Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

[HC2] Wersja 1.015


Guest kstaniek

Question

Guest kstaniek

Czy ktoś z Fibaro może napisać co nowego wnosi ta wersja, zanim zrobimy upgrade?

Moje HC wyświetla:

Lista zmian softu 1.015:

Ale lista zmian jest pusta.

Link to comment
Share on other sites

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Szczerze mówiąc, to nie rozumiem dlaczego Fibaro nie może oficjalnie opublikować takiej informacji np. na stronie albo forum w momencie kiedy udostępniają nowe oprogramowanie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • changelog dociąga się z serwera. Update wjechał pół godziny szybciej niż lista zmian.

    oto lista zmian: (dostępna już na wszystkich centralkach przy upgreade)

    Lista zmian softu 1.015:

    - Poprawiona procedura dodawania/usuwania urządzeń

    - Poprawiona obsługa czujnika temperatury/wilgotności ST814

    - Poprawione działanie scen opartych na zmianach temperatury

    - Poprawione działanie paneli ogrzewania/klimatyzacji/wilgotności

    - Dodana możliwość wprowadzania ujemnych wartości w scenach

    - Dodane pauzowanie rolet z poziomu interfejsów zewnętrznych

    - Poprawione wgrywanie ikon dla urządzeń

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Fidziu, a czy mógłbyś trochę rozwinąć poszczególne punkty?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • kstaniek,

    Podajemy informacje ogólne dot zmian. Nie bardzo mamy czas pisać rozbudowane eleboraty na temat tego jak co zostało zmienione.

    przykładowo z pierwszego punktu wyeliminowaliśmy możliwość jednoczesnego dodawania urządzeń (wymuszenia wejścia w tryb dodawania/usuwania) z kilku otwartych interfejsów. Zmieniliśmy procedurę dodawania urządzeń. teraz HC2 w trakcie dodawania nowej komórki czeka aż nowy node przeskanuje całą sieć i zaproponuje tabele routingu. Zmianom uległy również mechanizmy odpytywania istniejących urządzeń podczas dodawania do HC. Chcesz aby opisywać na jak zrealizowane są te zmiany? Odrazu mówię że to nierealne.

    jeśli chodzi o czujnik temp to czasami zdarzały się sytuacje iż czujnik błędnie raportował stan (docierała ramka z zamienionymi wartościami) i zamiast wskazań temperatury wywalał wilgotność, obecnie HC wie że tak może się zdarzyć i precyzuje wskazania w dodatkowej negocjacji z czujnikiem - opis jak to jest realizowane to kilka stron więc wybacz ale nie możemy sobie pozwolić na opisywanie tych tematów.

    ponad to co napisane w changelogu jest jeszcze ponad setka innych poprawek o których nawet nie informujemy bo są tak mało istotne z punktu widzenia endusera.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • a czy mozna dostac info co w kolejnej wersji bedzie dodane i/lub poprawione??

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Ja pytam po prostu, bo jestem ciekawy czy moje panel ogrzewania zacznie w końcu działać. Nie chodzi mi to żebyście wywalali elaboraty co zostało zmienione, tylko napisali po prostu - jakie błędy poprawiliście.

    Stwierdzenie: - Poprawione działanie paneli ogrzewania/klimatyzacji/wilgotności tak na prawdę nie mówi nic.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • jasiecki,

    Ilość zmian czy poprawek jakie wprowadzamy do kolejnych wersji nieustannie się zmienia. Czasami łatki przewidziane na wer. 010 pojawiaja się dopiero w wersji 015 bowiem w trakcie rozwiązywania drobnego problemu okazuje się że ciągnie on za sobą szereg zmian w innych częściach środowiska co wymaga angażu innych osób odpowiedzialnych za poszczególne kawałki systemu.

    Mimo iż mamy ustalony program zawsze na 5-6 wersji w przód to nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy coś po drodze nie wyskoczy.

    Ostatnio pojawił się np: masowy problem z pewną partią HC2 w których występuje problem zapisu danych na flashu - szukanie przyczyny przez kilkadziesiąt godzin nie przyniosło rezultatu - okazało się że kurierzy w trakcie transportu tak cudownie obsługują przesyłki że pamięci zainstalowane w HC poprostu wypadały ze złącza!!!

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_eek.gif" alt=":shock:">

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_eek.gif" alt=":shock:">

    Gdyby nie strata czasu na poszukiwanie moglibyśmy precyzyjnie określić do kiedy wydamy i jakie będą zmiany, ale jak widać czasami wyskakują smaczki;)

    kstaniek,

    A Co nie działa wg Ciebie w panelu ogrzewania?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Napisałem w osobnym wątku - zerknij proszę. Właśnie uaktualniłem wpis. Od wczoraj nie działa mi ten panel.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • wiem jak jest.. ale chcialbym i mysle ze wiekszosc userów forum wiedziec czego w najblizszym czasie mozna sie spodziewać... terminy padaja na forum ale raczej mgliste..

    wystarczy proste info - w kolejnej poprawce planujemy to to i tamto + sprawy ktore wyjda w trakcie...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • hm... no nie wiem.... ilość zmian teraz jest tak ogromna że musieliśmy podzielić upgready na kilka części (jutro leci następny) pomyślimy jak to ogarnąć by był wilk syty i owca cała;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • o to mi chodzi.. jak napiszecie 5 glownych a wyjdzie 20 innych to bedzie jeszcze lepiej

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • ok, zatem w tele skrócie i z grubsza bo nie mam czasu na opisówke i poza tym nie związane z tematem (proszę nie pytajcie o szczegóły bo się całkiem zamknę w sobie;)

    - poprawka aplikacji natywnej na iphona (bo uwalili ją wczoraj)

    - przebudowa silnika scen

    - api (mega temat)

    - zamkniecie app na ipada

    - LiLi

    - dodatkowe panele

    - dodatkowe powiązania

    - integracja niezależna od API (na gotowo panele - satel, helios, securitas, i kilka mniej popularnych)

    - App natywna na android

    - 7 nowych produktów - hardware (w tym soft do nich)

    - gps w scenach

    - nowe układy interfejsów dla pomieszczeń i urządzeń w HC

    - soft do automatycznej detekcji centrali (dla ludzi co nie wiedzą co to adres IP)

    - bieżące poprawki i udoskonalenia

    wszystkie tematy są w trakcie - pracuje nad tym ponad 30 inżynierów jednocześnie z czego większość to software!

    Mam świadomość ze nieco kuleje komunikacja ale tam jest tylko jedna osoba

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20"> niemniej chętnie odpowiada na pytania - znajdziecie ją na stronie w dziale kontakt.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Ja również dziękuje. Właśnie o to chodzi. Teraz przynajmniej mamy świadomość, że wy tam w Archeo odwalacie kawał dobrej roboty

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • ciekawia mnie te nowe urządzenia

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest FibaroKK
  • Inquirer
  • Dziękuję za informacje

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:" />

    Ale fajnie! Takiego kontaktu nam potrzeba!

    Tylko błagamy: Fidziu, nie zamykaj się w sobie!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dzięki Fidziu za garść informacji! Kto to jest Lili i co zrobi ??

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Zdradzisz sekret?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • Nie zamykam sie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20"> wątek o LiLi jest swietny. W szczegolnosci wierszyk.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...