Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


[hc2] propozycje funkcjonalnosci, poprawki i uwagi


Guest Anonymous

Recommended Posts

Guest Anonymous

Temat zakladam by użytkownicy forum mogli dopisywac swoje uwagi co do funkcjonalnosci, wytkniecia bledów i drobnych uwag do HC2

1. przykrycie gwiazdkami hasla do kamer

2. mozliwosc usuwania starych backupów

3. mozliwosc nadawania nazw backupów

4. po wyczerpaniu baterii w czujniku temperatury brak info ze nie dziala :/

5. po zapisaniu opcji w panelu powraca nie potrzebnie do głownej strony

Link to comment
Share on other sites

Guest Robertos80
  • Topic Author
  • Uważam, że zdecydowanie lepiej by było stworzyć nową grupę w katalogu "FIBARO Forum ogólne" z takimi propozycjami.

    Taki wątek jak teraz kolega rozpoczął szybko zniknie w gąszczu innych naszych problemów i problemów nowych użytkowników.

    Wyglądać by to mogło tak, że każdy nowy pomysł/problem byłby dodawany do wcześniej napisanego, np.:

    jasiu:

    1. proponuję zmienić coś tam..

    2. dodać....

    i teraz edziu edytuje to co jasiu napisał + dodaje swoje propozycje:

    edziu:

    1. proponuję zmienić coś tam..

    2. dodać....

    3. w tym pkt. edziu proponuje zmiejszyć ceny za moduły produkowane typowo przez Fibaro..

    4. itd.

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    Zgadzam się powinien taki temat być na głównej stronie...

    Ja bym zmienił ikonę kamery kiedy w nią klikamy powinien pokazywać się obraz. Teraz trzeba klikać w kluczyk. Kluczyk powinien służyć od razu do przejścia w ustawienia zaawansowane . Taka luźna sugestia z mojej strony

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Po za Tym "zatrudnił" bym moderatorów bo wiedzę że dużo tematów robi się o wszystkim .

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Fidziu
  • Topic Author
  • przyklejony jako ogłoszenie. zapraszam do wpisywania.

    Link to comment
    Share on other sites

    Powtarzam się ale tu jest lepsze miejsce na wpisywanie:

    6. Dostęp do bazy zdarzeń i wartości zmiennych który umożliwiłby np. oglądanie raportów w postaci wykresów i szybką ich analizę. Obecna forma prezentowania w Panelu zdarzeń to fajna rzecz ale gdy HC2 było w pieluchach. Docelowo musi być jakaś możliwość zaawansowanego filtrowania tych zdarzeń, przechowywania tych filtrów, generowania zaawansowanych raportów.

    7. Po edycji powiązania i zapisaniu go pojawia mi się kolejne powiązanie z identyczną nazwą i nowym ID. Czy tylko ja tak mam czy to jakiś błąd?

    8. Nie pilne, ale warto by ktoś przejrzał opisy w zakładce zaawansowane np. dla urządzeń typu switch. Mnóstwo zbędnych powtórzeń typu "Wartość domyślna: ALL ON aktywne, ALL OFF aktywne. Wartość domyślna: ALL ON aktywne, ALL OFF aktywne", czasem wzajemnie się wykluczających "Wartość domyślna: włącznik nie pamięta stanu, po zaniku zasilania wraca do stanu wyłączenia. Wartość domyślna: włącznik pamięta stan sprzed zaniku zasilania" .

    9. Komunikaty przy odtwarzaniu backupu powalają : "Przeczytaj dokładnie Trwa tworzenie backupu.... Trwa odtwarzanie backupu..." albo "Przeczytaj dokładnie Trwa tworzenie backupu.... Backup został pomyślnie odtworzony..."

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Robertos80
  • Topic Author
  • Super.

    Właśnie o to właśnie chodziło...

    W takim razie już nie zaśmiecamy tego wątku zbędnymi wpisami...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Anonymous
  • Topic Author
  • a mnie znow zastanowilo dlaczego temperatura od czujnika jest w zakladce inne a wilgotnosc w czujnikach chyba razem powinno w zakladce byc

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Michal.P
  • Topic Author
  • 10. Warto by dodać jakiś panel zmiennych tak aby był dostęp do widoczności i ewentualnej zmiany bez konieczności wchodzenia w blok sceny.

    11. Przy dodawaniu dużej ilości bloków w scenach rozjeżdża się pasek dodawania urządzeń:

    Please login or register to see this link.

    Co prawda można zmienić rozmiar w przeglądarce ale ciągłe jego powiększanie i zmniejszanie jest dość irytujące

    12. Przy dodawaniu kolejnych wartości zmiennej predefiniowanej rozjeżdża się okno oraz nie widać tekstu dodawanego w tych oknach ( dla Mozilla 6.0)

    To tyle jeśli chodzi o sceny.

    13. Panel zdarzeń powinien również pokazywać zmiany stanów zmiennych.

    Ponad to jedna prośba do kierownika Archeo:

    Panie Macieju, podczas spotkania na szkoleniu mówił Pan, że rozważacie wprowadzenie wizualnego wyglądu dla pomieszczeń wprowadzanego poprzez wgranie pliku i możliwość rozmieszczenia na takim "wgranym" planie naszych urządzeń.

    Proszę o informację czy taki dodatek poza piękną Lili jest brany pod uwagę podczas nocnych schadzek w labie?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Robertos80
  • Topic Author
  • 14. Trzeba coś zrobić z tym zamrażaniem się centralki w momencie wykonywania sceny. Mam pewną scenę, która trwa kilka minut i w czasie jej trwania nie ma dostępu do panelu HC2 poprzez komputer. Na dodatek jeśli spróbujemy wykonać scenę w tym czasie z np. iPhone (bo się da) i uruchomimy kolejną to po zakończeniu tej pierwszej wszystkie wykonane w tym czasie operacje będą wykonane - jest coś ala kolejka zadań do wykoania.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest FibaroKK
  • Topic Author
  • Robertos80 podziel scenę na dwie osobne i problem będzie rozwiązany

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest lunakk
  • Topic Author
  • Myślę że można poprawić rozmieszczenie okienek lokalizacji

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Anonymous
  • Topic Author
  • lunakk, to cos ty masz zbabolone bo u mnie ładnie wyswietla te tebele

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Anonymous
  • Topic Author
  • Please login or register to see this link.

    ffx 11 ale na innym kompie mam chyba 9 i tez dobrze wyswetla

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest lunakk
  • Topic Author
  • Chrome i FF tak wyświetlają, 3 rożne kompy ;/

    Link to comment
    Share on other sites

    15. w scenach funkcja "Pokazywać scenę w interfejsach" jak wybieramy TAK to po zapisaniu przełancza się na NIE

    16. wysyłanie powiadomien sms lub email powinno reagować na faktyczną zmianę stanu urządzenia a teraz jak mam scene zawierającą warunek LUB czyli jeżeli ktoś naciśnie przycisk LUB otworzy okno to ma coś wykonać w efekcie scena działa prawidłowo ale po naciśnięciu przycisku wysyła powiadomienie o otwarciu okna

    17. w dostępie przez DOM.FIBARO.COM proponuję aby zablokować funkcję usunięcia centrali, zmiany hasła i adresu email (powinna wymagać odatkowego hasła) już tłumaczę mam w salonie expozycję i klientom podaje dane do logowania aby mogli zobaczyć jak i co ale oni też mogą pozmieniać ww. a tego bym nie chciał

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...
    Guest Krzysztof
  • Topic Author
  • W sterowniku rolety powinna być opcja taka jak we włączniku on/off czy ściemniaczu do wyboru czym steruje urządzenie. W przypadku ekranu projektora czy windy projektora zsunięcie w dół i w górę co prawda tak samo działa, ale działanie suwaka już nie jest intuicyjne, bo ustawienie go na 0% całkowicie wysuwa ekran a na 100% całkowicie wysuwa ekran. Co więcej nie jest wtedy potrzebny przycisk od lamelek, ale mógłby być taki, który ustawia format ekranu np. na 16:9, gdzie w opcjach ustawilibyśmy sobie ile to %

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...
    Guest Anonymous
  • Topic Author
  • a mi dalej pozauje urzadzenia podrzedne mimo znaznaczenia by ich nie pokazywal - nie daje sie ich rowniez usunac

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest Anonymous
  • Topic Author
  • dobrze by było jakby przy tworzeniu sceny i probie wejscia w ktoras z zakladek (moj dom czy np konfiguracja) pytalo czy zapisac scene bo czasem cos umknie i trzeba od nowa to skladac

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...