Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


[hc2] propozycje funkcjonalnosci, poprawki i uwagi


Guest Anonymous

Recommended Posts

Jak mówimy o graficznym interface to mogła by być jeszcze możliwośc podmiany ikny dla wall pluga (i dodatkowo z boku mogła by być informacja kolorem o zużyciu).

 

Pozwoliłoby to na bardziej intuicyjne prezentowanie urządzeń.

 

Wydaje mi się że to akurat nie jest dużym problemem programistycznym.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest damian
  • Topic Author
  • Czy jest możliwe wprowadzenie dynamicznej szerokości panelu z urządzeniami? W tej chwili wyświetlane są cztery urządzenia co wraz z lewym menu daje szerokość około 940px. Przy współczesnych monitorach (szerokość dochodząca do 2000px, bądź nawet je przekraczająca) wygląda to trochę archaicznie, wręcz kuriozalnie.

    Dodatkową zaletą rozmieszczenia urządzeń w sposób dynamiczny było by skrócenie strony (i zmniejszenie koniecznego scrollowania) w przypadku systemów z wieloma urządzeniami.

     

    Obecnie mam jakieś 130 urządzeń rozmieszczonych w ponad 20 pokojach w 7 sekcjach, co daje mi osiem stron przewijania... A mogło by się ładnie zmieścić na dwóch powiedzmy...

    Podobna sytuacja z Dashboardem, tylko dwie kolumny, co przy moim monitorze nie jest nawet połową strony. A prawa połowa pusta, mogła by zostać zapełniona...

     

    PS. Czy ktoś z Fibaro to czyta?

    Link to comment
    Share on other sites

    Tak czytamy, analizujemy uwagi

    Link to comment
    Share on other sites

    Witamy Fibaro

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

     

    To może powiecie dlaczego nie mamy ikon do Wall plug'ów.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 weeks later...

    Tak czytamy, analizujemy uwagi

     

    Skoro czytacie to zapytam tutaj, bo nie wiem gdzie - przegooglałem forum i wszystkie ustawienia HC2 i nie mogę znaleźć.

     

    Czy już istnieje (albo na kiedy jest planowana) możliwość ustawienia czasu HC2? albo podania serwera, żeby się co jakiś czas sam aktualizował?

     

    Dzieciaki się do szkoły spóźniają, bo rolety otwierają się systematycznie coraz później - nie mówiąc o ogrzewaniu, które też działa według "swojego" zegara. Restartowanie HC2 tylko po to, żeby się czas zaktualizował to trochę lamerskie mimo wszystko, nie?

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest damian
  • Topic Author
  • Skoro czytacie to zapytam tutaj, bo nie wiem gdzie - przegooglałem forum i wszystkie ustawienia HC2 i nie mogę znaleźć.

     

    Czy już istnieje (albo na kiedy jest planowana) możliwość ustawienia czasu HC2? albo podania serwera, żeby się co jakiś czas sam aktualizował?

     

    Dzieciaki się do szkoły spóźniają, bo rolety otwierają się systematycznie coraz później - nie mówiąc o ogrzewaniu, które też działa według "swojego" zegara. Restartowanie HC2 tylko po to, żeby się czas zaktualizował to trochę lamerskie mimo wszystko, nie?

    Konfiguracja -> Lokalizacja -> Serwer NTP.

    Link to comment
    Share on other sites

    O! dziękuję bardzo.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_redface.gif" alt=":oops:" />

     

    Szukałem raczej ustawień czasu niż miejsca; szukałem w ustawieniach ogólnych, ustawieniach bramy, ustawieniach sieci.... Lokalizację zignorowałem, bo myślałem, że nie potrzebuję info o pogodzie do zapalania światła

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />
    Okazało się, że mam tam: "pool.ntp.org", co powinno działać wg info na stronie:

    Please login or register to see this link.

    .

    Ciekawe jest to, że czas przy restarcie się aktualizuje, ale potem już nie...
    Bez możliwości jakiejś ręcznej aktualizacji trzeba chyba poczekać miesiąc, żeby zobaczyć czy będzie działało, jeśli zmienię serwer

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    W każdym razie dzięki.

    Link to comment
    Share on other sites

    Poniższy VD ( nic nie trzeba zmieniać w nim ) synchronizuje czas w chwili wciśnięcia klawisza "Synchronizuj czas". Można codziennie ( ze sceny  np. o godz 4:00 - tak aby czas letni i zimowy się uaktualniał ) wciskać klawisz i mieć zawsze aktualny czas. To był VD Krikroffa, ja go trochę przerobiłem.

     

    i jeszcze ikonka do VD

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    Wielkie dzięki,
    właśnie ustawiłem sobie scenę na 4 rano. Zobaczymy jak się sprawdzi.

    W kwestii technicznej, jeśli można:
    czy ustawienie pętli w VD na sprawdzanie co minutę która jest godzina i aktualizację raz dziennie o czwartej ma jakieś wady/zalety w porównaniu z wywoływaniem guzika VD ze sceny?

    W zasadzie w pętli VD można by użyć dokładnie tego samego kodu co w scenie...

    Link to comment
    Share on other sites

    Wielkie dzięki,

    właśnie ustawiłem sobie scenę na 4 rano. Zobaczymy jak się sprawdzi.

    W kwestii technicznej, jeśli można:

    czy ustawienie pętli w VD na sprawdzanie co minutę która jest godzina i aktualizację raz dziennie o czwartej ma jakieś wady/zalety w porównaniu z wywoływaniem guzika VD ze sceny?

    W zasadzie w pętli VD można by użyć dokładnie tego samego kodu co w scenie...

    Nie radziłbym tworzyć pętli w Buttonie VD. W razie błędu nie ma jak wyjść z tej pętli a centralka może się zawiesić ( tylko reset HC2 ). Scenę można zawsze potraktować killem. Chyba że zrobisz to w polu loopingu VD ale kod w loopingu lubi się "zamwieszać".
    Link to comment
    Share on other sites

    Tak czytamy, analizujemy uwagi

     

    To prośba do Fibaro Team

     

    A tak nawiasem mówiąc przydałaby się opcja ustawiania "ilości instancji" dla "Głównej pętli"  urządzenia virtualnego.

     

    Nigdy nie wiem czy działa ich więcej czy tylko jedna ? Jeżeli kod pętli wywoływany jest przez HC2 co 3 sekundy a kod działa dłużej niż 3 sekundy to co uruchamia się kolejna instancja kodu czy też nie ? 

    Bardzo proszę o odpowiedź.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    ( ... ) Chyba że zrobisz to w polu loopingu VD ale kod w loopingu lubi się "zamwieszać".

    Tak, właśnie o tym myślałem. Dodatkowo można by w pętli (w polu "loopingu") tylko sprawdzac czy jest czwarta rano i jeśli tak, to kazać nacisnąć guzik VD.

    Wydaje mi się (gdzieś czytałem), że pętli VD można kazać spać przez jakiś (dowolny?) czas, a HC2 nie będzie uruchamiała jej (pętli) ponownie. Dobrze byłoby jednak, gdyby ktoś z Fibaro potwierdził/zaprzeczył. Przychylam się do pytania.

    PS po pierwszym dniu czas sie zsynchronizował

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Dwie (w moim odczuciu) ważne rzeczy (może nie bardzo umiem szukać, ale nie udało mi się znaleźć):

    1)
    Możliwość zmiany kolejności urządzeń dla konta użytkownika! admin nie ma wpływu na ustawienia użytkownika, a użytkownik nie może zmienić kolejności urządzeń - błąd 403 access forbidden. Użytkownik w telefonie nie potrzebuje dostępu admina (Fibaro: podajcie chociaż jeden powód dla którego użytkownik na smartfonie może potrzebować dostępu admina) a jako zwykły "user" musi przebijać się przez urządzenia w pomieszczeniu, żeby znaleźć co potrzeba, bo instalator, co zrozumiałe, nie zaprzątał sobie głowy kolejnością dodawania urządzeń.

    2)
    Przydałaby się "strefa" albo "pokój" o nazwie - dajmy na to - "ulubione", w którym można by umieścić te urządzenia, które sterujemy najczęściej w określonych sytuacjach.

    Przykład: oglądam film w salonie, w którym steruję telewizorem itp. i chcę się napić kawy. Wprawdzie HC2 mi kawy nie przyniesie, ale może ją dla mnie zrobić a ja po nią pójdę.
    Do tego potrzebuję nacisnąć guzik ekspresu do kawy, który jest w kuchni (i nie zamierzam go stamtąd przenosić). Potem muszę przejść do kuchni, więc chciałbym sobie zapalić światło w kuchni i po drodze (korytarz, schody itp).
    Wachlowanie po pokojach w interfejsie telefonu jest uciążliwe, żeby nie powiedzieć gorzej. (Scena w tym wypadku nie ma sensu, bo co, jeśli chcę zrobić herbatę, albo zapomniałem łyżeczki/herbatników? nie potrzebuję przecież kolejnej kawy.) W tym samym czasie nie potrzebuję (albo potrzebuję nieporównywalnie rzadziej) sterowania roletami, albo ogrzewaniem, więc w "wirtualnym salonie" ustawiłbym sobie telewizor z przyległościami, ekspress do kawy i drogę do kuchni, natomiast pominąłbym rzeczy "niepotrzebne" w "wirtualnym" ale obecne w rzeczywistym salonie.
     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...

    Please login or register to see this attachment.

    Witam, w centralce znajduje się kilkanaście pluginów dla kamer  w standardzie Onvif nie lepszy byłby menadżer w stylu programu "ONVIF Device Manager" który sam by czytał z kamerki wszystkie niezbędne parametry dla centralki. Na pewno baza zgodnych kamer powiększyła by się bez pisania dedykowanych pluginów. Mógłby być to jeden plugin lub udoskonalony moduł dodawania kamer w zakładce " dodaj urządzenie".  

    Link to comment
    Share on other sites

    • 7 months later...

    Propozycja dodania nowej funkcjonalności do systemu:

     

    1. Dodania logu na wzór "Panelu zdarzeń" gdzie można by było sprawdzić logowania do systemu. Kto ( jaki użytkownik ) i kiedy logował się i wylogował się z systemu. Czy to logowanie lokalne czy zdalne, ip użytkownika.
    2. Ilość - Stan zalogowanych obecnie użytkowników, ich ip.

    Można by było wtedy sprawdzać czy nie wisi jakiś telefon, tablet niepotrzebnie zalogowany, obciążający system.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 7 months later...

    W panelu powiązania > sterowanie wilgotnością  przydała się by możliwość określenia które urządzenia odpowiedzialne są za osuszanie a które za nawilżanie. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 weeks later...

    - Plugin do evobox polsatu

    -plugin dla pieców co viessmann

    -zaktualizowany plugin dla telewizorów LG(po aktualizacji tv plugin nie działa telewizor nie wymaga juz kodu)

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...