Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Nowa wersja - 1.1.1215


Guest vayher

Question

Guest vayher

W nocy wydaliśmy nową wersję oprogramowania - 1.1.1215. Po aktualizacji proszę odświeżyć stan przeglądarki wciskająć ctrl+F5. Najważniejsze zmiany:

- Dodane skrypty współpracujące z natywną aplikacją na iPhone.

- Dodane sterowanie centralką za pomocą SMSów. Uwaga: w celu aktywowania tej funkcji należy wejść do Zaawansowane -> Edytuj startowe Lua i zaznaczyć opcję "Dostęp przez SMSy". Opis sterowania przez smsy znajduje się w ostatniej zakładce panelu SMS - "Więcej o smsach". Sterowanie centralką przez smsy jest darmowe (oprócz oczywiście kosztu smsa), ale jeśli chcemy otrzymywać smsy zwrotne z informacją np. o stanie świateł w domu lub o tym, czy wysłane polecenie wykonało się, należy wykupić pakiet smsów zwrotnych w zakładce "Doładowanie". Zakupione w ten sposób smsy zostaną przypisane do centralki. Ich stan zawsze jest widoczny na dolnym pasku panelu.

- Dodany sterowanie ogrzewaniem w domu za pomocą on/offów. Uwaga: w celu aktywowania tej funkcji należy wejść do Zaawansowane -> Edytuj startowe Lua i zaznaczyć opcję "Panel ogrzewania". Panel ogrzewania składa się z dwóch części. Najpierw wchodzimy w Powiązania (ikona na górze). Tam możemy powiązać czujnik temperatury z urządzeniami wykonawczymi, czyli on/offami sterującymi urządzeniami grzewczymi. Oczywiście dla testów możemy tu podpiąć dowolne on/offy, żeby sprawdzić jak działa panel. Następnie przechodzimy do działu Ogrzewanie (ikona na górze). Tam możemy zdefiniować dla każdego powiązania, jaka temperatura ma być utrzymywana dla każdego dnia tygodnia, z podziałem na 4 części dnia. Dodatkowo możemy ustawić temperaturę dla trybu wakacji i aktywować go lub dezaktywować oraz ustawić temperaturę chwilową ("Ustawienia ręczne") na ustaloną ilość godzin. Temperaturą chwilową można sterować również z natywnej aplikacji iPhonowej za pomocą przycisków przy urządzeniach w dziale Klimat. Po zdefiniowaniu planu ogrzewania, centralka co 15 minut sprawdza temperaturę na wybranym czujniku i odpowiednio włącza lub wyłącza powiązane urządzenia wykonawcze. Uwaga: po przypisaniu danego on/offa do powiązania z czujnikiem temperatury automatycznie jest on oznaczany jako urządzenie, które nie steruje światłem. Skutkuje to zmianą ikony w aplikacji natywnej na iPhone oraz tym, że na urządzenie nie wpływają gesty typu "włącz wszystkie światła w pokoju".

- Dodana konfiguracja ramek alarmowych dla urządzeń naszej produkcji. Uwaga: aby ramki alarmowe działały, należy posiadać najnowsze wersje urządzeń. Dla starszych wersji urządzeń te opcje konfiguracji nie pojawiają się.

- Poprawiona obsługa kamer zabezpieczonych hasłami.

- Poprawione przypisywanie scen do pokoju.

- Inne poprawki.

Chcielibyśmy również poinformować, że kończymy prace nad dostępem zdalnym do centralek. Nie znalazł się on jeszcze w wersji 1.1.1215 ale pojawi się na początku przyszłego tygodnia w kolejnej aktualizacji. Przygotowaliśmy również aktualizację natywnej aplikacji na iPhone, która będzie obsługiwała zdalny dostęp. Powinna pojawić się w AppStore mniej więcej w tym samym czasie.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest Smart HOME
  • Inquirer
  • W piątek w nocy, po wejściu na panel HC otrzymałem info o tym, że jest nowa wersja softu do aktualizacji centralki. Uruchomiłem cały proces, jednak aktualizacja się zatrzymała w połowie, nic się nie działo przez ponad 1h, zatem wyłączyłem przeglądarkę i komputer. Następnie ponownie włączyłem przeglądarkę i HC, aby ponownie uruchomił się automatycznie proces aktualizacji. Niestety do dzisiaj nic takiego się nie wydarzyło i nadal mam starą wersję, czyli v.1.1.1214. Czy jest gdzieś jakiś przycisk, gdzie można nacisnąć i system sam sprawdzi dostępne aktualizacje ??? Bo nie wiem jak mam teraz zainicjować ponowne ściągnięcie najnowsze aktualizacji softu do centralki.

    Czekam na ODP

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • Jeśli przestało wyskakiwać okno z propozycją aktualizacji, to prawdopodobnie najnowsza wersja już się zainstalowała. Proszę spróbować odświeżyć przeglądarkę ze sczyszczeniem cache. W Firefox na PC robi się to przez wciśnięcie CTRL+F5, w Firefox na Macu przez CMD+R.

    Proszę sprawdzić, czy po takim odświeżeniu w lewym górnym rogu HC pojawi się napis 1.1.1215.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Smart HOME
  • Inquirer
  • CMD + R i sprawa załatwiona

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Dzięki bardzo za pomoc

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Smart HOME
  • Inquirer
  • Chciałem uruchomić usługę SMSów. Postępowałem zgodnie z instrukcją powyżej, jednak po zaznaczeniu SMSów w edycji LUA i wejściu w SMSy, pokazał mi się komunikat o treści :

    Błędny numer centrali lub klucz

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • To rzeczywiście może się zdarzyć na kilku centralkach z początku produkcji. Skontaktuję się dziś z Panem i to załatwimy, zajmie to kilka minut.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rpedrakowski
  • Inquirer
  • To my tez mamy taka centralke z poczatku produkcji, jesli to nie problem to rowniez prosilbym o pomoc

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Mamy identyczny komunikat

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Intel-Tech
  • Inquirer
  • Również prosimy o pomoc w tym temacie - 794 730 743

    pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest maciek_lubon
  • Inquirer
  • Co do tematu "BŁĘDNY NUMER CENTRALI LUB KLUCZ" też mamy problem.

    Prosimy o pomoc

    Jak temu zaradzić.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...