowania i kamera musi obsługiwać mjpg i ten warunek ta :

    Please login or register to see this link.

    spełnia ale , sprzedawca odpisał mi : " Ogólnie jest możliwość sterowania kamerą z "zewnętrznego" oprogramowania. Testowałem osobiście pod kilkoma innymi programami i kamery działały ok. Nie mogę w 100% potwierdzić, czy będzie działała z systemem Fibaro, chociaż kilku przedstawicieli z innych rejonów kupowało u mnie te kamery i wracali po następne " może ma ktoś i testował u siebie ten wynalazek ?

    Link to comment
    Share on other sites

    Powinna działać na 99% moim zdaniem, bo sam się zastanawiałem nad tą kamerą.

    Link to comment
    Share on other sites

    na 99% powiadasz

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> no to się skuszę i napiszę czy udało mi się ją zestawić z HC2

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 month later...

    kamera działa ale jest jedno ale : mam kamerę obrotową ale jak nią sterować jak nie ma opcji w interfejsie ? ścieżki dopisałem z innego modelu przy pomocy prób i błędów udało się

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" /> działa ale tylko z interfejsu konf. centralki bo tam są butony do sterowania

    Link to comment
    Share on other sites

    Niestety nie ma jeszcze opcji obracania w interfejsie. Ma być podobno dodane w przyszłości. Dlatego ja klientom proponuję 2-3 kamery zewnętrzne. Koszt wychodzi taki sam jak jednej obrotowej zewnętrznej, a mają podgląd w jednej chwili z 3 miejsc.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...