Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Danfoss Living Eco


Guest Michal.P

Question

Guest Michal.P

Czy ktoś sprawdzał głowice Living Eco z centralką Fibaro?

Proszę o opinie, jak i czy to działa.

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest ericf
  • Inquirer
  • seems it works, I didn't succeed to see the Danfoss head in my HC2.

    But Fibaro told me that it works.

    Regards,

    Wydaje się to działa, nie udało mi się zobaczyć Danfoss głowę w moim HC2.

    Ale Fibaro powiedział mi, że to działa.

    Pozdrawiam,

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • Witam.

    Nie wiem czy mówisz o Danfosssach, które mamy w ofercie, ale jeśli tak to jestem świeżo po dużej instalacji Danfossów i jeżeli są w zasięgu HC2 to działają bez problemu, natomiast jeżeli są za daleko to robi się problem. Będę rozmawiał o tym z działem technicznym, bo jak mnie poinformowali da się je wpiąć do sieci mesh. Trzeba tylko je dodawać w "obecności" wszystkich urządzeń pośrednich i HC2. To już sprawiło mi problem, ponieważ urządzenia pośrednie nie tworzyły sieci mesh. Mam nadzieję, że dziś rozwiążę ten problem, bo klient zaczyna się "niepokoić".

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest JakubM
  • Inquirer
  • Dzięki za informację, daj znać jak będziesz coś wiedział bo to ważna sprawa

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • There are two different heads by Danfoss - Living Eco and Living Connect.

    As far as I'm aware only the Living Connect speaks z-wave. Living Eco is a stand-alone one.

    Z tego co wiem Living Eco to głowica samodzielna. Interesuje nas głowica Living Connect.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Michal.P
  • Inquirer
  • Panowie.

    Ja dobrze wiem, że Living Connect działa pod HC2 i bez większych problemów się komunikuje.

    Pan Marcin słusznie zauważył że jedynym problemem jest "wpięcie" jej do Mesha tak żeby routing szedł również po innych urządzeniach.

    Mam pytanie prosto od klienta:

    Jeśli Living Connect się komunikuje to czy Living Eco również.

    Pytanie jest zasadne z tego względu że głowica ma własne poziomy sterowania (p1, p2, p3)

    Nie wiem czy ma to jakiś wpływ na controler w postaci HC2

    I dlatego pytanie czy ktoś miał/ stosował te głowice.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • p1 p2 i p3 to nastawy dotyczące wymiarowania grzejnika i nie mają nic wspólnego z komunikacją.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Michal.P
  • Inquirer
  • Z dokumentacji Living Eco:

    "living eco® jest niezależnym elektronicznym pro-

    gramowalnym termostatem grzejnikowym do

    użytku w budynkach mieszkalnych.

    living eco® jest dostarczany wraz z trzema wstępnie

    ustawionymi programami P0, P1 i P2, mającymi za

    zadanie zapewnić jak największą uniwersalność.

    Programy te umożliwiają ustawienie różnych tem-

    peratur w domu w zależności od pory dnia.

    P0 utrzymuje stałą temperaturę przez cały dzień,

    zaś P1 i P2 zmniejszają temperaturę we wcześniej

    określonych porach dnia w celu oszczędzania

    energii oraz regulują poziom ogrzewania gdy

    mieszkańcy są w domu, w sposób dopasowany

    do ich potrzeb."

    I sądzę że ma to zasadniczy wpływ na możliwości kontrolowania tego urządzenia.

    Więcej możesz sprawdzić w dok. technicznej:

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Ok, w głowicy Living Connect p1 p2 i p3 znaczą coś innego.

    Generalnie puenta jest taka, że Living Eco nie zabangla z HC2.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Michal.P
  • Inquirer
  • Wolałbym jednak informację. Sprawdzałem - "nie bangla"

    Chyba będę zmuszony sobie takie ustrojstwo zamówić i sprawdzić czy mi zabangla

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Lub zabanglać je na śmierć

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Być może je zbangluję i wtedy będzie banglać.

    Przepraszam, ale zniszczyło mnie to słowo

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_razz.gif" alt=":-P" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • Panowie.

    Ja dobrze wiem, że Living Connect działa pod HC2 i bez większych problemów się komunikuje.

    Pan Marcin słusznie zauważył że jedynym problemem jest "wpięcie" jej do Mesha tak żeby routing szedł również po innych urządzeniach.

    Mam pytanie prosto od klienta:

    Jeśli Living Connect się komunikuje to czy Living Eco również.

    Pytanie jest zasadne z tego względu że głowica ma własne poziomy sterowania (p1, p2, p3)

    Nie wiem czy ma to jakiś wpływ na controler w postaci HC2

    I dlatego pytanie czy ktoś miał/ stosował te głowice.

    Primo: mieliśmy sobie dać spokój z "panami"

    Secundo: nie bangla

    podobnie jak z całą resztą akcesoriów Danfossa

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rafoto
  • Inquirer
  • Witam,

    M.denysiewicz, czy mógłbyś rozwinąć trochę swoją wypowiedź? Co masz na myśli mówiąc: "Nie bangla podobnie jak z całą resztą akcesoriów Danfossa"? Czyżbyś nie polecał tych głowic?

    Interesują mnie właśnie głowice Danfoss Living Connect ale mam pewne wątpliwości:

    1. W jakiej odległości głowica będzie bezproblemowo łączyć się bezpośrednio z centralką (bez Mesh)?

    2. Udaje się skomunikować głowicę z centralką pośrednio przez inne urządzenia czy to tylko teoria?

    3. Jak się ma ustawienie harmonogramu grzania bezpośrednio na głowicy do harmonogramu, który jest wysyłany przez centralkę (jest nadpisywany, czy jeden ma priorytet...)?

    Z góry dzięki za wszelkie informacje.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • nie bangla znaczy - nie działa :/

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • Witam,

    M.denysiewicz, czy mógłbyś rozwinąć trochę swoją wypowiedź? Co masz na myśli mówiąc: "Nie bangla podobnie jak z całą resztą akcesoriów Danfossa"? Czyżbyś nie polecał tych głowic?

    Interesują mnie właśnie głowice Danfoss Living Connect ale mam pewne wątpliwości:

    1. W jakiej odległości głowica będzie bezproblemowo łączyć się bezpośrednio z centralką (bez Mesh)?

    2. Udaje się skomunikować głowicę z centralką pośrednio przez inne urządzenia czy to tylko teoria?

    3. Jak się ma ustawienie harmonogramu grzania bezpośrednio na głowicy do harmonogramu, który jest wysyłany przez centralkę (jest nadpisywany, czy jeden ma priorytet...)?

    Z góry dzięki za wszelkie informacje.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Pozdrawiam

    Głowice Living Connect, te które sa w naszej ofercie, działają bez problemu, ale pozostałe akcesoria Danfossa już nie (np. bardzo fajny naścienny termometr z funkcją przestawiania głowicy na inna temperaturę). Eco Living tez nie działa.

    1. Co do odległości to zależy co masz po drodze, ale z praktyki wynika, że na 2 różnych poziomach (zbrojony strop) tracą zasięg po ok. 10 m, o ile nie ma sieci mesh.

    2. Podobno jest gdzieś w okolicach Poznania człowiek, który zna gościa, który widział zdjęcie kolesia, który stworzył sieć mesh z Danfossami. Mi się nie udało, albo udało ale nie jestem tego świadom.

    3. Harmonogram czyli panel ogrzewania? Ma absolutny priorytet, chyba że zmieniając temperaturę określisz przez jaki czas ma obowiązywać. W przeciwnym wypadku po chwili ustawienia wrócą do tych zapisanych w harmonogramie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rafoto
  • Inquirer
  • 3. Harmonogram czyli panel ogrzewania? Ma absolutny priorytet, chyba że zmieniając temperaturę określisz przez jaki czas ma obowiązywać. W przeciwnym wypadku po chwili ustawienia wrócą do tych zapisanych w harmonogramie.

    Dzięki za odpowiedz.

    Rozumiem zatem, że jeśli odległość przez ściany nie przekracza 10m powinno być ok?

    Co do p.3 nie jestem pewien co masz na myśli mówiąc harmonogram. Z tego co wyczytałem głowicę można używać bez centralki programując na niej czas dla poszczególnych dni tygodnia jak i kiedy ma grzać. Przykładowo ustawiam na głowicy że ma być 22C między godziną 18 a 21 a poza tym zakresem czasu ma być 18C. Co jeśli w tym momencie dojdzie centrala Fibaro i idąc na urlop ustawie sobie na centrali (bo będzie łatwiej niż latać do każdego kaloryfera), że przez następne 2 tygodnie ma utrzymywać temperaturę 16C?Wówczas ustawienia z centrali są ważniejsze?

    Mam jeszcze takie pytanie. Wyczytałem na inne forum z tymi głowicami narzekanie użytkowników, że w momencie kiedy centrala wyśle zmianę temperatury do głowicy to temperatura ta jest wczytana ale odkręcenie zaworu następuje z dużym opóźnieniem. Np. ustawiając w centralce scenariusz że ma zagrzać pomieszczenie do 22C o 6 rano do 8 rano kaloryfer robi się ciepły (czyli zawór odkręcony) dopiero o 7. Czy może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć, że te głowice tak działają?

    Pzdr

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • Głowice, które można programować to Eco Living i one NIE współpracują z Fibaro i nie ma ich w ofercie Fibaro.

    Z Fibaro działają głowice Living Connect, ale one nie mają możliwości programowania, bo z założenia robi to za nie centralka, którą programujemy.

    To jak sobie ustawimy harmonogram ogrzewania zależny od admina czyli nas, ale w hc2 jest tez funkcja urlop, która powoduje obniżenie temperatury w całym domu.

    Faktycznie zmiana temperatury w hc2 nie jest online odnotowywana przez głowicę, ale wyjaśnienie jest banalnie proste. Otóż głowica domyślnie ma komunikować się z centralką co pewien czas (ja np. ustawiam 900 lub 1800 sekund). Taki a nie inny interwał budzenia ma powodować oszczędność baterii (zresztą jest zalecany przez Danfossa). Głowica pobierze zmienione dane z centrali dopiero jak się obudzi co może trwać dłużej lub krócej. Mam klienta, który zażyczył sobie ustawienie interwału budzenia na 300 sekund ze świadomością, że będzie musiał się liczyć z częstszą wymianą baterii, ale jemu to nie przeszkadza (interwał budzenia możemy ustawić sami w opcjach urządzenia i jeżeli ktoś chcę może ustawić sobie 60 sekund - wtedy głowica będzie się komunikowała prawie online z hc2), więc jeżeli komuś zależy na częstszej komunikacji głowica-hc2 to nie ma problemu, ale kosztem baterii.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...