Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


HC2 - API


Guest kstaniek

Recommended Posts

Guest kstaniek

Kiedy zostanie udostępnione API do HC2?

Aktualny brak możliwości używania skryptów LUA jest poważnym ograniczeniem wpływającym na możliwość integracji z innymi aplikacjami i systemami.

Link to comment
Share on other sites

Też chciałbym się tego dowiedzieć, bo w ten sposób HC2 ma większe ograniczenia od 1;)

Link to comment
Share on other sites

Guest FibaroKK
  • Topic Author
  • Please login or register to see this code.

    Dokładam się do pytania

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...
    Guest kstaniek
  • Topic Author
  • Czy nie moglibyście przynajmniej przedstawić zarysu funkcjonalnego API. Już przeżyjemy jakoś, że nie możecie jeszcze podać wiążącego terminu udostępnienia. Opis funkcjonalności nawet zgrubny, pozwoliłby nam wyrobić sobie ogólny obraz tego co możemy uzyskać.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • niestety jeszcze nie bo to bardzo złożona i wieloplatformowa część systemu. Do poprawnego działania wykorzystuje zewnętrzne serwery (może nie w pierwszej fazie ale w docelowej). już kilka razy podczas testów funkcjonalnych przebudowaliśmy podstawowe części kodu.

    Nie chce ponownie sytuacji aby ktoś miał pretensje że coś obiecaliśmy a jest inaczej.

    Staramy się naprawdę dać dużą swobodę i wygląda na to że faktycznie się uda.

    Ale zróbmy inaczej - proszę o info czego byście sobie Panowie życzyli a ja powiem czy to jest będzie czy nie było planowane.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest kstaniek
  • Topic Author
  • 1. Sterowanie przez HTTP GET/POST dowolną kostką Z-Wave (odczytywanie stanu, ustawianie parametrów, wysyłanie komend)

    2. Uruchamiania dowolnych scen przez HTTP GET

    3. Ustawianie wewnętrznych zmiennych HC2 na bazie odpowiedzi otrzymanych przez HTTP GET TCP z innych urządzeń.

    4. Budowanie zaawansowanych scen w oparciu o jakiś język skryptowy - LUA był dobry

    5. Możliwość budowy interfejsu dla innych urządzeń nie koniecznie Z-Wave - np sterowanych przez HTTP / SERIAL (USB), TCP tak żeby wyglądały jak integralna część systemu ze swoimi parametrami i akcjami które można potem wykorzystywać w builderze scen.

    Zamiast HTTP może być dowolny inny protokół, ale skoro port 80 jest już otwarty to wydaje się najrozsądniejsze rozwiązanie.

    To na razie wszystko co wpadło mi do głowy o poranku.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Krzysztof
  • Topic Author
  • Zamiast Lua proponuję Pythona. Jest przyjaźniejszy i dużo lepiej udokumentowany oraz posiada duże biblioteki gotowego kodu.

    Link to comment
    Share on other sites

    To ja dorzucę:

    6. Integracja z magistralą 1-Wire. Zwłaszcza chodzi o termometry z serii ds18b20. Fizycznie podobno pimpuś miał to umożliwiać.

    7. Dostęp do baz danych zdarzeń i wartości zmiennych.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...
    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • troche info na dziś:

    1. jest

    2. jest

    3. rozwiń wątek bo nie jestem pewien. jeżeli chodzi Ci o ustawienie np: rolety czy dimmera na określony % to jest.

    4. jest

    5. jest - największa masakra to była:)

    6. rozwiń proszę. jak chcesz tą magistrale podłączyć do HC? jeżeli chodzi o pimpusia to jest - w bateryjnym jeden ds a w prądowym 5.

    7. rozwiń proszę - dostępu do bazy danych nie ma. jest controler dający eventy do chwycenia.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • aha. LUA jest;) co do pythona to też rozważamy jego implementacje. by dac jak największą uniwersalność i wygodę.

    Zaznaczam też że część możliwości tych języków jest/bedzie wyciętych by nie narazić systemu na niespodziewane nadgryzanie zasobów.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest kstaniek
  • Topic Author
  • Ad 3).

    Chodzi mi ot to, żeby powiązać zmienną dostępną np. w kreatorze scen z jakimś zewnętrznym urządzeniem. Np. wysyłam HTTP GET albo tekst na odpowiedni port w zewnętrznym urządzeniu (server, player, IR2TCP gateway) i zmienna ustawiana jest na to co otrzymałem.

    Ale jeżeli są skrypty to chyba będzie można ustawić skryptem zmienna dostępną w scenach.

    Link to comment
    Share on other sites

    troche info na dziś:

    1. jest

    2. jest

    3. ...to jest.

    4. jest

    5. jest - największa masakra to była:)

    6. ...to jest - w bateryjnym jeden ds a w prądowym 5.

    7. ...jest controler dający eventy do chwycenia.

    Fidziu!

    Mam poważne pytanie:

    Czy ty chcesz żebyśmy oszaleli ze szczęścia?

    A tak zupełnie poważnie to w

    6. właśnie o takie podłączenie mi chodziło (o ile Twoje zapowiedzi się spełnią!)

    7.

    Please login or register to see this link.

    opisałem jak moim zdaniem powinien wyglądać dostęp do bazy danych

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...