Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

[HC2] Beata 1.019 Lili czy mogła byś ...


adamz9

Question

Witam

Dzięki uprzejmość Państwa z Fibaro stałem się (Nie tylko Ja) posiadaczem wersji Beta oprogramowania Beta 1.019 oraz HC2 na Iphona ku mojemu zaskoczeniu jest już dostępna LILI.

Pierwsze wrażenia bardo pozytywne Lili reaguje na komendy bez problemów tylko nie chce z żoną współpracować ale mam nadzieje że się polubią

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> .

Czasem trzeba mówić dosyć głośno ale wydaje mi się że to zostanie poprawione jak wiadomo jest wersja rozwojowa .

Z moich pierwszych obserwacji Lili reaguje na komendy typu włącz, wyłącz, zapal, zgaś itp np."Włącz światło w Kuchni" i stała się światłość. Nie odpowiada na pytania typu "Jak masz na imię "

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> ale to mi się wydaje sensowe no bo po co ma odpowiadać na takie pytania.

Kamer też nie obsługuje może to zostanie później jakoś rozwiązane .

Pierwsze co bym dodał to dźwięk kiedy mam mówić, jak na razie jest tylko ikonka która się rozświetla jaśniej kiedy mamy mówić mogło by być to i to .

Po za tym jak na razie się poznajemy nie mam też za dużo urządzeń żeby sprawdzać wszystko

Ale Ogólnie jestem bardzo miło i pozytywnie zaskoczony.

Mam nadzieje że funkcjonalność zostanie zwiększona już wkrótce

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Posted Images

Recommended Posts

  • 0
Guest Anonymous

no panie kolego... czekam zatem do poniedzialku za ipadem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest vayher

Funkcjonalność będzie oczywiście rozwijana. Jest mnóstwo pomysłów.

Dźwięk - tak właśnie ma być. Szczerze mówiąc w wersji beta nie ma go tylko dlatego, że nie został jednogłośnie wybrany jakiś konkretny a nie chcieliśmy już przeciągać wydania wersji beta.

Co do kamer - jakie ma Pan pomysły co do zastosowania tu Lili? "Zrób zdjęcie"? Coś jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest Fidziu

Bedzie mozliwosc wybrania jakosci probkowania mowy. W wersji beta jest na sztywno ustawiona na medium ale jak ktos ma szybki internet bedzie mogl wlaczyc high. Wowczas dzwiek bedzie o wiele lepiej interpretowany.

LiLi oczywiscie potrzebuje polaczenia z siecia. Kazde polecenie ktore jej wydamy leci na servery i wraca do HC2 i tam jest obrabiane i realizowane. Caly proces jest bardzo zlozony.

Na chwile obecną LiLi ma stosunkowo ograniczony zasób słów ale z czasem bedzie stawała sie coraz bardziej elokwentna.

Ponadto potrafi zrealizowac wiekszość poleceń jakie jej wydany.

Począwszy od zapalania/gaszenia swiatła poprzez otwieranie okien, rolet, ustawianie temperatury po bardziej skomplikowane np: podnies rolety O kolejne X % czy przestaw temperature w salonie o 2 stopnie.

Potrafi tez interpretować indywidualne nazewnictwo pomieszczen czy urzadzen.

Dokladnie wie jakie urzadzenia sa w jakich pomieszczeniach. I gdy powiemy jej włącz "witrynę" a witryna jest w salonie to ona ją po prostu włączy. Natomiast gdy powiemy jej wlacz kinkiet a mamy takie urzadzenia w kazdym pomieszczeniu. LiLi dopyta w jakim pokoju. Gdy uzytkownik powie 2 razy bledna nazwe pomieszczenia czy urzadzenia zapyta czy ma wymienic wszystkie pomieszczenia w danej sekcji (np: parter) czy np: urzadzenia w kuchni.

Wydaje nam sie ze jak na poczatek to jest całkiem bystra:)

Zyczymy milej zabawy:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Co Kamer nie wiem czy jest w ogóle taka możliwość ale powiedzmy można powiedzieć , "Pokaż obraz z Kamery Salon" i Lili pokazuje obraz , albo "Obróć kamerę w lewo o i tu jakaś wartość ". Coś w tym stylu .

    Co do mowy to tylko na początku miałem problemy z dogadaniem się po kilku próbach już nie ma problemów Lili wszystko rozumie i reaguje natychmiast.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    vayher, dziekuje za aktualizacje centralki - jutro zadzialam z urządzeniami. Pozdrawiam i dziekuje jeszcze raz

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    udalo sie zainstalowac wszystko tylko jakos ciezko nam jeszcze sie dogadac...

    dostaniemy liste komend rozpoznawanych przez Lili?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest lunakk

    W okienku aktualizacji brakuje polskich znaków w tekście, no i co z tymi XX minut ?

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest FibaroKK

    lunakk,

    "Aktualizacja nie powinna zając więcej niż XX" - hehe

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    w domysle nie wiecej niz 99

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    hahahha... no teraz mnie rozbawiliscie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    ale cos czytalem ze dzis/jutro na sie 19 pojawic...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    hah mineło dzis i jutro i jeszcze jeden dzien i NIC

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest mariusz4567

    Co zrobi Lili.....???

    Narazie to nic nie r

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_biggrin.gif" alt=":-D" /> obi

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    robi robi i calkiem daje rade... dziala nawet zdalnie...

    dogadujemy sie juz bez problemu

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    gdzies mam nawet filmik nagrany jak smiga... teraz walcze z beta na nadroida ale bez lili

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


    ×
    ×
    • Create New...