Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

[HC2 - 1.021] Lista wspieranych urządzeń


Guest kstaniek

Question

Guest kstaniek

Ponieważ ciągle pojawiają sie pytania, czy dane urządzenie jest wspierane poniżej lista urządzeń, którą udało mi się wyciągnąć z bazy danych HC2 w wersji 1.021:

FGD211 V1.4 DIMMER

FGD211 V1.3 DIMMER

FGD211 V1.2 DIMMER

FGD211 V1.1 DIMMER

FGR221 V1.0 Roller Shutter

FGR221 V1.4 Roller Shutter

FGR221 V1.1 Roller Shutter

FGR221 V1.3 Roller Shutter

FGR221 V1.2 Roller Shutter

FGS211 V1.3 Switch ON OFF 3kW

FGS211 V1.4 Switch ON OFF 3kW

FGS211 V1.2 Switch ON OFF 3kW

FGS211 V1.0 Switch ON OFF 3kW

FGS211 V1.1 Switch ON OFF 3kW

FGS221 V1.4 Switch ON OFF 2x1,5kW

FGS221 V1.2 Switch ON OFF 2x1,5kW

FGS221 V1.3 Switch ON OFF 2x1,5kW

FGS221 V1.1 Switch ON OFF 2x1,5kW

FGS221 V1.0 Switch ON OFF 2x1,5kW

ST814 Temperature / Humidity Detector Everspring

ST815 Illumination Detector Everspring

ST812 Flood Detector Everspring

SP103 PIR Detector Everspring

SM103 Door/Window Detector Everspring

AN157 ON/Off Plug Everspring

SE812 Indoor Siren Everspring

FGD211 V1.0 DIMMER

FGR221 V1.0s Roller Shutter

SF812-1 Smoke Sensor Everspring

Aeon Labs Door/Window Sensor

Danfoss Living Connect Thermostat

Horstmann HRT4-ZW

Horstmann HRT4 ASR-ZW

EZMotion 3 in 1

Hortsmann AS2-RF

FGD211 V1.5 DIMMER

FGR221 V1.5 Roller Shutter

FGS211 V1.5 Switch ON OFF 3kW

FGS221 V1.5 Switch ON OFF 2x1,5kW

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • Zajebista lista. Zaczynam szukać niektórych elementów. W szczególności czujnik oświetlenie everspring.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • UWAGA!!! To nie oznacza, ze wszystko z tej listy będzie działać.

    Radzę potwierdzić u Fibaro.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest m.denysiewicz
  • Inquirer
  • aha. dzięki.

    A za 2 tygodnie będę miał ez motion.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • kstaniek,

    Prosilem Cie juz nie wprowadzaj uzytkownikow w błąd! Publikujesz jakies swoje nadinterpretacje i glosisz herezje!

    TO NIE JEST LISTA WSPIERANYCH URZADZEN!

    To wpisy w tabeli na potrzeby wyswietlenia niektorych zaawansowanych opcji w wybranych przez nas urzadzeniach by user nie musial robic ich przez parametry, wykorzystywana jest rowniez do kilku innych celów i nie ma nic wspolnego z wspieranymi urzadzeniami.

    Lista wspieranych urzadzen jest znacznie wieksza!

    Np: switch duwi, merten, aeon, everspirng, i setki podobnych urzadzen sa obslugiwane przez HC2. Obsluga urzadzenia uzalezniona jest od klasy ktora wykorzystuje dane urzadzenie.

    Tego nie jestes w stanie sprawdzic bo sa one skompilowane w silniku zwave.

    Z punktu widzenia systemu kontaktron aeonlabs, czy czujnik ruchu innej firmy to takie samo urzadzenie.

    Wiec po raz ostatni prosze nie publikuj wiecej takich postow bo nie masz wystarczajacej wiedzy w gloszonym przez siebie temacie!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Prosilem Cie juz nie wprowadzaj uzytkownikow w błąd! Publikujesz jakies swoje nadinterpretacje i glosisz herezje!

    Ups, jeżeli kogokolwiek wprowadziłem w błąd to przepraszam.

    Ale jak widać z postu powyżej, są też tacy użytkownicy, którzy skorzystali z opublikowanej informacji. Ci którzy mają wątpliwości pewno zapytają bezpośrednio Fibaro.

    Nadinterpretacje zostawiam czytającym, ja opublikowałem wyciąg z wewnętrznej bazy danych HC2 bez komentarza czy interpretacji. To pozostawiłem Wam i innym userom.

    Póki co ani Fibaro ani HC2 nie jest religią, żebym krytykując stawał się heretykiem.

    TO NIE JEST LISTA WSPIERANYCH URZADZEN!

    Przyjmujemy do wiadomości i prosimy zatem o oficjalną listę wspieranych urządzeń przez HC2.

    To wpisy w tabeli na potrzeby wyswietlenia niektorych zaawansowanych opcji w wybranych przez nas urzadzeniach by user nie musial robic ich przez parametry, wykorzystywana jest rowniez do kilku innych celów i nie ma nic wspolnego z wspieranymi urzadzeniami.

    To super, tylko że skąd user ma to wiedzieć skoro nie ma dokumentacji.

    Lista wspieranych urzadzen jest znacznie wieksza!

    To napiszcie gdzieś jasno co jest wspierane i jakie klasy urządzeń. Albo napiszcie, że wszystko jest wspierane co implementuje Z-Wave do jakiejś tam wersji. Tak, żebyśmy mieli prawo domagać się zgodności z czymkolwiek i mogli wymagać poprawki w HC2 lub u producenta danej kostki, jeżeli okaże się, że coś jednak nie działa.

    Jak zobaczysz na forum jest coraz więcej pytań o kolejne moduły. Ludzie chcą coś kupić, ale z powodu braku informacji nie wiedzą, czy dany moduł jest wspierany czy nie. Czasami odpowiedź jest - nie, nie jest wspierane!

    Skoro jest wspieracie setki urządzeń to może będzie wam łatwiej napisać gdzieś czego nie wspieracie.

    Czy za każdym razem mamy się pytać Fibaro? To jest chore!

    Wiec po raz ostatni prosze nie publikuj wiecej takich postow bo nie masz wystarczajacej wiedzy w gloszonym przez siebie temacie!

    Mój wpis:

    Ponieważ ciągle pojawiają sie pytania, czy dane urządzenie jest wspierane poniżej lista urządzeń, którą udało mi się wyciągnąć z bazy danych HC2 w wersji 1.021:

    Wyraźnie napisałem, że to lista którą udało mi się wyciągnąć z bazy danych HC2. Czy coś tutaj jest nieprawdą?

    Kolego, myślałem że dla wszystkich tutaj na forum oczywiste, że to Fibaro jest źródłem prawdy a wszystko inne to nasze (czyli userów) domysły.

    Koledzy userzy tego forum:

    Jeżeli ktokolwiek z użytkowników forum nie będący związany z Fibaro uważa że powinienem się zamknąć to proszę o info.

    Jeżeli uważacie, że stawiane przeze mnie problemy i pytania są wartościowe to również proszę o info pod tym postem.

    Chciałbym wiedzieć, czy to co tutaj sobie pisze ma sens, czy jestem zwykłym trollem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Pewnie że informacje o wspieranych urządzeń są POTRZEBNE i najlepiej żeby wyszło to od Fibaro ale archeo milczy. Dołaczam sie do prośby o opublikowanie jedynej słusznej listy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Lista wspieranych urzadzen jest znacznie wieksza!

    Fidziu, mógłbyś tak szczerze odpowiedzieć na proste pytanie:

    dla kogo Wy tak naprawdę robicie to urządzenie?

    Bo jak czytam Twoje odpowiedzi, to wydaje mi się że płodzicie to dla samych siebie.

    Zupełnie nie pojmuję jak to jest, że użytkownicy, albo osoby potencjalnie zainteresowane użytkowaniem muszą się prosić o udostępnienie najbardziej oczywistych parametrów urządzenia.

    Wiec po raz ostatni prosze nie publikuj wiecej takich postow bo nie masz wystarczajacej wiedzy w gloszonym przez siebie temacie!

    To daj mu w końcu tą wiedzę, on się chętnie z nami nią podzieli i w dodatku sprzeda ją w całkiem przyswajalnej formie, dodając masę ciekawych wyjaśnień, o co w Twoich wypowiedziach naprawdę ciężko. Co Wy, łaskę robicie, że udostępnicie parametry techniczne?

    A miałem się nie denerwować przed Świętami!

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_curve.gif" alt=":-/" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • Ups, jeżeli kogokolwiek wprowadziłem w błąd to przepraszam.

    wprowadzasz i nawet nie masz tej świadomości.

    Ale jak widać z postu powyżej, są też tacy użytkownicy, którzy skorzystali z opublikowanej informacji. Ci którzy mają wątpliwości pewno zapytają bezpośrednio Fibaro.

    Jak skorzystali? na czym polega wg Ciebie ta korzyść? Ta lista nic nie wnosi do tematu, takimi postami robisz bałagan. Ludzie dzwonią do Centrali i pytają oco chodzi bo jakiś facet pisze na forum o wspieranych urządzeniach. Każdemu takiemu trzeba tłumaczyć o co chodzi i telefon wsparcia jest zajęty przez 15 min. wystarczy że zadzwoni 5 osób dzienne i już wsparcie techn. ma godzinę w kanał.

    Przestań się bawić takimi rewelacjami bo to naprawdę wprowadza userów w błąd!

    Nadinterpretacje zostawiam czytającym, ja opublikowałem wyciąg z wewnętrznej bazy danych HC2 bez komentarza czy interpretacji. To pozostawiłem Wam i innym userom.

    Kolego proszę Cie! Przeczytaj temat tego wątku! Sam go przecież utworzyłeś.

    To wpisy w tabeli na potrzeby wyswietlenia niektorych zaawansowanych opcji w wybranych przez nas urzadzeniach by user nie musial robic ich przez parametry, wykorzystywana jest rowniez do kilku innych celów i nie ma nic wspolnego z wspieranymi urzadzeniami.

    To super, tylko że skąd user ma to wiedzieć skoro nie ma dokumentacji.

    A po co ma to wiedzieć jeżeli nie wie nawet o istnieniu takiej listy? Gdybyś nie puścił tej "kaczki" na świat nie musiałbym tego tłumaczyć. Nie ma to nic wspólnego z dokumentacją.

    User może odbyć szkolenie u pertnera (zazwyczaj w salonie pokazowym) i od niego otrzyma stosowną wiedzę, opisy, przykłady, itd.

    To napiszcie gdzieś jasno co jest wspierane i jakie klasy urządzeń. Albo napiszcie, że wszystko jest wspierane co implementuje Z-Wave do jakiejś tam wersji. Tak, żebyśmy mieli prawo domagać się zgodności z czymkolwiek i mogli wymagać poprawki w HC2 lub u producenta danej kostki, jeżeli okaże się, że coś jednak nie działa.

    Wiesz przecież że informacja o wspieraniu urządzenia jest nieobiektywna. Owszem możemy przygotować taką listę, lecz nie będzie ona nigdy w 100% wiarygodna.

    Obsługa urządzenia przez gateway uzależniona jest zaimplementowanych klas.

    Jak zobaczysz na forum jest coraz więcej pytań o kolejne moduły. Ludzie chcą coś kupić, ale z powodu braku informacji nie wiedzą, czy dany moduł jest wspierany czy nie. Czasami odpowiedź jest - nie, nie jest wspierane!

    Skoro jest wspieracie setki urządzeń to może będzie wam łatwiej napisać gdzieś czego nie wspieracie.

    Czy za każdym razem mamy się pytać Fibaro? To jest chore!

    To prawda, niemniej 95% sprzedaży w Polsce odbywa się przez salony oni zgłaszają nam zapotrzebowanie na implementacje. Oczywiście robimy co możemy by wysłuchać wszystkich ale na to potrzebny jest czas. Na priorytecie jest usatysfakcjonowanie userów ale nie może nam to rozwalać harmonogramu prac.

    Jak tak Ci zależy postaram się wydłubać gdzieś command clasy i wrzuce Ci co już jest, co robimy, co w planach a co odpuszczamy.

    Wyraźnie napisałem, że to lista którą udało mi się wyciągnąć z bazy danych HC2. Czy coś tutaj jest nieprawdą?

    Kolego, myślałem że dla wszystkich tutaj na forum oczywiste, że to Fibaro jest źródłem prawdy a wszystko inne to nasze (czyli userów) domysły.

    Klaudiusz, ale w tytule napisałeś wyraźnie: [HC2 - 1.021] Lista wspieranych urządzeń

    i o to się rozchodzi, ludzie się nie wdrażają dalej, patrzą na listę i się zastanawiają...

    Chciałbym wiedzieć, czy to co tutaj sobie pisze ma sens, czy jestem zwykłym trollem.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

    Fidziu, mógłbyś tak szczerze odpowiedzieć na proste pytanie:

    dla kogo Wy tak naprawdę robicie to urządzenie?

    Bo jak czytam Twoje odpowiedzi, to wydaje mi się że płodzicie to dla samych siebie.

    w sumie... coś w tym jest;)

    To daj mu w końcu tą wiedzę, on się chętnie z nami nią podzieli i w dodatku sprzeda ją w całkiem przyswajalnej formie, dodając masę ciekawych wyjaśnień, o co w Twoich wypowiedziach naprawdę ciężko. Co Wy, łaskę robicie, że udostępnicie parametry techniczne?

    Ale co mam mu dać - on wydłubuje info ze środka nie konsultując tego z nami publikuje to i tłumaczu userom. Możemy podzielić się wiedzą, ale musimy to robić zgodnie ze strategią firmy. Jeżeli "handlowy" daje nam jakieś wytyczne to musimy się ich trzymać. Oni współpracują z PR, analizują cały rynek i decydują co ma ujrzeć światło dzienne a co nie.

    Wiele pytań na tym forum związane jest ściśle ze sprawami handlowymi, a my się w tych tematach nie udzielamy. Przykładem może być pimpuś, ready to sell od jakiegoś czasu ale na rynek go nie wypuszczają - dlaczego nie wiemy:( Do nas takie info nie dociera. To są jakieś decyzje poza nami.

    Jeżeli chcecie, mogę przysiąść w święta i przekopać naszą wew. dok. i przyklepać tu te klasy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Fidziu, po pierwsze nikt nigdy nie dał mi ani warunków gwarancji ani dokumentacji, ani z nikim nie podpisałem umowy, że nie wolno mi zaglądać do środka mojego HC2, którego stałem się właścicielem poprzez oficjalny kanał dystrybucji.

    Nie jestem zobligowany do konsultowania niczego z Wami. Wszystko co sobie wygrzebałem wynika z następujących faktów:

    - Brak API

    - Brak Dokumentacji

    - Brak listy wspieranych urządzeń.

    - Beznadziejna implementacja scen

    - Słaba implementacja wirtualnych urządzeń.

    Po drugie, myślisz, że nie mam co robić tyko grzebać w HC2? Mam zamiar sprawdzić ten system dogłębnie, zanim zdecyduję się na produkcyjną instalację w moim nowym domu. Na razie, jestem coraz bardziej zdecydowany, żeby sprawdzić jeszcze inne rozwiązania bo na temat waszego produktu wiem już wystarczająco dużo i wierz mi nie są to same pozytywne wiadomości.

    Widziałeś dokumentację do Very? Zamiast napisać po prostu porządną dokumentacje każecie ludziom grzebać i sprawdzać samemu funkcje, które powinny działać w oczywisty sposób albo kontaktować się ze sprzedawcami. A co oni niby skąd mają wiedzieć skoro Fibaro im też niezbyt wiele mówi. Przejrzyj sobie forum i zobacz ile pytań pozostało bez odpowiedzi. Skoro mamy kierować nasze pytania do ludzi z salonów to może poproście ich o aktywne odpowiadanie na forum - wtedy może się wam helpdesk nie zatka.

    A co do listy wspieranych urządzeń: Micasavedre GWARANTUJE na swojej stronie wsparcie dla każdego urządzenia Z-Wave na rynku. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że może to być trudne, ale taka deklaracja z ich strony oznacza, że nawet jeżeli coś nie będzie działać to na pewno zrobią tak, żeby działało - czyli zadbają o klienta.

    Ogarnijcie się w końcu bo to co robicie to jest partyzantka. Macie fajny produkt i pełną kontrolę nad nim. Chcecie sprzedawać to na całym świecie, a jeden facet na forum zatkał wam wasz helpdesk? Proszę cię, nie ośmieszajcie się.

    Co do Świąt to już nie przysiadaj do niczego tylko spędź je z rodziną i nabierz sił bo będą ci potrzebne. Produkt się rozrasta i będzie tylko coraz więcej pytań i coraz trudnej będzie wam to ogarnąć.

    Wesołych Świąt,

    klaudiusz

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • daleko macie do siebie?? moze na wodke powinniscie isc??

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Nawet wiem kto powinien postawić

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" /> ;-)

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • jak bedziecie tak gledzic to ja postawie...

    serdeczny apel : UZUPEŁNIAJMY SIE...

    bardzo prosze

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Daj spokój, bo już mam tego dosyć. O cokolwiek się nie zapytasz to jest wielka obraza. Ciekawe co by było, gdybym ja tak traktował moich klientów. Nie chcesz odkupić HC2 za cenę Very3? Mam ochotę pobawić się teraz Verą dla odmiany.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • a moze inaczej... wiecej dystansu i loozu.. jakos nie mam problemow z komunikacja z nikim z archeo..

    a sam widzisz jakie mam podejscie do tematu...

    jak w rozsadnych pieniadzach to moge kupic

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • Fidziu, po pierwsze nikt nigdy nie dał mi ani warunków gwarancji ani dokumentacji, ani z nikim nie podpisałem umowy, że nie wolno mi zaglądać do środka mojego HC2, którego stałem się właścicielem poprzez oficjalny kanał dystrybucji.

    Klaudiusz,

    owszem że nie podpisywałeś umowy, i nikt by nie miał do Ciebie pretensji gdyby nie to że swoimi wypowiedziami wprowadzasz ludzi w błąd.

    Jak chcesz, grzeb sobie w HC, zmieniaj, i rób co ci się rzewnie podoba to Twój sprzęt.

    Ale proszę nie zniekształcaj faktów. Jak chcesz cos opublikować, proszę, ale rób to z głową. Zachowujesz się infantylnie przedstawiając takie teorie. Pracujesz w branży, może nie siedzisz głęboko w kodzie czy hardwarze ale robisz ludziom szkolenia więc wiesz jak istotny jest przekaz informacji i jak łatwo można manipulować informacją.

    Nie jestem zobligowany do konsultowania niczego z Wami. Wszystko co sobie wygrzebałem wynika z następujących faktów:

    - Brak API

    - Brak Dokumentacji

    - Brak listy wspieranych urządzeń.

    - Beznadziejna implementacja scen

    - Słaba implementacja wirtualnych urządzeń.

    merytorycznie proszę.

    - Brak API - na razie to fakt, niemniej urządzenia wirtualne pozwalają na b. dużą integracje.

    - Brak dokumentacji - nie ma API wiec nie ma dokumentacji, instrukcja obsługi jest w budowie i będzie dostępna online w najbliższych dniach.

    - Brak listy wspieranych urządzeń - udostępniona zostaje lista command class.

    - Beznadziejna implementacja scen - konkrety, jaki masz punkt odniesienia że podnosisz taką teorie? To najlepsza na ŚWIECIE implementacja scen! Człowieku odłącz się proszę od tego matrixa;)

    - Słaba implementacja wirtualnych urządzeń - jak mogę się do tego odnieść? może tak: zielony kolor jest brzydki.

    Po drugie, myślisz, że nie mam co robić tyko grzebać w HC2? Mam zamiar sprawdzić ten system dogłębnie, zanim zdecyduję się na produkcyjną instalację w moim nowym domu. Na razie, jestem coraz bardziej zdecydowany, żeby sprawdzić jeszcze inne rozwiązania bo na temat waszego produktu wiem już wystarczająco dużo i wierz mi nie są to same pozytywne wiadomości.

    Widziałeś dokumentację do Very?

    proszę Cie kolego kup vere! naprawdę szczerze namawiam do tego.

    Pracowaliśmy z tą firmą przez 6 miesięcy. dostarczali nam hardware i współpracowaliśmy razem w zespole nad rozwojem tego środowiska. znamy je doskonale (chyba jako jedyna firma na świece, powiedział bym nawet że bardziej niż oni).

    Nie wiesz nawet z czym masz do czynienia a opisujesz ten produkt jako coś w spaniałego.

    Implementacja ich scen to jakaś abstrakcja. sprawdź protestuj i wróćmy do rozmowy. Po podłączaj urządzenia, zacznij się bawić i wdrażać napisz parę skryptów w lua i zaprzęgnij to urządzenie do pracy.

    Zamiast napisać po prostu porządną dokumentacje każecie ludziom grzebać i sprawdzać samemu funkcje, które powinny działać w oczywisty sposób albo kontaktować się ze sprzedawcami.

    bo taka jest polityka tej firmy, nie rozumiesz tego? Vera to jedno urządzenie i koniec. Fibaro to system i tak jest promowany, fibargroup oferuje zamknięte środowisko, otwiera własne showroomy prezentujące system fibaro. Jak fibar ma ochotę bo jest np: zapotrzebowanie na rynku to implementuje dodatkową funkcjonalność by partnerzy fibar mogli oferować i instalować dodatkowe urządzenia. Dla Fibar najważniejsze jest poprawne funkcjonowanie systemu fibaro.

    To że HC2 daje możliwość podłączenia np: termostatu hortsmana z punktu widzenia fibargroup jest praktycznie nieistotne. Fibar ma sprzedać jak najwięcej swoich urządzeń i to one muszą być doskonale wspierane i współpracować bez przeszkód z HC. Pozostałe produkty są po prostu dodatkiem, to nie jest core biznesem fibaru.

    Powinno to być oczywiste że dla FibarGroup bardziej intratne jest sprzedanie 30tyś modułów do jakiegoś developera niż 100 szt HC2.

    HC2 ma być piękne, proste w konfiguracji, ma dawać przyjemność w korzystaniu i doskonale współpracować z urządzeniami wybranymi przez FIBAR. 99% klientów nie rozumie znaczenia słowa API urządzenia wirtualne są dla nich jakąś abstrakcją. Jak mają ochotę na integracje z TV, dekoderem czy windą, dzwonią, przyjeżdża Pan i to dla nich robi.

    Przejrzyj sobie forum i zobacz ile pytań pozostało bez odpowiedzi. Skoro mamy kierować nasze pytania do ludzi z salonów to może poproście ich o aktywne odpowiadanie na forum - wtedy może się wam helpdesk nie zatka.

    helpdesk się nie zatyka tylko się wścieka bo jakiś mądrala wypisuje głupoty na forum a potem ludzie o to pytają. Nie zrozumiałeś oco mi chodziło, miałem na myśli to że w tym czasie helpdesk może pomóc komuś zrealizować jakąś konfiguracje, zaprojektować scene, doradzić rozwiązanie, itd.

    A co do listy wspieranych urządzeń: Micasavedre GWARANTUJE na swojej stronie wsparcie dla każdego urządzenia Z-Wave na rynku. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że może to być trudne, ale taka deklaracja z ich strony oznacza, że nawet jeżeli coś nie będzie działać to na pewno zrobią tak, żeby działało - czyli zadbają o klienta.

    ehhh kolego nawet nie chce mi się tego komentować. Podłącz chociażby danfosa do very i zobacz jak cudownie ta gwarancja wygląda. podłącz dowolne urządzenie pracujące w klasie security, podłącz tego całego sensoraira i popracuj na tym przez tydzień.

    Taką implementacje urządzeń zapewni ci każdy nieopierzony student informatyki.

    Szanujemy nasz produkt, szanujemy ludzi którzy z niego korzystają i my nie pozwolimy sobie na to by takie pierdoły opowiadać.

    Do niedawna vera była jedynym kontrolerem na rynku w świecie z-wave dlatego ich sprzedaż stale rosła. Co dzieje się teraz - jak to mówią - poczekajmy zobaczymy. Pojawiło się na rynku HC2. Dajmy mu rok by porządnie na nim osiadło, zobaczymy jak starsza o 5 lat vera będzie wówczas wyglądać.

    Ogarnijcie się w końcu bo to co robicie to jest partyzantka. Macie fajny produkt i pełną kontrolę nad nim. Chcecie sprzedawać to na całym świecie, a jeden facet na forum zatkał wam wasz helpdesk? Proszę cię, nie ośmieszajcie się.

    Ty chyba nie wiesz o czym piszesz, korzystasz z najlepszej obecnie dostępnej technologii i piszesz partyzantka. wspominałem Ci już że masz skłonność do zniekształcania faktów. I ponowie dodam, nie zatkał nam się helpdesk tylko traktując Cię poważnie piszę w delikatny sposób: nie wprowadzaj userów w błąd bo potem dzwonią i pytają oco chodzi z tą listą, takie coś zawraca nam gitare - po prostu. Piszesz nam prywatne wiadomości że chcesz pomóc, wdrożyć się itd a potem walisz na publicznym forum takie coś.

    produkty Fibar dostępne są w obecnie w ponad 50 krajach i sprzedają się jak głupie. W każdym kraju budowane są showroomy i przygotowana rozległa sieć dystrybucji.

    Nie chce moderować czy usuwać Twoich ani żadnych postów dlatego zwracam Ci uwagę na to co robisz a Ty nadal się szarpiesz i robisz burze w szklance wody.

    Co do Świąt to już nie przysiadaj do niczego tylko spędź je z rodziną i nabierz sił bo będą ci potrzebne. Produkt się rozrasta i będzie tylko coraz więcej pytań i coraz trudnej będzie wam to ogarnąć.

    Wesołych Świąt,

    klaudiusz

    Dziękuje za życzenia, również życzę wszystkiego dobrego. Święta nie święta na moim stołku muszę "linić" choćbym siedział na kosiarce z synkiem;)

    Pozdrowienia dla kolegów z cisco, jak się będziesz widział to pozdrów również P.I. z Łodzi, to mój kuzyn:)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Fidziu, wydaje mi się, że dalsza dyskusja nie ma sensu.

    Twoje wypowiedzi bardziej są polityczne niż merytoryczne, w przeciwieństwie np. do Vayhera, który zawsze skupia się na problemie a nie polityce.

    Skupiasz się na udowadnianiu, kto ma rację a pytania o konkrety pozostają nie odpowiedziane. Np. co nowego w nowych kostkach? Proste pytanie, a odpowiedziałeś w sposób lekceważący.

    Please login or register to see this link.

    Jak wasz Klient poczułem się urażony!

    HC2 być może jest i dobrym produktem, ale nie jestem do końca przekonany czy dla mnie.

    Jak zobaczę API i dokumentację to wtedy podejmę decyzję co dalej.

    Problemem nie jest HC2, tylko marketing i support. To jest właśnie partyzantka w mojej opinii a nie "najlepsza na świecie technologia". Między innymi brak dokumentacji i jasnych informacji, zgromadzonych w jednym miejscu. np o planowanym rozwoju przekłada się na cały ten chaos i to niestety jest Wasza a nie nasza, klientów ani partnerów, wina.

    Może i centralka nie jest waszym core businessem, ale to też wasz produkt.

    Na początku mojej przygody HC2 nawet nie wiedziałem, że jest takie forum bo nigdzie nie ma odnośnika. Jak zacząłem zadawać pytania mojemu sprzedawcy to szybko okazało się, że albo nic nie wiedzą, albo nic im nie przekazujecie i wtedy podali mi, że wszystkie pytania to najlepiej przez forum. Teraz okazuje się, że na forum to też nie bardzo.

    Może HC2 faktycznie nie jest dla mnie......

    A Verę sobie kupię i sprawdzę, bo nie podoba mi się z jaką arogancją podchodzisz do konkurencji.

    W wracając do technologii to Z-Wave nie jedyna technologia tego typu i konkurencja w postaci ZigBee, który jest otwartym standardem jest coraz większa. No ale jak to napisałeś - poczekamy zobaczymy.

    Co do P.I. to nie wiem o kogo chodzi. W Cisco Polska pracuje prawie 200 osób i nie sposób wszystkich poznać. Poza tym moja obecność tutaj wynika z mojego hobby i nie ma nic wspólnego z moją pracą zawodową i proszę nie łączyć tych rzeczy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • kstaniek,

    owszem skupiam się również na polityce, zwróć proszę uwagę na jedno, kostek 1,5 czy 1,6 nie ma narazie w sprzedaży, nie podaliśmy informacji o tym w poprzednim update z jakichś względów a Ty nagle publikujesz pytanie na ten temat.

    Nie wolno nam o tym oficjalnie mówić taka polityka firmy. Obecnie jest już zielone światło więc mogę Ci powiedzieć że różnią się biblioteką zwave, a 1,5 ma australijski chip.

    Jeżeli poczułeś się urażony - oficjalnie przepraszam. Nie miałem tego na celu.

    Widzisz jeżeli dochodzisz do wniosku że nie jesteś pewien czy HC jest produktem dla Ciebie to wcale nie oznacza że jest produktem słabym.

    Masz wysoko techniczne wymagania co do centrali IB, nie jest tak niestety w przypadku 99% pozostałych użytkowników.

    Masz racje support kuleje, pracujemy nad tym aby wyprowadzić obsługę klienta na jak najwyższy poziom. Liczę na to że nam się niebawem uda i wszelkiego rodzaju zgłoszenia będą realizowane błyskawicznie. Problemem nie są chęci czy organizacja ale niestety zasoby ludzkie, w firmie mamy permanentną rekrutacje ale przy tych wymaganiach zatrudnionych zostaje zaledwie procent aplikantów.

    Twój sprzedawca powinien obsłużyć Cię po królewsku, wiem że są salony w polsce które dbają na maksa o każdego klienta, dzwonią, starają się, rozwiązują jego problemy, zamęczają nas telefonami i żądają dziwnych funkcjonalności by każdy nawet ich najmniejszy klient był zadowolony. Lecz jak widać niestety ludzie są różni nie możemy za nich wszystkich ręczyć czy odpowiadać.

    Tak ogromne zainteresowanie produktem zwaliło na nas ogromne ilości maili (uwierz że forum to nawet nie 1%) obsługujemy cały ten potok i staramy się jednocześnie dawać info do helpdesku, handlowego i jeszcze rozwijać produkt. Zwróć uwagę że na tym forum udziela się raptem kilka osób i to w większości z R&D.

    Brak odpowiedzi na niektóre posty nie jest spowodowany ignorancją, itp, ale czasami wymaga konsultacji z innymi członami zespołu czy sprawdzenia a przy tempie pracy jaki reprezentujemy czasami nie możemy sobie pozwolić na rozmowę z każdym.

    Mam nadzieje że wsparcie techn będzie już niedługo na takim levelu że śpiewająco będzie pomagać userom na wszystkich kanałach.

    Co do very, przyjedz do Poznania pogadamy live, dam Ci jedną i się pobawisz. Podchodzę do nich ze straszną ignorancją bo osobiście znam tych ludzi i męczyłem się z nimi przez długi czas. Z Twoimi wymaganiami i skupieniem na szczegółach dostał byś gorączki po kilku dniach pracy takiej. I nie chodzi mi już tylko o kwestie techniczne tam po prostu zarząd jest specyficzny. Ich produkt jest bardziej rozbudowany w kwestiach API od naszego bo jest znaczeni dłużej na rynku. Najgorsze jest to że to jest nie stabilne przy rozbudowanych aplikacjach. Zresztą sprawdzisz i zobaczysz.

    Co do zwave, owszem ze nie jest jedyny jest jeszcze sporo innych ciekawych tylko zawsze jest jakieś ale...

    w zigbee jest totalna wolna amerykanka niby jest aliance niby wszystko ok, ale co produkt to realizacja zrobiona wg producenta:( masz enocean - świetny temat, bez zasilania może chodzić, bardzo szybka implementacja, standard mocno kontrolowany, ale z routingiem lipa i radyjko nie działa już tak sprawnie. Tych technologii jest cała masa, prześwietliliśmy chyba wszystko co było 2 czy 3 lata temu na rynku. zwave wybraliśmy nie bez powodu. w świetle całego towarzystwa wypada naprawdę zaskakująco ciekawie.

    Dziękuje za rozmowę, bardzo się ciesze że się trochę uspokaja mam nadzieje że co nieco wyjaśniłem:)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • aha, wpadnij do Poznania, - postawie:)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    zawsze na kazdym forum znajdzie sie taka para co zrobi melodramat

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:" />

    no ale dobrze - rozrywka musi byc - rowniez na forum

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • pooh, widze ze podobnie myslisz jak ja - wiecej looozu

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...