Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Nowa wersja - 1.1.1231


Guest vayher

Question

Guest vayher

Udostępniliśmy wersję 1.1.1231.

Zmiany:

1. Poprawiony błąd pojawiający się po włączeniu panelu zraszaczy przy braku jakiegokolwiek schematu zraszania ("Błąd Lua dla scen i zdarzeń").

2. Poprawiony plugin pogody (w poprzedniej wersji dla wielu przypadków pokazywał ikonę słońca zamiast poprawnej).

3. Dodane ikony lampki nocnej i kinkietu dla ściemniaczy.

Centralki jak zwykle wykryją aktualizację po północy.

Link dla aktualizacji "ręcznej":

http:///cgi-bin/cmh/upgrade_step2.sh?squashfs=http://upgrade1231.fibaro.com/firmware/wl500gP_Luup_ui4-1.1.1231-1.squashfs

Link to comment
Share on other sites

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest rpedrakowski
  • Inquirer
  • to ja zapytam tylko o jedna rzecz, co z tym pluginem pogody, bo ja nic nie widze u siebie związanego z pogodą, może powinienem cos właczyć a nie znalazłem ...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest wojtek
  • Inquirer
  • potwierdzam, dziwna sytuacja. W naszej centralce 2 dni temu plugin wskoczył. Dzisiaj męczymy już trzecią centralę i plugin w ogóle nie wskazuje

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rpedrakowski
  • Inquirer
  • Panie Krzysztofie ja nie wiedziałem że trzeba go ręcznie dodawać, nie ma nigdzie takiej informacji na forum (a przynajmniej nie znalazłem).

    Czy byłby Pan tak uprzejmy i na szybko powiedział co i jak trzeba zrobic ? Obstawiam ze pan veyher i tak ma tyle teraz rzeczy do zrobienia ze nie będzie miał chwili żeby jakoś szybko to opisać

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    z góry dzieki

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest wojtek
  • Inquirer
  • oczywiście ręcznie go dodajemy ale u mnie po dodaniu w trzech kolejnych centralach, plugin nie chce wskoczyć

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rpedrakowski
  • Inquirer
  • wojtku to moze ty mi powiesz jak sie to robi ? lub ktokolwiek ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest wojtek
  • Inquirer
  • Czy chodziło Ci o to:

    19. Plugin pogody.

    W nowej wersji został wprowadzony plugin pogody. Aby dodać urządzenia związane z pogodą, należy:

    - Wejść do działu Zaawansowane->Lokalizacja i wypełnić pole "Miejscowość do sczytywania pogody (bez polskich znaków)", wpisując miejscowość w której znajduje się centralka, bez polskich znaków (np. Poznan).

    - Wejść do działu Zaawansowane->Stwórz urządzenie. W polu "Nazwa pliku UPNP urządzenia" wpisać D_FibaroWeather.xml . W polu opis podać dowolną nazwę tworzonego urządzenia (np. Pogoda). Kliknąć "Stwórz urządzenie". Zamknąć okno z tworzeniem urządzenia.

    - Kliknąć w prawym górnym rogu w przycisk Odśwież lub Zapisz.

    - Odświeżyć stronę (CTRL+F5).

    Po tej procedurze nad lewym menu pojawią się informacje pogodowe: temperatura, wilgotność powietrza, prędkość wiatru i odpowiednia ikona odzwierciedlająca warunki na zewnątrz. Oprócz tego dane te można wykorzystać w scenach, w konfiguracji zdarzeń wywołujących scenę. Pojawią się tam do wyboru urządzenia: Pogoda (o ile tak nazwaliśmy urządzenie), Temperatura zewnetrzna, Wilgotnosc zewnetrzna, Wiatr. Temperatura zewnętrzna i wilgotność zewnętrzna działają dokładnie jak czujniki temperatury i wilgotności, czyli mamy do wyboru "Temperatura powyżej", "Temperatura poniżej", "Wilgotność powyżej", "Wilgotność poniżej". Dla wiatru mamy zdarzenia "Prędkość powyżej" i "Prędkość poniżej". Dla pogody mamy do wyboru różne stany pogody, typu "Słonecznie", "Deszcz", "Burza", "Śnieg" i wiele innych. Czyli możemy skonfigurować scenę tak, aby uruchamiała się np. gdy będzie padał deszcz.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rpedrakowski
  • Inquirer
  • eureka

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> ... dzieki- jakos nie widzialem nigdzie tego wczesniej ;] dzieki wielkie za info

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> zaraz bede testowac

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kriswer
  • Inquirer
  • Mimo zrobienia wszystkiego według wskazówek, zaktualizowania centrali, stan pogody na teraz to noc (księżyc widzę!)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rpedrakowski
  • Inquirer
  • ja też widzę księżyc, mimo iż aktualizują się wszystkie inne rzeczy typu temperatura wilgotnosc i wiatr ...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Krzysztof
  • Inquirer
  • A zegarki macie dobrze poustawiane? Spróbujcie też zmienić strefę czasową na jakaś inną i po chwili powrócić na naszą, następnie zapisać i po zapisaniu odświeżyć CTRL+F5. Jak się nie zmieni to odświeżyć jeszcze za 15 minut.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kriswer
  • Inquirer
  • Już wszystko jest ok, ponowna zmiana godziny nie załatwiła sprawy, tylko zmiana strefy czasowej na inną i powrócenie do naszej strefy i ponowne wpisanie miasta.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Krzysztof
  • Inquirer
  • Nie działa mi zmiana stanu przy sterowaniu ręcznym

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • Witam.

    Zrobiłem wszystko zgodnie z powyższą procedurą. W pomieszczeniu pojawiło się nowe urządzenie, ale nierozpoznane. Kilkukrotna próba nic nie dała.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest wojtek
  • Inquirer
  • Witam

    Mam kłopot z nowo zainstalowaną centralą w której zrobiliśmy aktualizację do wersji ...31 jednak plugin pogody nie wskoczył ( pisałem już o tym wcześniej )

    Poźniej zrobilimy backup i nie można było się połączyc przez wi-fi ani przez wpisanie adresu IP. Można sie jedynie połączyć zdalnie przez www jednak nie ma w tym dostępie wszytkich możliwosci ustawień

    proszę o pomoc

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • Po trzeciej próbie udało się, chociaż pojawia się problem przy dostępie zdalnym.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • Po trzeciej próbie udało się, chociaż pojawia się problem przy dostępie zdalnym.

    Wersja w dostępie zdalnym zostanie zaktualizowana dzisiaj.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest wojtek
  • Inquirer
  • Piszę już o tym trzeci raz, czy ktoś ma kłopot z zainstalowaniem pluginu pogody bo robimy już to 3-ciej centralce i nowa wersja ..31 wchodzi, ale plugin nie chce wejść mimo postępowania według instrukcji

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • Piszę już o tym trzeci raz, czy ktoś ma kłopot z zainstalowaniem pluginu pogody bo robimy już to 3-ciej centralce i nowa wersja ..31 wchodzi, ale plugin nie chce wejść mimo postępowania według instrukcji

    Proszę o kontakt mailowy lub przez prywatną wiadomość. Wejdę przez TeamViewer i zobaczę co się dzieje.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...