Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Czujnik zalania ST-812


zip69

Question

Witam

Podłączyłem dzisiaj czujnik zalania do HC2, niestety jest z nim jakiś problem. Czujnik pojawił się w urządzeniach i co jakiś czas mrugnie sobie diodą na zielono lecz nie reaguje na pojawienie się wody na stykach czujki.

Czy ktoś z was używa tego czujnika ? Czy pracuje on poprawnie ? Może poza dodaniem do HC2 trzeba coś jeszcze ustawić ?

Prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
Guest Anonymous

u mnie tez srednio dobrze to dziala... nie wiem jak zrobic pod to scene

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest Michal.P

Panowie,

Jeśli chcecie dobry i tani czujnik zalania z wymienną sondą działający pod kości Fibaro to sam wykonuje takie urządzenie i podłączam pod jeden przekaźnik na kości(drugi zostaje wolny)

Koszt to około 120zł.

Tak samo mogę wykonać czujnik zmierzchowy lub czujnik poziomu cieczy(stan minimany, poziom określony, poziom górny)

Więcej info dla chętnych na maila: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest Anonymous

wolałbym jednak na tej oryginalnej czujce podzialac...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest Michal.P

Oryginalna czujka jest siarowata.

Sam miałem kilka błędów komunikacji, że już nie wspomnę o tym, że facetowi zalało łazienkę, a czujka nawet nie wzbudziła swojego alarmu.

Problemem w niej jest głównie sonda. Spróbuj zastosować ją na dworze bądź np. w szambie. Lub w jakimś bardzo wilgotnym otoczeniu(przykład z łazienką)

Dodam tylko, że proponowana przeze mnie czujka również jest renomowanej firmy, posiadającej dużo większe doświadczenie niż Everspring.

Chodzi tu po prostu o zwykłą przejściówkę, dzięki której praktycznie każda czujka będzie mogłą być podpięta pod kość Fibaro.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest Anonymous

podkreslam ze nie interesuja mnie inne rozwiazania chałupnicze...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Po kilkukrotnym usunięciu i ponownym dodaniu oraz zmianie interwału budzenia na 60s czujnik zachowuję się prawidłowo. Reakcja na wodę natychmiastowa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • mam włączone powiadamianie o zalaniu na wlacznikach oświetlenia

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz

    Moja czujka też działa. W scenach również (naruszona czujka zalania to wyłącz elektrozawór i po 10 s. włącz)

    Ale UWAGA!!! Uczulam na stan naładowania baterii. Moim zdaniem przekłamuje informację o stanie baterii przekazywaną do HC2. Jeżeli Wasza czujka ma problemy z przekazywaniem informacji do HC2 o zalaniu to możliwe jest, że ma słabą baterię, mimo że na wskaźniku jest inna informacja. Spróbujcie wymienić baterię.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Kilka spostrzeżeń:

    - czujka została wykryta bez problemu

    - system natychmiastowo wykrył zwarcie obwodów sondy (zalanie)

    ale....

    - nie miałem możliwości modyfikacji parametru "interwał budzenia (s)" (standardowo jest on ustawiony na 4000)

    - po dłuższym zalaniu sondy (zwarciu jej styków) system przestał wykrywać jakiekolwiek zmiany stanu czujki (nawet po wyjęciu baterii z czujki, w systemie widziałem czujkę z bateriami w kolorze zielonym).

    - próba usunięcia urządzenia z systemu zakończyła się powodzeniem, ale czujka nadal była widoczna (konieczne było usunięcie czujki poprzez naciśnięcie "x" na jej ikonie)

    Po ponownym dodaniu czujki, w zasadzie wszystko jest OK, ale nadal nie mam możliwości modyfikacji interwału budzenia.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest JakubM

    Zauważyłem ostatnio ten sam problem. Po dodaniu czujka zalania działa dobrze, aczkolwiek po kilku godzinach zwarcie powoduje dźwięk czujki, natomiast nie zmienia się ikona w HC2. Usunięcie i dodanie spowodowało to, że czujka się sklonowała w HC2 (widoczne były 2 urządzenia). Rozwiązaniem było to samo co w poście powyżej.

    Interwału budzenia nie sprawdzałem, więc nie potrafię na to odpowiedzieć.

    Widać tutaj jakiś problem software, gdyż wcześniej wszystko było okej.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    interwal udalo mi sie zmienic na 60 s wiec zmiana dziala... zrobilem asocjacie z lampami zobacze jutro czy bangla

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    No więc obserwacji ciąg dalszy: po pierwszej instalacji czujnika utworzyłem asocjację z dimmerem i wszystko działało (tzn. po zwarciu styków, system odnotowywał zmianę stanu i zaczynała błyskać lampa /sterowana dimmerem/); po usunięciu czujki i jej ponownym dodaniu oraz utworzeniu asocjacji z dimmerem, system odnowotuje zmiany stanu czujki, ale lampa podłączona pod dimmer nie reaguje.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_evil.gif" alt=":evil:" />

    Edit: wielokrotne usuwanie czujki, resetowanie centrali i przywracanie stanu z kopii zapasowej (sporządzonej przed dodaniem po raz pierwszy czujki) nie dają efektu - asocjacja nie działa. Nie mam też możliwości zmiany interwału.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    u mnie tez cos nie halo... po wlaczeniu czujki zapala sie zółta kontrolka pozniej na sekunde zielona a na koncu zostaje czerwon ai cykliczne pikanie... zwarcie stykow nic nie daje :/

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    teraz jak zabanglalo to mi migryga wszystko i nie wiadomo jak to wylaczyc

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz

    no tos nakombinował;

    a właśnie miałem zrobić tę asocjację, ale poczekam na zakończenie Twojej "przygody"

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    zakonczylem... juz wiem o co biega

    musisz poczekac az znow minie interwal i na "suchych" stykach wysle info do centralki ze jest oki... innego pomyslu na to nie mam rozbroj w tym wypadku nie dziala

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


    ×
    ×
    • Create New...