Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

[HC2] Uruchamianie scen z włącznika podłączonego do dimmera


Guest kstaniek

Question

Guest kstaniek

Czy możliwe będzie uruchamianie scen z drugiego łącznika (S2) podłączonego do dimmera?

Czy jest to problem firmware w dimmerze czy obsługi w HC2. Wydaje mi się, że HC2 dostaje komunikaty z obu łączników i może je rozróżnić.

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest lunakk
  • Inquirer
  • Nie powinno być problemu z wywołaniem scen, zależy jeszcze z jakiej serii masz dimery, starsze (zalewane) nie będą działać

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_curve.gif" alt=":-/" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • No właśnie jest problem. Dimmer widoczny jest jako urządzenie wykonawcze. Tak na prawdę jak w scenie używasz dimmera (mówie o HC2) to scena reaguje na załączenie/wyłączenie obwodu wykonawczego, a nie na naciśnięcie przycisku. Przycisk pierwszy steruje obwodem dimmera, przycisk drugi można zasocjować z innym urządzeniem, ale sam z siebie jest niewidoczny w HC2. Ja chciałbym drugim przyciskiem wyzwolić scenę i tylko to - nie chcę niczego włączać. Dimmery mam v1.4.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Czy można prosić od odpowiedź kogoś z Fibaro?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Adam
  • Inquirer
  • Nie można włączyć sceny drugim klawiszem Dimmera. Ponieważ sceny są aktywowane poprzez zmianę stanu urządzenia. Drugiego klawisza dimmer nie można przedstawić jako urządzenie dlatego tez nie można aktywować sceny. Jest możliwość przypisania sceny do drugiego klawisza ON OFF 3kW ponieważ drugi klawisz jest reprezentowany jako urządzenie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Czy to wynika z ograniczenia sprzętu/firmware dimmera czy kontrolera/oprogramowanie w HC2. Słowem, czy można będzie w przyszłości ominąć to ograniczenie, czy nie?

    Czy zamierzacie kiedyś wprowadzić dimmery, w których oba przyciski będą mogły uruchamiać sceny?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Adam
  • Inquirer
  • Ograniczenie wynika z oprogramowania dimmera. W niedalekiej przyszłości wprowadzimy urządzenia które umożliwią aktywowanie sceny z klawisza.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Czy to urządzenie to będzie kolejna wersja dimmera czy zupełnie inne urządzenie? Dlaczego tak dopytuje?

    Mam w przedpokoju dimmer z podwójnym łącznikiem. S1 steruje mi oświetleniem w przedpokoju, a pod S2 chciałem podpiąć scenę wyjścia z domu.

    Jeżeli będzie to kolejna wersja dimmera, to po prostu przerzucę sobie ten dimmer z przedpokoju w inne miejsce i kupie nowy dimmer. Jeżeli jednak będzie do dedykowane urządzenie tylko do aktywowania scen to w zależności od kosztu i funkcjonalności będę musiał się zastanowić.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Adam
  • Inquirer
  • Nie ma możliwości upgrade softu w urządzeniach. Będzie nowa seria dimmera która umożliwi uruchomienie scen z klawisza. Termin nowego urządzenia bliżej nie określony.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Może rozwiązaniem była by możliwość dodawania wirtualnych urządzeń w samym interfejsie HC tak aby można było dokonać asocjacji drugiego klawisza np. dimera z urządzeniem wirtualnym, istniejącym tylko w HC, które z kolei mogło by odpalać scenę.

    Fajnie by było też żeby można było odizolować przyciski w switchu tak ażeby przycisk pierwszy i drugi podłączony do switcha mógł sterować zasocjowanymi urządzeniemi lecz żeby nie uruchamiały przekaźników w samym switchu. Dwa mikrowyłączniki na płytce switcha załatwiły by sprawę. Może warto to wziąć pod uwagę przy projektowaniu nowych wersji kości.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...