Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Czujnik Ruchu SP103


adamz9

Question

Witam

Może ktoś pomóc jak ustawić czujnik ruchu żeby po zapaleniu światła nie gasło ono powiedzmy przez 120 s ?

Teraz gaśnie po 45 s.

Próbuje ustawić pokrętłem na czujniku lecz to nic nie daje cały czas gaśnie po 45 s i dziwne ale w HC2 jak przekręciłem to pokazuje przez 120 s że jest ruch ale światło gaśnie po 45 s.

Zrobiłem scenę żeby zapalała i gasiła światło lecz działa to ale do 45 s po wyżej i tak się wyłącza szybciej.

Po za tym jak ustawie w scenie 120 s światło gaśnie po 45 s centralka się wiesza i dopiero zaczyna działać po upływie tych 120 s nie wiem czemu tak jest ?

I czasami jest tak że światło się wyłącza po 15 s czasami po 30 s nie wiem czemu ale przeważnie jest to 45 s

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Guest Anonymous

wlasnie mi sie po update wywalila centralka i nie mam dostepu ale ja bym zrobil secene

w sumie 2 moze nawet

scena pierwsza

po wykryciu ruchu wlacz seiwatlo i wywolaj scene 2

scena 2

jesli swiatlo jest wlaczone to wylacz z opoznieniem 120 s

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest Anonymous

scena twoja wyglada ok a zobacz na 2 tak jak pisalem wyzej

a zobacz jeszcze co bedzie jak zamiast wylacz grzejnik po 120 s wybierzesz jakies inne urzadzenie

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Teraz mam dwie sceny i połączyłem je ale nie wiem scena sobie czujnik sobie czasem wyłącza się teraz po 60 s czasem po 45 s nie wiem czemu tak jest

    Na razie mam tylko jeden On/Off nazwa grzejnik to jest światło później ten włącznik będzie obsługiwał grzejnik olejowy .

    Ale teraz chodzi o czujnik ruchy i światło

    Please login or register to see this attachment.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    a prawdz jeszcze opcje "naruszony" mam teraz wywalona centralke i nie moge podejrzec co tam jeszcze jest

    ale tak czy siak scena swiatlo2 musi wylaczac grzejnik po 120 s

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • i dziwne jest to że światło gaśnie po 45 s a scena trwa dalej do tych 120 s i wtedy centralka wisi jak minie 120 s wraca do pracy

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Jak scena jest ustawiona poniżej 55 s to działa

    Np. Jak w scenie opóźnienie jest ustawione na 20 s to się wyłącza po 20 s ale ja już jest ustawione na 120 s to się wyłącza po 45 s i centralka się wiesza .

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    babol jest gdy centrala odlicza czas w scenie przypuśćmy 120 sec to w tym czasie niestety nie włączymy/wyłączymy żadnego urządzenie jeśli spróbujemy to wszytkie akcje które dokonaliśmy po upływie tego czasu nastąpią

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    hie hie hie testerzy

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Trzeba testować dzięki temu wychodzą takie rzeczy . Zobaczymy jak się wypowie ktoś z Fibaro . Bo raczej tak nie powinno się dziać .

    Po za tym jak zamontuje czujkę ruchu w łazience to nie chciał bym żeby światło gasło po 20 s albo 45

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    sie smieje z tych testerow bo powinni za to płacic... oczywiscie wszystko w kategorii zartu...

    sam znalazlem kilka baboli i mam kilka uwag co do interfejsu...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    lezy... ale nie wiem co sie wywalilo bo ja zdalnie operuje...

    wczesniej tez mi sie wywalala - wszystkie kontrolki swiecily jednoczesnie.. reset pomagal

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • W sumie na czujce ruchu można chyba ustawić czas po jakim ma się wyłączyć ale jak ją ustawie na max to i tak wyłącza się po 45 s czasem po 55 s a w HC2 pokazuje że cały czas jest ruch i tak przez 10 min

    Jak czujka się wyłączy po 45 s to nie można jej ponownie aktywować przez te 10 min po tym czasie W HC2 ikona zmienia się na nienaruszona i wtedy znowu czujka działa

    Z testami wiadomo wszystko wychodzi w praniu ciężko coś zaprogramować żeby działało od razu i bez poprawek

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Potwierdzam u mnie ten sam problem jak braknie prądu to nie może wstać za pierwszym razem trzeba resetować czasami po pare razy

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • udało się już wiem gdzie był błąd dzięki pomocy Pana z Fibaro okazało się że miałem panel ogrzewania powiązany z tym samym urządzeniem i się kłóciło wszystko. Po wyłączeniu panelu ogrzewania wszystko działa światło gaśnie po 120 s .

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...