Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

centralka


Guest stasiek

Question

Guest stasiek

Centrala HC2.

Po podłączeniu same problemy okazało się ze przewód sieciowy z kompletu uszkodzony.Potem problem z wsadem -uszkodzone pliki. Po podstawieniu drugiej centralki system stanął na "nogi"

Po podmianie plików centralka ruszyła.

Występuje taki problem że po zanikach napięcia lub wyłączenia zasilania jest problem z przywróceniem jej do pracy.

Na nowo potrzebna jest konfiguracja centrali.

Mam pytanie jak jest z problemem reklamacji,czy możecie to zdalnie podejrzeć i sprawdzić centralkę ,czy trzeba ją wysłać do was. Kontrola jakości!!!!- dlaczego zwykły przewód sieciowy nie został sprawdzony tylko dołączono uszkodzony-może to spowodowało problem z centralką. Do kogo to zgłosić.Niektóre dimery powodują wieszanie systemu i co z tym zrobić??? Z mojego rozumowania generują coś do systemu i przydała by się analiza generowanego sygnału.

Triaki potrafią się otwierać i wisieć po wyłączeniu zasilania i włączeniu-- z powrotem do centralki i zabawa itd.

Problem mi znany z serwisowanych zasilaczy impulsowych w systemach telekomunikacyjnych czy ktoś analizował ten temat.

A nie na temat-

to co elektrycy instalatorzy wydziwiają z instalacją elektryczną kto taki stan odbiera to woła o pomstę......np faza co gniazdko to to inaczej przewód fazowy w neutralnym itd.... Bo wyprostowanie niedoróbek kosztował mnie cały dzień,reanimacja HC2 drugi dzień . Montaż, modułów dla tych co więdzą jak połaczyć więcej przewodów niż trzy to pikuś.

Wychował mnie Polski Rejestr Statków przy strojeniu radarów jak ma być poprawnie wszystko zrobione,sprawdzone wykonane pomiary i jak patrzę na ogólny bardak wcisniety klientowi,byle szybciej na skróty i w nogi jak kasa w kieszeni, jest barierą zajmowania się tym systemem. Powinienem sie zajać Fibaro a nie serwisowaniem i otwarzaniem instalacji elektrycznej zgodnie z WT.

Ale początek wszyscy sie uczą-Pozdtrawiam!!

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam! Aby odpowiedzieć na Pana pytania muszę mieć więcej informacji

przewód sieciowy z kompletu uszkodzony.

Proszę napisać czy chodzi o przewód sieci elektrycznej czy przewód sieci ethernet?

Na nowo potrzebna jest konfiguracja centrali.

Proszę o informację jaki jest numer seryjny centralki oraz jaka jest wersja oprogramowania centralki?

dimery powodują wieszanie systemu i co z tym zrobić???

W jakiej wersji są te moduły?

Do kogo to zgłosić

Wszystkie problemy techniczne można zgłaszać do nas, czyli na [email protected]

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...