Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

centralka 1.1.1217 - NIE WYKRYWA URZĄDZEŃ


Guest KubaW

Question

Guest KubaW

Witam,

Po updacie softu do wersji 1217 centralka nie wykrywa poprawnie kostek. Przy przejsciu do trybu dodawania urządzeń i trzykrotnym kliknięciu włącznikiem urządzenie jest wykrywane, ale nie może się poprawnie skonfigurować - wyświetla się komunikat "unable to get any information" (patrz załącznik - tak wykrywają się 2 podwójne on/offy plus dimmer).

Przy centralce z softem 1215 wszystko jest ok - urządzenia się wykrywają i same konfigurują (podwójny on/off widziany jako dwa urządzenia, wszystko wstaje do pełnej funkcjonalności w 10 sekund).

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest JakubM
  • Inquirer
  • Dzisiaj podłączałem 2 dimmery u nas i też byłem w szoku jak mi przybyło urządzeń o takiej właśnie nazwie "Appliance Module", które są kontrolowane przez zainstalowane już wcześniej on/offy, ściemniacze itp. Doprowadziło to do tego, że mam 2 razy więcej urządzeń i nie ma możliwości ich usunięcia - sprawdzałem oba sposoby.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Dodam tylko że wykryte ale nie skonfigurowane urządzenia oczywiście nie działają. Robiłem to na dwóch nowych centralkach i było tak samo.

    Procedura wyglądała następująco:

    1. Rozpakowanie świeżej centralki

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    2. Update softu (w obydwu przypadkach licznik stawał na około 8 minucie - totalny freeze, ale czekałem ponad regulaminowe 15 minut zanim robiłem reset)

    3. Dodawanie urządzenia zgodnie z instrukcją

    Troubleshooting:

    - Kombinowałem zgodnie z sugestią zresetować sieć z-wave po updacie i dodaniu urządzeń - wyświetlił się komunikat "pusta odpowiedź".

    - Kombinowałem z zasięgiem - centralka stała 30 cm od kostek

    - Kombinowałem z resetem do ustawień fabrycznych aby cofnąć update - bez efektu (procedura z podwójnym wciśnięciem reset po włączeniu zasilania)

    - Kombinowałem ze zmianą nazwy modułów i przypisywaniem do pomieszczeń - przypisywanie i zmiana nazwy działa, ale urządzenia nadal martwe

    - Kombinowałem z różnymi kostkami co były na stanie - stare i świeżo rozpakowane

    Kostki są na bank dobrze podłączone, no i normalnie działają przy obsługiwaniu włącznikiem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • Problem ten dotyczy tylko nowych centralek. Dla centralek już działających nie występuje.

    Jeżeli dla centralki wystąpi opisany powyżej problem lub problem z dodawaniem urządzeń, proszę wykonać w HC następującą procedurę:

    1. Wejść w Zaawansowane.

    2. Wejść w zakładkę Edytuj startowe Lua.

    3. W polu tekstowym wkleić kod:

    luup.variable_set('urn:micasaverde-com:serviceId:ZWaveNetwork1', 'Use45', 0, 1)

    4. Kliknąć szary przycisk Zapisz.

    5. Zamknąć okno Zaawansowane i wykonać zapis ustawień.

    6. Po zapisie ustawień ponownie wejść w Zaawansowane -> Edytuj startowe Lua.

    7. Usunąć kod, kliknąć szare Zapisz i ponownie wykonać zapis ustawień.

    Procedura będzie potrzebna tylko do przyszłego tygodnia, kiedy wydamy aktualizację automatycznie poprawiającą te ewentualne błędy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest JakubM
  • Inquirer
  • Po wykonaniu tego zabiegu nie zauważyłem zmiany, "_Appliance Module" dalej widnieją wśród urządzeń.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...