Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


[hc2] propozycje funkcjonalnosci, poprawki i uwagi


Guest Anonymous

Recommended Posts

Guest sztywniak
  • Topic Author
  • Ja skromnie poproszę o taką funkcjonalność:

    Nie musi być w tym tygodniu, ale fajnie jakby była przed wakacjami

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    gdzieś widziałem modyfikacje do Kinect-a , jak znajdę to dam Ci znać.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 weeks later...

    1. W timerach brakuje mi czasu po wschodzie slonca i przed zachodem slonca.

    2. Wiekszy wybor ikon w dimmerach, np. takie jak we wlacznikach: kinkiety, lampki tip.

    3. Mocowanie HC na scianie, jakis uchwyt moze.

    4. Wiekszy wybor ikon dotyczacych ogrzewania dla wlacznikow. Urzywam ich do grzejnikow elektrycznych, kabli grzewczych foli grzewczych.

    [ Added: 2013-03-24, 21:52 ]

    W ustawieniach czym steruje wlacznik brakuje mi Ogrzewaniem

    [ Added: 2013-03-25, 19:08 ]

    Mozliwosc przesowania urzadzen, zmiany ich miejsc. Teraz w telefonie wszysko mam pomieszane. W jednym pokoju sensor drzwiowy jest na samej gorze w innym lampa itd. Nic nie moge z tym zrobic. Balagan w tych pokojach jest

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    [ Added: 2013-04-09, 20:49 ]

    Mozliwosc wlaczania trybu wakacje z telefonu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...
    Guest Robertos80
  • Topic Author
  • Witam.

    Nie wiem czy to juz było ale może:

    1. Dodać możliwość zmiany ikon dla wejść i wyjść z SATEL.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest kstaniek
  • Topic Author
  • Mnie ostatnio przybyło czujników na oknach i drzwiach i w związku z tym chętnie widziałbym takie usprawnienie jak możliwość grupowania osobno czujników okiennych i drzwiowych (+ikona okna, bo na razie są tylko drzwi do wyboru).

    Zwłaszcza przydałoby się to w aplikacji na iPhona, żeby np jednym rzutem oka zobaczyć czy wszystkie okna są zamknięte przed wyjściem z domu.

    Link to comment
    Share on other sites

    Popieram co do okien. Ja zrobiłem sobie zmienną do otwartych okien i sceny, które sprawdzają czy mam je zamknięte przed wyjściem - mam jeden wyłącznik, który sprawdza czy są zamknięte i jak nie to obwieszcza gongiem. Ponadto jeśli ktoś wyjdzie i załączy alarm a okno będzie otwarte to dostanie odpowiedniego maila.

    Tym niemniej zgadzam się co do Twojej propozycji bo w pewnym momencie człowiek nie zwraca juz uwagi na te powiadomienia a wystarczyłby rzut okiem na iPhona.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest kstaniek
  • Topic Author
  • Richo, właśnie się zastanawiałem jak zrobić coś podobnego i dobrze by było, żeby można oznaczyć w GUI, że np dana czujka jest od okna. Wtedy można by w scenie w LUA jakoś przeglądnąć wszystkie urządzenia, które mają ustawioną flagę "Okno" i sprawdzić stan. Bo na razie za każdym razem jak dodasz/zmienisz czujkę to trzeba modyfikować sceny, żeby mieć zawsze aktualną listę device ID do przeglądnięcia.

    Jest takie pole mówiące o tym czym steruje urządzenie i podobne pole mogłoby być dla czujek.

    Link to comment
    Share on other sites

    zgadzam sie, ja póki co stworzyłem sobie listy numerów okien i wykorzystuję zmienne tabelaryczne, mozna też wykorzystać nazwy.

    Mam też moim zdaniem dużo lepszy pomysł związany ze zmiennymi i jak go przemyślę to wrzucę do propozycji.

    Link to comment
    Share on other sites

    Ja proponuję, by stworzyć możliwość przemieszczania symboli urządzeń w obrębie pomieszczenia. Teraz urządzenia są układane w/g kolejności wprowadzania do systemu. Powoduje to, że czujniki są przeplatane z aktorami, a że nie zawsze wszystko jest używane ( np. chcę tylko pomiar temp. i nie wykorzystuje wejść z UBS'a ), to przy większej ilości urządzeń ciężko znaleźć to co potrzebne.

    Osobiście wkurza mnie brak możliwości zmiany kolejności wyświetlania pomieszczeń w prawym panelu i w zakładce pomieszczenia. Jak zacznę wprowadzanie pomieszczeń od garażu, to już zawsze będę go miał na pierwszym miejscu, a by zobaczyć "co słychać" w salonie, który wprowadziłem później, muszę przewijać listę urządzeń.

    Link to comment
    Share on other sites

    Ja proponuję, by stworzyć możliwość przemieszczania symboli urządzeń w obrębie pomieszczenia....

    Osobiście wkurza mnie brak możliwości zmiany kolejności wyświetlania pomieszczeń w prawym panelu i w zakładce pomieszczenia.

    bardzo dobre propozycje

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_exclaim.gif" alt=":!:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    To jak tak chwalą moje pomysły

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" /> to mam jeszcze jeden ( na razie ).

    Fajnie by było, by można zaznaczać w zaawansowanych właściwościach urządzeń, czy danym wyjściem możemy sterować przez kliknięcie na ekranie, czy nie. Uzyskamy wówczas funkcjonalność wskaźnika, bez możliwości ingerencji przez kliknięcie w jego stan. Istotna funkcja zwłaszcza przy integracji z alarmem, gdzie istotny jest dla mnie stan wyjść centrali alarmowej. Klikanie on, off na ekranie nie zmienia stanu wyjścia centrali ( by wyjście w centrali zmieniało stan musi być typu wyłącznik mono lub bistabilny ) a jedynie wprowadza zamieszanie.

    [ Dodano: 2013-04-14, 05:24 ]

    No to mam kolejne propozycje.

    Bardzo brakuje mi w części "czym steruje urządzenie" takich urządzeń jak:

    pompa

    grzejnik

    ogrzewanie

    zawór

    temperatura

    wyciąg

    Można dodać możliwość ustawienia, na ile dni ma się włączyć "tryb wakacje".

    Załóżmy że jedziemy na tydzień w miejsce gdzie nie ma internetu, a że chcemy mieć święty spokój to nie bierzemy telefonu. Teraz jeśli włączymy tryb wakacje, to po tygodniu wracamy do wyziębionego domu, a tak można będzie ustawić sobie tryb wakacje na 6 dni i wrócimy do ciepłego domu.

    [ Dodano: 2013-04-19, 06:07 ]

    Kolejne propozycje:

    W zakładce Energia możliwość kasowania liczników zużycia energii. Ideałem by było, gdyby istniała możliwość kasowania dla poszczególnych urządzeń, albo pomieszczeń.

    Filtrowanie zdarzeń po rodzaju zdarzenia i pomieszczeniach, a nie tylko czasie i dacie. Mam zainstalowany licznik energii i praktycznie całą historia jest w kolejnych odczytach. Chodzi o możliwość wyboru np:

    pomieszczenie

    włączenia/wyłączenia

    temperatura

    energia

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 months later...

    wideofurtka - przycisk dzwonka aby można było wykorzystać pimpka oraz moduł RGBW.

    można by wtedy uruchamiać z dowolnego czujnika lub zwyczajnie z przycisku

    Link to comment
    Share on other sites

    -Histereza załączania ogrzewania, (ile ponizej wartosci zadanej dopiero zalacza ogrzewanie)

    -Wprowadzenie chociaż prostego algorytmu PID co uchroni przed dużymi oscylacjami temperatury ( nagrzewanie powyżej wartosci zadanej)

    -funkcja otwartego okna z wykorzystaniem czujnika dallas lub innego czujnika temp ( nie tylko glowica danfoss)

    Link to comment
    Share on other sites

    Czy nie mozna by zrealizowac funkcji dla termostatow, ze po zmianie danej strefy ogrzewania w tryb reczny lub wakacyjny, termostaty nalezace do tej sekcji wybudzane sa automatycznie po takiej zmianie, a nie dopiero po interwale budzenia?

    Podobnie przy zmianie wartosci bezposrednio na termostacie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest PJ
  • Topic Author
  • Czy nie mozna by zrealizowac funkcji dla termostatow, ze po zmianie danej strefy ogrzewania w tryb reczny lub wakacyjny, termostaty nalezace do tej sekcji wybudzane sa automatycznie po takiej zmianie, a nie dopiero po interwale budzenia?

    Podobnie przy zmianie wartosci bezposrednio na termostacie.

    Problem jest raczej w tym, że to nie HC2 wybudza termostat, tylko termostat wybudza się sam (i wtedy sprawdza, czy nie ma nowych danych do pobrania z centralki - a jeśli tak, to się aktualizuje). Jeśli termostat miałby budzić się na sygnał z centralki, to i tak musiałby być w trybie standby - co wyczerpywałoby baterię.

    Ale co do ostatniego pytania - to centralka u mnie zawsze reaguje natychmiastowo w momencie zmiany temperatury bezposrednio na termostacie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest daniello1973
  • Topic Author
  • Myślę że przydał by się mechanizm zapisu historii zdarzeń na nośniku zewnętrznym ( export logów np. do txt , xml itp .. )

    Może dodacie taką funkcjonalność w następnych wersjach

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest sztywniak
  • Topic Author
  • koniecznie z informacją :

    kto użył urządzenia

    kto uruchomił scenę

    w przypadku gdy urządzenie lub scena zostały użyte/uruchomione przez urządzenie to powinien wpisać nazwę tego urządzenia.

    To jest naprawdę bardzo ważne i potrzebne

    Link to comment
    Share on other sites

    Poproszę o takie sterowanie domem:

    Please login or register to see this link.

    I aby lili była dostępna bez odblokowywania telefonu:

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Przy dużej ilości zmiennych sterujących różnymi scenami lub przypisanych do określonych urządzeń/pomieszczeń zaczyna się robić "bałagan" - dobrze byłoby, aby w panelu zmiennych można było przypisywać je do konkretnych scen, urządzeń lub pokoi i móc dodawać komentarz (np. wprowadzenie pola na dodatkowe uwagi). Ideałem byłaby sytuacja, w której system automatycznie grupuje zmienne i pokazuje informacje w jakich scenach są używane.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...