Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

2 godziny wystarcza na wylozenie HC2?


pooh

Question

Zaczalem dodawac urzadzenia do HC2. dodalem 18 i centrala zaczela pokazywac okno dodawania urzadzen sama z siebie. pojawia sie okno na 30 sekund po czym po odliczeniu tych 30 sekund znika i od razu samo wyskakuje ponownie i znowu odlicza 30s. i tak w kolko. po restarcie sa 2 urzadzenia. mialem skonfigurowane wszystkie 18... przy zrobieniu backupu pojawia sie info ze jest 18 urzadzen. odtworzenie backupu nie pomaga. w liscie urzadzen ich nie widac. widac tylko 2 pierwsze.

co jest? nie mowcie ze niestabilne dziadostwo i ze trzeba dodawac jeszcze raz...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_evil.gif" alt=":evil:" />

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_confused.gif" alt=":-?" />

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • no comment...

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • banglac bangla, tylko jak wersja do beta testow... no ale walcze

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_razz.gif" alt=":-P" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • nie wie ktos czasem jak wymusic update? po restore...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek

    Jak masz dostęp do centralki z uprawnieniami root'a to wiem.

    /usr/bin/update

    Ale nie wiem czy ci to pomoże bo bazy raczej nie wyczyści. Ja bym raczej uderzał do kogoś z Fibaro niż robił na własną rękę jakieś update'y z "palca".

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu

    pooh,

    Nie kombinuj nic z updatem.

    To prawdopodobnie uszkodzenie mechaniczne i na 99% masz zakleszczony przycisk do dodawania urzadzen.

    Spotkalem sie juz z przypadkiem ze klientowi spadla ksiazka na HC i button wcisnął sie na stale.

    Centrala wowczas bedzie w kółko odpalac tryb dodawania urzadzen.

    Sproboj poklikac ten przycisk. Jak sie nie doblokuje to tylko serwis.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • przycisk nie jest zakleszczony. dodawalem kostki "softowo". a z update'em chodzi mi o to ze mam w centrali 1.009 i za pierwszym razem wyswitlilo mi update i go zrobilem ale po recovery czekam juz caly dzien a centrala sie nie update'uje do 1.021

    root'a nie mam.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek

    pooh, musisz trochę poczekać.

    Akurat twój problem zbiegł się w czasie z faktem, że wczoraj w nocy Fibaro umieściło nowy plik z update 1.022, ale nie jest on jeszcze oficjalnie wypuszczony i centrala "myśli" że ma soft nowszy niż update.

    Nie chcę wchodzić w szczegóły bo znowu Fidziu napisze, że wprowadzam w błąd albo głoszę herezje.

    Poczekaj, zresztą może Fidziu sam napisze kiedy ten soft będzie oficjalnie opublikowany. Jedynie co można zrobić to poprosić o ręczną interwencję kogoś z Fibaro jeżeli zależy Ci na czasie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • no ale w normalnej sytuacji dokad nie bedzie "wypuszczony" soft 1.022 to soft 1.021 powinien byc tym ostatnim i jak centrala ma mniej (1.009) to powinna sie aktualizowac do ostatniej "wypuszczonej" wersji...

    chyba nie zablokowali update'ow "w ogole"? Bo wtedy nikt kto kupuje nowa centrale nie moglby jej zaktualizowac... a do tego dochodza przypadki po recovery.

    no nic, mam nadzieje z poczatki sa najgorsze i potem bedzie juz tylko lepiej

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek

    To jest plik, na podstawie którego centrala orientuje się, że jest nowy soft (tak mi się wydaje - zastrzegam, że nie jestem z Fibaro i nie chcę być posądzony o rozpowiadanie jakichkolwiek herezji):

    Please login or register to see this link.

    version=1.001

    patchURL=http://www.updatehc2.fibaro.com/1.022/patch.tar.gz

    checksumURL=http://www.updatehc2.fibaro.com/1.022/checksum

    Prawdopodobnie centrala porównuje version z tego pliku z aktualną wersją. W twoim przypadku to 1.009 i stwierdza, że paczka z update'm jest starsza od wersji jaką masz na HC2.

    To jest stan przejściowy i jak Fibaro uznaje, że patch jest gotowy do publikacji to podmienia pole version w tym pliku.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek

    A tak przy okazji - patch 1.022 jest na razie skopany i pod żadnym pozorem nie wolno go instalować. Ja zainstalowałem i na szczęście udało mi się przywrócić do wersji 1.021 ręcznie. Może w ostatniej chwili zauważyli jakiś problem i na razie go nie wypuszczają.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vayher
    no ale w normalnej sytuacji dokad nie bedzie "wypuszczony" soft 1.022 to soft 1.021 powinien byc tym ostatnim i jak centrala ma mniej (1.009) to powinna sie aktualizowac do ostatniej "wypuszczonej" wersji...

    chyba nie zablokowali update'ow "w ogole"? Bo wtedy nikt kto kupuje nowa centrale nie moglby jej zaktualizowac... a do tego dochodza przypadki po recovery.

    no nic, mam nadzieje z poczatki sa najgorsze i potem bedzie juz tylko lepiej

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:" />

    Już może Pan aktualizować centralkę do wersji 1.021. Przepraszamy za kłopoty, aktualizacja rzeczywiście była zablokowana na czas nocnych testów.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • vayher, dzieki. mialm do Was dzwonic o pomoc ale poszedlem do sklepu i po odstaniu godziny w kolejkach

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:" /> wracam i "co ja pacze?" dioda mruga

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_biggrin.gif" alt=":-D" />

    jedziemy dalej.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...