Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Roadmap'a i Release Notes'y


Guest kstaniek

Recommended Posts

Guest kstaniek

Koleżanki i Koledzy z Fibaro,

Macie fantastyczny produkt i mnóstwo pomysłów rozwoju. Podoba mi sie kierunek w którym idzie wasz produkt, jednak ten kierunek wydaje sie coraz bardziej mglisty. Przeglądając forum widać ze wiele zapowiadanych pomysłów ma BARDZO długi czas wprowadzania na rynek. Czasami przekaz jest wręcz niejasny i nie wiadomo kiedy i w jakiej formie pojawia sie nowe produkty i funkcjonalności. Opieram sie wyłącznie na informacjach zawartych na stronie i na forum więc może po prostu nie wszystko wiem. Na dzień dzisiejszy w celu poprawy komunikacji jako wasz klient oczekiwałem dwóch rzeczy:

- Roadmap'y produktów i oprogramowania zawierająca listę planowanych modułów i funkcjonalności w oprogramowaniu wraz z ich czasem wprowadzenia. Dokładność do kwartalow bądź numerów wersji oprogramowania jest wystarczająca, ale niestety musielibyscie sie potem tych dat trzymać. To usprawniloby prace waszych reselerow i instalatorow, którzy mogliby przekazywać te informacje klientom, wpływając na ich decyzje zakupowe.

- Release Notes'ow. Każda wersja oprogramowania powinna mieć dokładna listę nowych funkcjonalności i poprawionych błędów. Jako klient pasjonat mogę początkowo zaakceptować ze najnowszy software jest najlepszy, ale wydaje mi sie, ze w miarę rozbudowy swojej instalacji i integracji z innymi systemami cenilbym sobie raczej stabilność i chciałbym decyzje o upgrade oprogramowania podejmować świadomie na podstawie informacji o tym co nowa wersja wnosi do mojego systemu. Prz okazji uważam ze dotychczasowa informacja pojawiająca sie na stronie z informacja o dostępności nowej wersji oprogramowania jest zdecydowanie zbyt lakonicznia.

Produkt staje sie coraz bardziej dojrzały i coraz lepszy i czas aby wsparcie z waszej strony tez było na profesjonalnym poziomie.

Trzymam kciuki i proszę o komentarz.

Klaudiusz

P.S. Pozawiam pytanie: Kiedy będzie API albo LUA w HC2?

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z powyższą opinią ... Kupiłem centralkę HC2 głownie nastawiony na dostęp zdalny pan podczas zakupu powiedział że wszystko będzie działać w ciągu 3 dni miało to być w piątek 27.01.2012 niestety do dnia dzisiejszego nie działa a do tego inny Pan napisał mi że trzeba czekać jeszcze około 3 tygodni.

Mało do tego przed zakupem dowiadywałem się czy jest możliwy zdalny dostęp dostałem odpowiedź że tak po za kupie okazało się że to nie dział .

Po za tym kontakt z Fibaro jest coraz gorszy w salonie w którym kupiłem centalke HC2 wszystko było bardzo miło przed zakupem kontakt rewelacyjny dwa dni po zakupie kontakt się urwał nie wiem może za dużo pytań zadawałem.

Na dzień dzisiejszy zostałem praktycznie sam sobie.

Fajnie by było jak by Fibaro zaczęło bardziej dbać o klientów to podstawa bo bez nas przestaniecie istnieć

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak
  • Topic Author
  • poczekaj chwile. Ta centralka nie powinna być Tobie sprzedana ale sprzedawca Cie lubi i chciał żebyś miał lepszy sprzęt i dla Twojego dobra Ci ją sprzedał.

    Za chwilę Fibaro odblokuje i poprawi centralkę i będziesz zadowolony. Jak by Ci sprzedał starą to byś narzekał.

    Uwierz że sprzedawca zrobił to dla Twojego dobra.

    Link to comment
    Share on other sites

    Ja nie wątpię że to dla mojego dobra tylko czemu jest taki słaby przepływ informacji w Fibaro. Skoro co tydzień dostaje informację że za tydzień za tydzień i tak w koło. Moim zdaniem jak są nie pewni takich informacji nie powinni w ogóle ich przekazywać.

    Nie powinni mnie zapewniać że działa zdalnie skoro nie działa trochę wprowadzanie w błąd .

    No i ten kontakt czemu przed był super a po za kupie już go nie ma ?

    Z samej Centralki jest zadowolony ładna, szybka, interfejs przejrzysty ale to nie wszystko powinni dbać o kontakt z klientem i zadowolenie

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • Na szybko odniose sie do powyzszych postow:

    Changelog: czyli informacje co wnosi kolejny upgrade pojawiac sie beda od wer 1.015

    Api jest w budowie. Nie chcemy podawac jeszcze zadnych oficjanych informacji bo na tym etapie czesc rzeczy moze jeszcze ulec zmianom. Zapewniam jednak ze interfejs do stringow jest juz prawie zamkniety. Jakby ktos byl zainteresowany zapraszam tu:

    Please login or register to see this link.

    Dostep zdalny do HC2 jest i dziala. Jezeli chodzi Panu o dostep do panelu konfiguracyjnego to jest on tymczasowo wylaczony. Tak naprawde sprawa nie ma nic wspolnego z mozliwosciami technicznymi. Chodzi niestety o kwestie prawne. W HC2 istneja uprawnienia w jedynce tego niebylo. Ale w zwiazku z tym ze dalismy teraz taka mozliwosc to wg polskiego prawa uzytkownim musi zaakceptowac jakis regulamin. I do czasu az go nie dostaniemy nie mozemy tego upubliczniac. Przez ten interfejs nieswiadomu user z nieodpowiednimi uprawnieniami moze doprowadzic do udostepnienia swojego domu osoba niepowolanym.

    Co do komunikacji z klientem w naszej firmie jest osoba odpowiedzialna bezposrednio za to. Dziekujemy za zwrocenie uwagi mam nadzieje ze sytuacja sie poprawi. Niebawem powinno byc wiecen informacji na forum i stronie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Może i jest może i działa dla mnie go nie ma i nie działa bo nie mogą z niego korzystać. Teraz chociaż wiem dla czego tak jest można było od razu takie informacje mi przekazać jak się dowiadywałem w salonie ale to pewnie wina salonu.

    Co z aplikacją na iPhone dla HC2 ? też z informacji jakie dostałem miała być dostępna w zeszły Piątek dziś Środa i nic.

    Proszę o maila do osoby która zajmuje się kontaktem można ta Osoba zajmie się tym salonem w którym kupowałem Centralkę .

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest kstaniek
  • Topic Author
  • Fidziu: doceniam changeloga, ale przyznasz ze informacja np "Poprawiono problem z obsługą termostatów Danfoss" ( cytuje z pamięci) niezbyt wiele mówi o tym co tak na prawdę zostało poprawione i w czym był dokładnie problem. Jako np instalator chciałbym moc zadzwonić do moich klientów i uprzedzić ich ze jeżeli obserwują u siebie taki problem to powinni zrobic upgrade bo ten problem jest poprawionych w wersji x.y Takie działania pozwalają budować zaufanie zarówno do was jak i do instalatora. Albo np jezeli nie wykorzystuje konkretnej funkcjonalności to może nie musiałbym robic upgrade. Wiemy ze błędy typu regression to nie jest coś rzadkiego w świecie software deweloperów.

    BTW: może jakaś bugzilla albo co tam teraz sie używa do traktowania błędów otwarta dla partnerów pomoglaby w systematycznym rozwoju aplikacji.

    Druga sprawa dotyczy dostępu zdalnego i problemów prawnych. Radzilbym sie zabezpieczyć na wypadek roszczeń Klienta kiedy ktoś włamie sie przez SSH. Albo blokujecie tę usługę całkowicie albo dajcie użytkownikowi możliwość dbania o hasło i użytkownika. Osobiscie wolałbym możliwość druga.

    Stringi zapowiadają sie ciekawie i już widzę zastosowanie w sterowaniu MPD albo np gatewayem IR2TCP do sterowania A/V. A tak przy okazji gdybyscie zrobili urządzenie do sterowania A/V przez HDMI/CEC to bym was ozłocił

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> Na razie sam muszę walczyć z moim D2Plugiem.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • A tak przy okazji gdybyscie zrobili urządzenie do sterowania A/V przez HDMI/CEC to bym was ozłocił

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)">

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest kstaniek
  • Topic Author
  • Czy ten uśmiech oznacza: tak pracujemy nad tym, ale nic nie mogę powiedzieć, a zwłaszcza co do terminu?

    Ja ciagle czekam na API. W zasadzie wystarczyłoby mi coś takiego jak "stringi" ale w stronę HC2. Wtedy problem aplikacji na iPady/iPhone i Androidy zostałby natychmiast rozwiązany przez iRule.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Krzysztof
  • Topic Author
  • Rzadko który sprzęt wspiera HDMI/CEC poza tym nawet jak wspiera to często sprzęty różnych producentów gryzą się między sobą i nie dają się sterować. IMO o HDMI/CEC raczej można zapomnieć.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • kstaniek, nic nie moge w tej sprawie powiedziec.

    Krzysztof,

    Pierwszy lepszy link z googla odnosnie wsparcia CEC:

    EZSynch / HDAVI / Viera Link (Panasonic)

    Bravia Theater Synch / Bravia Link (Sony)

    AQUOS Link / AQUOS FamiLink (Sharp)

    CE-Link / Regza Link (Toshiba)

    AnyNet+ (Samsung)

    SimpLink (LG)

    Kuro Link (Pioneer)

    RIHD (Onkyo)

    EasyLink (Philips)

    NetCommand (Mitsubishi)

    Wg mnie najwazniejsi producenci juz są.

    Niemniej i tak pin nr 13 jest "wolny" (jezeli nie kozystamy z CEC)......

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

    API zbliza się coraz wiekszymi krokami i to nie tylko stringi. Wiekszosc prac skupia sie obecnie wlasnie nad tym.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Krzysztof
  • Topic Author
  • No dobra, ale do czego to chcecie łączyć? Moglibyśmy się połączyć np. z ATV2, ale ATV nie wspiera CEC to w jaki sposób sterować tym sprzętem AV w inny sposób niż przez odtwarzacze?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...