Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


[hc2] propozycje funkcjonalnosci, poprawki i uwagi


Guest Anonymous

Recommended Posts

Przydaly by się te same moduły z możliwością montażu w rozdzielniach. Czyli w obudowie umożliwiającej zapięcie na szynę 35 mm.

Ewentualnie może jako dodatkowa obudowa pozwalająca włożyć standartowy moduł do obudowy.

Link to comment
Share on other sites

1. Przydała by się możliwość starowania kamerami obrotowymi z interfejsu natywnego aplikacji oraz zoom ,

2. przydała by się możliwość podpięcia centralki pod UPS , i zarządzania nim po USB

*( nadzór kamer z zewnętrznym zasilaniem , nadzór urządzeń bateryjnych)

Link to comment
Share on other sites

1. Przydała by się możliwość starowania kamerami obrotowymi z interfejsu natywnego aplikacji oraz zoom ,

2. przydała by się możliwość podpięcia centralki pod UPS , i zarządzania nim po USB

*( nadzór kamer z zewnętrznym zasilaniem , nadzór urządzeń bateryjnych)

Zoom działa w aplikacji natywnej. Tak jak przybliżanie zdjęć w dotykowych telefonach. Co do obracania to powinno już dawno to być. Ja korzystam do kamerek z zwenętrznej aplikacji natywnej na Androida.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous
  • Topic Author
  • a co z obsluga wirtualnych urządzeń w aplikacjach zewnatrzych??

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...
    Guest simryc
  • Topic Author
  • Witam,

    wg mnie potrzebna funkcjonalnoscia byłaby możliwość rejestrowania na wykresie zmiany temperatury i wilgotności na danym czujniku w np zakładce panele (np panel wykresów) (np takie mrtg, rrdtool znane z linuxow)

    Pozdrawiam,

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest GrZeCh
  • Topic Author
  • Witam serdecznie,

    moim zdaniem panel informujacy o godzinach logowania z okreslonych urzadzen, dostepu via www lokalnie i zdalnych polaczen bylby jak najbardziej na miejscu. Moglby miec miejsce w panelu uprawnien i nie jest to funkcja, ktora wymaga duzo pracy przy implementacji, a niesie za soba bardzo duzo waznych informacji.

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest simryc
  • Topic Author
  • dobrze by było też dodać datę wypuszczenia wersji obok np 1.034 czy obok 1.035 w menu centralki w opisie listy zmian

    bo o ile na forach są daty o tyle tam już nie:)

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest simryc
  • Topic Author
  • Witam,

    mam problem z obsługą ruchu kamery. Przypisałem sobie sobie strzałki <> /\ \/ do przycisków i jak naciskam gdy obraz jest mały to wszystko działa dobrze a jak kliknę na obraz to się powiększa i tam te same strzałki działają inaczej, albo nie podmieniły się komendy albo przestaje wysyłać się sygnał stop.

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...
    Guest simryc
  • Topic Author
  • Witam,

    wg mnie potrzebną funkcjonalnością poza wykresami temperatury,wilgotności itp byłby kasowalny licznik całkowitego czasu pracy danego urządzenia (np żarówki) oraz możliwość uruchomienia sceny przy danej wartości.

    Chodzi o to aby np ustawić sobie że przy 950godzinie pracy żarówki system wysłał powiadomienie że za 50 godzin trzeba będzie wymienić żarówkę lub inną część/urządzenie

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 months later...
    Guest borsuk1209
  • Topic Author
  • A ja mysle, że milym dodatkiem do oprogramowania na iphona bylo by dodanie opcji budzik, po ustawiniu ktorej mozna by za pomocą tej wartości uruchomić scene. np budzenie, była by to przydatna opcja dla osób kotre nie wstają codzieniie o tej samej godzinie, albo takich kttore dopiero o 1 w nocy podjmują decyzje o której wstac, chodzi mi o taką funkcjonalność aby za kazdym razem nie trzeba było edytowac godziny uruchomienia sceny.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 month later...

    Czujka zewnętrzna (ciśnienie, temperatura itp.) - są takie na "1-wire" i nowy Panel pogodowy w centralce pokazujący informacje takie jak popularne stacje pogodowe. ps. szkoda że nie da się tym sterować ;p

    Link to comment
    Share on other sites

    Dobrą i łatwą w realizacji na debianie jest funkcja "wake on lan" pozwalająca uruchomić komputer w sieci lokalnej przez magic packet.

    Wymagana instalacja paczki etherwake.

    Poprzez wirtualne urządzenie nie przejdzie ponieważ WOL działa po MAC adresie karty sieciowej.

    Żeby nie poprawiać aplikacji natywnych wystarczyła by obsługa przez scenę

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 3 weeks later...

    Moje propozycje, które bardzo ułatwiłyby życie (przynajmniej moje

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_idea.gif" alt=":idea:" /> )

    - Panel zdarzeń - filtr po urządzeniach i eksport do pliku CSF lub XLS - chyba wiadomo po co...

    - Pomieszczenia - przestawianie pomieszczeń na liście a nie tylko układ alfabetyczny

    - Pomieszczenia - możliwość importu pliku graficznego pomieszczeń i umieszczenie na nich urządzeń z włączaniem i wyłączaniem (można niby zrobić na www z wykorzystaniem komunikacji http ale po co tyle pracy)

    - iOS - wejście w wyposażenia - mozna chyba usunąć niepotrzebny poziom pomieszczeń, w tym pprzypadku interesują nas przecież urządzenia

    - iOS - dodawanie ikon na głównym ekranie z wybranymi urządzeniami/pomieszczeniami "quick view"

    - iOS - po wejściu w pomieszczenia powinien pokazywać czujki i drzwi/okna bo obecnie ich nie widzę

    - Sceny - możliwość zaznaczenia opcji "lub" przy wskazaniu grupy urządzeń (obecnie trzeba w tym celu po kolei stworzyć warunki lub dla kolejnych urządzeń ręcznie)

    - Sceny - własne komentarze opisujące kroki w scenach

    - Sceny - wysyłanie powiadomień ze sceny

    - Urządzenia - powiadom mnie - dodać opcję jakiego użytkownika lub wszystkich (obecnie tylko do wszystkich jak ma zaznaczone powiadamianie a to czasem bardzo upierd… dla pozostałych użytkowników)

    - Zdalny bateryjny przełącznik najlepiej z termostatem i wyświetlaniem temperatury

    - no i więcej ikonek do DImmera …

    - aha jeszcze budzik do odpalania scen ustawiany też w iOS

    A najważniejsze to proszę ażeby Fibaro zatrudniło kogoś do poprawienia dokumentacji. Najlepiej nając kogoś "zielonego" z ulicy i niech spróbuje ustawić wszystkie urządzenia korzystając z instrukcji i dokumentacji instalatora. "Fachowiec" z Fibaro niech notuje jego kroki i niepowodzenia i poprawia dokumentację jak należy, żeby ludziom żyło się lepiej i rzeczywiście instalacja dawała 3 minuty przyjemności a nie 3 godziny frustracji

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Stworzyliście fajny system, macie świetne urządzenia i ich opakowanie oraz marketing. Trzeba tylko koniecznie poprawić soft, instrukcje i wsparcie techniczne i świat należy do Was.

    Czego Wam i sobie życzę z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest coyote01
  • Topic Author
  • - Sceny - własne komentarze opisujące kroki w scenach

    W LUA możesz wpisywać komentaże:

    Please login or register to see this code.

    Please login or register to see this code.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...

    dreambox po lanie - jak masz enigme to jest możliwość sterowania np ustawienie głośności na 23 to:

    Please login or register to see this link.

    Oczywiście linijka w wirtualnym urządzeniu

    Komendy i wiele innych opisanych jest pod adresem:

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Jeszcze kilka pomysłów:

    - PANEL Alertów + iOS - dołożenie panelu alertów gdzie można zdefiniować listę "alertów" np otwarte okna, zbyt wysoka temperatura itp W ten sposób bez powiadamiania typu push lub e-mail zawsze można sprawdzić czy stan jakiegoś urządzenia nie jest w stanie "alertu" Do tego ikona w iOS, która świeci na czerwono jeśli jakiś alert jest uruchomiony. Obecnie Push pojawia się na chwilę i ginie a niektóre urządzenia powinny wskazywać alert do czasu jego usunięcia.

    - PANEL ogrzewania/powiązania - możliwość dołożenia wyłącznika pieca gdy wszystkie termostaty są zamknięte i w innych powiązaniach ogrzewania nie ma zapotrzebowania na ciepło (jak jest to rozwiązane np w systemie Danfoss LINK z przekaźnikiem BR)

    Link to comment
    Share on other sites

    Nie wiem czy funkcjonalność którą opiszę poniżej jest już w nowym sofcie bo szybko przeszedłem z powrotem na stary, ale bardzo bym prosił o zautomatyzowanie paneli za pomocą scen.

    Mam czujniki temperatury postawione na pimpku a układy grzewcze na termozaworach sterowane kostką 2x1,5 kW. Panel ogrzewania jest fajny ale w żaden sposób nie mogę zmienić jego parametrów na pomocą sceny. Np jeśli zadziała czujka ruchu to niech ustawi określoną temperaturę na jakiś czas tak jak to można zrobić ręcznie w panelu. To samo mogło by się też tyczyć innych paneli jak np. klimatyzacji, wilgotności, itp. W końcu jest to "inteligentne sterowanie" a gdzie tu inteligencja przy możliwości ustawienia tylko stałych stref czasowych i trybu ręcznego i wakacyjnego?

    Link to comment
    Share on other sites

    Nie wiem czy funkcjonalność którą opiszę poniżej jest już w nowym sofcie bo szybko przeszedłem z powrotem na stary, ale bardzo bym prosił o zautomatyzowanie paneli za pomocą scen.

    Mam czujniki temperatury postawione na pimpku a układy grzewcze na termozaworach sterowane kostką 2x1,5 kW. Panel ogrzewania jest fajny ale w żaden sposób nie mogę zmienić jego parametrów na pomocą sceny. Np jeśli zadziała czujka ruchu to niech ustawi określoną temperaturę na jakiś czas tak jak to można zrobić ręcznie w panelu. To samo mogło by się też tyczyć innych paneli jak np. klimatyzacji, wilgotności, itp. W końcu jest to "inteligentne sterowanie" a gdzie tu inteligencja przy możliwości ustawienia tylko stałych stref czasowych i trybu ręcznego i wakacyjnego?

    Dodaj scenę i będziesz miał tak jak chcesz....

    Link to comment
    Share on other sites

    A jak mam to zrobić za pomocą sceny? Jeśli przypisałem urządzenie o nazwie "grzejnik salon" do powiązania jako włącznik ogrzewania, a następnie strefę z tym powiązaniem do panelu ogrzewania to panel przejmuje nad nim kontrolę. Jeśli następnie wysteruję to samo urządzenie za pomocą sceny to wtedy scena wejdzie w konflikt z panelem ogrzewania. Chyba że centralka ma ustawione pewne priorytety, tego nie wiem. Myślałem też nad zastosowaniem zmiennej ale zmiennej nie można użyć jako włącznika grzejnika do powiązań. Może coś przeoczyłem nie wiem, jestem w miarę świeżym użytkownikiem więc tego nie wykluczam.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...