Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Failed to go into learn mode


Guest A.KOLODZINSKI

Question

Guest A.KOLODZINSKI

"Failed to go into learn mode" - podczas dodawania a "ZWave network failed to go into learn mode" - po nieudanej próbie dodania urządzenia przez centralę.. Takie komunikaty pojawiają się po próbie dodania urządzenia. Urządzenia to termostat Danfossa i czujnik temperatury i wilgotności (ten fizyczny nie ten od pogody zewnętrzny). Dodam, iż kiedyś dodaliśmy ten czujnik temp i wilg i pamiętam, że po wzbudzeniu czujnika w tryb dodawani/szukania wyświetlała się na czas instalacji literka L w takim nawiasiku i widniała tam przez jakiś czas, teraz wyświetla się na ok sekundę, gaśnie a w panelu pojawiają ww. komunikaty. Dodam, że wykonywałem procedurę backup-u i dalej to samo, naprawę sieci także i dalej to samo, kilkanaście resetów centrali i dalej to samo (w tym miejscu dodam, że moglibyście "wypuścić" w końcu instrukcję obsługi do centrali i tłumaczenie, że obsługa centrali jest dziecinnie prosta i nie wymaga instrukcji obsługi do mnie i do wielu nie dociera). Nadmienię, że wszystkie pozostałe zainstalowane u nas czujniki działają, natomiast czujnik temp i wilg odinstalowywaliśmy jakiś czas temu, ponieważ po naprawie sieci sprzed kilku tygodni w panelu konfiguracyjnym pojawiła się wartość temperatury w kelwinach (natomiast symbol był w celcjuszach) i wyglądało jakbyśmy mieli w show roomie 73 `C. Zaczęło nas to irytować więc odinstalowaliśmy wczoraj owy czujnik i od wczoraj przy próbie ponownej instalacji mamy takie komunikaty jakie opisałem powyżej.

PS: odniosę się do upgradu softu... miło widzieć, że coś się dzieje w firmie bo jak do tej pory Fibaro było dosyć drogim wł/wyłącznikiem i ściemniaczem oświetlenia. Mam nadzieję, że dobrze zainwestowałem swoje pieniądze, i że rozwiniemy się wspólnie jeszcze bardziej.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Guest Krzysztof
  • Inquirer
  • Fibaro nie jest włącznikiem wyłącznikiem światła, jest dużo bardziej zaawansowane, wystarczy się wdrożyć.

    Jeżeli chodzi o Celsjusze to ustawia je się w menu Zaawansowane w zakładce Lokalizacja i zmieniamy Format temperatury na Metric - st. C

    Jest Pan pewien, że urządzenia zostały poprawnie usunięte? Nie przez usuń martwy węzeł, tylko przez usuwanie takie samo jako dodawanie?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest JakubM
  • Inquirer
  • U nas wystąpił właśnie w piątek po aktualizacji na soft 1230 ten problem. Nie można dodawać żadnych urządzeń, komunikaty te same, sprawdźcie czy możecie dodać zwykły moduł. Problem polega na tym (dowiedziałem się dzisiaj w wsparciu technicznym) , że moduł Z-wave przy wcześniejszych aktualizacjach się nie zaktualizował. Wgrywanie backupów nic nie da.

    Rozwiązaniem sytuacji jest zrestartowanie sieci Z-wave, usunięcie oraz dodatnie na nowo wszystkich modułów przypisanych do centrali.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_neutral.gif" alt=":-|" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest JakubM
  • Inquirer
  • Zaznaczam również, że nasze problemy mogą być innej natury, dlatego proszę o kontakt jednak ze wsparciem technicznym.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest A.KOLODZINSKI
  • Inquirer
  • Jestem pewien, że zostały usunięte poprzez dodaj/usuń urządzenie, ponadto przy pierwszej instalacji czujnika temp i wilgot kilka miesięcy temu pokazało nam temperaturę właściwą i we właściwych stopniach i nie było potrzeby niczego ustawiać.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest A.KOLODZINSKI
  • Inquirer
  • Problem najprawdopodobniej dotyczy systemu w centrali, zrobiliśmy mały eksperyment i usunęliśmy działający czujnik dymu poprzez dodaj usuń i próbowaliśmy go dodać ponownie i znowu to samo Failed failed failed.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • Proszę wykonać procedurę opisaną tutaj:

    Please login or register to see this link.

    .

    Proszę też o informację, czy u każdego to zadziałało.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Intel-Tech
  • Inquirer
  • Witam

    Dziękuję za szybką w Moim przypadku bezpośrednią pomoc w tym temacie Panu Jakubowi oraz Panu Wojtkowi ze wsparcia. Wszystko działa już poprawnie

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest A.KOLODZINSKI
  • Inquirer
  • Dziękuję, pomogło ale dziwna sprawa bo tą procedurę już kiedyś wykonywaliśmy... sądziłem, że jednorazowe wykonanie tych czynności wystarczy do poprawnego działania systemu... w życiu bym nie pomyślał, że trzeba to robić ponownie... oby nie było tak, że trzeba będzie fakultet z programowania zrobić żeby obsługiwać Fibaro i wynikające z jego niedociągnięć problemy...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • Witam.

    Ja mam podobny problem. Podczas aktualizacji wystąpił nieznany błąd. Zdalnie z Poznania próbowano go naprawić, ale się nie udało i musiałem zresetować siec Z-Wave, a co za tym idzie "zniknęły" mi wszystkie urządzenia. Dalej tak jak trzeba, usuń, a potem dodaj każde urządzenie. I generalnie zadziałało z wyjątkiem jednego dimmera i właśnie czujnika temperatury i wilgotności. Mimo kilkunastu prób usunięcia, a następnie dodania urządzenia, nie udało mi się.

    I tu pojawia się pytanie: czy mogę sprawdzić czy dane urządzenie (w tym przypadku czujnik wilgotności i temperatury) jest wciąż dodany do centrali (oczywiście nie widać go w panelu, ale jak rozumiem w pamięci erom wciąż są informacje o centrali) lub czy można zresetować pamięć eprom urządzenia?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest A.KOLODZINSKI
  • Inquirer
  • Pytanie z innej beczki... Mamy zamontowany w puszcze 2x1,5 kW mamy podppięte dwa obwody lamp jarzeniowych, obydwa wł i wył się niezależnie... od wczoraj jeden obwód przestał reagować.. tzn jeden obwód wyłącza dwie lampy a drugi włączył następne dwie lampy i już za cholere nie chce wyłączyć... czy to wina modułu, wymienić go? mogło się coś zepsuć czy maciue inny pomysł na rozwiązanie problemu?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest A.KOLODZINSKI
  • Inquirer
  • aha... i pytanie z trzeciej beczki dziekciu... termostat danfoss wymaga rejestracji... za każdym razem jak wpisujemy kod to wywala info że błąd i żeby skontaktować się z działem tech Fibaro... może wpisujemy błędny kod... gdzie on dokładnie jest na pudełku w którym miejscu i jak wykonać tą procedurę poprawnie?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest A.KOLODZINSKI
  • Inquirer
  • DZIĘKI

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Potwierdzam problem z czujką temp. i wilgotności. Nie możemy poprawnie usunąc czujki, cały czas mamy błąd jak w temacie.

    Zrobiliśmy procedurę upgrade chipa opisaną kilka postow wyżej ale nic to nie dało.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • BTW, po upgradzie chipa zniknęła nam opcja ukrywania urządzeń podrzędnych w on/offach.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • Jeżeli chodzi o danfoss to proszę próbować kilkakrotnie. Nie wiem dlaczego ale rejestracja udaje się ze 3 lub 4 razem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • bump...

    jak wspomniałem, na wersji 1231 nie da się usunąć czujki temp. i wilgotności, plus że po upgradzie chipa zniknęła opcja ukrywania urządzeń podrzędnych w switchach (te co były ukryte są nadal ukryte, teraz nie ma jak ich "odkryć").

    Sprawa pilna.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest JakubM
  • Inquirer
  • U nas natomiast wszystkie się odkryły i nie ma jak ukryć. Sam nie wiem co lepsze...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
  • Inquirer
  • bump...

    jak wspomniałem, na wersji 1231 nie da się usunąć czujki temp. i wilgotności, plus że po upgradzie chipa zniknęła opcja ukrywania urządzeń podrzędnych w switchach (te co były ukryte są nadal ukryte, teraz nie ma jak ich "odkryć").

    Sprawa pilna.

    U nas natomiast wszystkie się odkryły i nie ma jak ukryć. Sam nie wiem co lepsze...

    Hmm, teoretycznie te sprawy zostały w 1.1.1231 uporządkowane dla wszystkich wersji urządzeń. Musiał wkraść się jakiś drobny bug do specyfikacji na której bazowałem. W poniedziałek zgłoszę się do Panów celem obejrzenia tego "na żywo" i poprawię ten błąd.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...