Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

pilot lokalizator


Guest Anonymous

Question

Guest Anonymous

Ktos to ugryzł??

bo juz chyba wszytkiego probowalem i jakos mi nie dziala

Link to comment
Share on other sites

19 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest Anonymous
  • Inquirer
  • udalo juz sie polaczyc z expanderem i wysyla syglał co 10s tylko co dalej

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • ktokolwiek??

    jakas mala instrukcja krok po kroku??

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • pilot juz wysyla info do expandera co 10 sek. i expander i pilot to potwierdza.. ale co dalej?? teoretycznie jesli odejde o iles tam metrow to ma wykonac zadanie (scene??)

    teoretycznie ma wylaczyc swiatlo - jak to zrobic? jaki warunek postawic

    a moze ja cos zle wymyslilem sobie

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Generalnie do expandera trzeba zapiać kostkę i niech ją expander odpala - tak jak przy standardowych pilotach.

    Przy lokalizatorze może to działać np. w ten sposób - nastawiamy w expanderze na danym kanale czas puszczania sygnału = 15s. Co 10s następuje odnowienie sygnału przez lokalizator. Gdy lokalizator opuści zasięg to nie odnowi sygnału i expander odepnie po 15 sekundach sygnał, wyłączając jednoczesnie kostkę (kostka ustawiona w tryb bistabilny).

    Pytanie co dalej - nie dokopałem się jeszcze do fizycznego lokalizowania danego telefonu na mapie googli.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • hehe... ale dobre:)

    aby taka sytuacja zadziałała musi być trzeci element w tej układance:)

    ale od początku expander został wprowadzony z 2 powodów:

    1. praca w niższej częstotliwości co przekłada się m.in na większy zasięg i mniejszą podatność na zakłócenia z współpracującymi urządzeniami - np: pilotami. bowiem piloty z-wave ze względu na ich budowę mają z tym problem. dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest "wydłużenie" zasięgu współpracy z pilotem do 200m (zależy od warunków) w przypadku z-wave do 50m.

    2. Możliwość integracji z pilotami innych producentów np: came, horman, nice, itd.

    i teraz tak:

    mamy w ofercie kilka pilotów. w tym jeden tzw pilot obecności. jest to urządzenie nadające sygnał co 10 lub 60 sekund. po "sparowaniu" z expanderem jeżeli urządzenie znajdzie się poza zasięgiem expander wykona akcje np: zamknie przekaźnik lub da impuls, itd. możliwości ustawień jest kilka ale nie pamiętam wszystkich w tej chwili.

    Aby expander przekazał tą informacje dalej musi zostać spięty z innym urządzeniem np: dowolny I/O dodany do HC.

    expander pracuje bowiem w zupełnie innym paśmie niż moduły i po radiu się nie dogadają - trzeba spiąć je ze sobą kablami.

    Mam nadzieje że teraz jest już jasne;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • kostki mam wiec nie ma problemu.. recznie polecenie tez daje.. tylko nie wiedzialem co dalej zrobic to mowisz ze czasy... trzeba bedzie cos podzialac w temacie.

    dziekuej za trop.. chyba ze ktos cos che wiecej dodac w temacie

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • inne piloty dzialaja bez problemu mam chyba wszystkie dostepne tylko nie umiem wywolac akcji - poza zasiegiem...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • KubaW,

    lokalizowanie telefonu to inna bajka - pilot nie ma gps on tylko "uświadamia" systemowi że ktoś kto go posiada jest w zasięgu expandera - ok 200m.

    aby poznać dokładne położenie. należy dodać telefon do śledzienia w uprawnieniach usera i wtedy w zakładce moj dom pojawia się na dole "rodzina"

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • To wiem, jedyne co mi umknęło to dodawanie telefonu w uprawnieniach usera. Jutro potestuję i dam znać jakie były efekty

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • w ktorym to miejscu dokladnie bo ja tego nie widze

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • KubaW,

    a masz nową app na iphona?

    jak nie to podaj UID i nazwe to wygenerujemy Ci licencje. Na starej nie ruszy bo telefon musi sie zautoryzować w HC.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • No własnie, co to jest nowa aplikacja na iphone? Jak sprawdzic w ogóle wersję aplikacji?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • Nowa jest nieoficjalna. podobnie jak androidowa. Można ją zainstalować ręcznie. Myślałem że np: Kuba.H ze wsparcia Ci wysłał.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Niekoniecznie odbiegamy, wciąż krążymy po temacie pilota lokalizatora i jego głównej funkcji, czyli jak sama nazwa wskazuje lokalizowania.

    jasiecki, co chcesz konkretnie zrobić z tym pilotem? Odpalić scenę po wyjściu z zasięgu?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Ok, chcesz odpalić światło...

    Do wyjścia kanału expandera podpinasz wejście na module Fibaro, np. switch 2x1,5kW (S1 lub S2). Dzięki temu jak odpalisz pilotem kanał na expanderze to tak jakbyś włączył moduł za pomocą włącznika.

    Ten moduł dodajesz do systemu i robisz asocjację z modułem podpiętym do światła które chcesz zapalić.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • to tak mam zrobione dla zwyklych pilotów i nie koniecznie asocjacja ale robi sceny

    tu chodzi o takiego pilota ktory po wyjsciu z zasiegu expandera sam wywola scene

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...