Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Problem ze sceną i roletami.


zenek1984

Question

Witam mam 17 rolet w domu. Ustawiłem scene zamykania o 21. Kilka okien nie domkneło się i jedno nie otworzyło się o 6 rano. W czym może być problem skoro urządzeni komunikują się ze sobą? Dodam że jak klikam na scene zamknij wszystko to okna zamykają się wszystkie.

Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest Fidziu

Jak masz więcej niż 15 rolet to tak może się zdążyć. Chodzi o to by przez przypadek nie odciąć sobie dostępu do budynku jak będziesz poza nim.

Zamykaj rolety w mniejszych grupach w odstępie co np: minute.

Wówczas jak będziesz miał np: grilla i wszyscy będą na ogrodzie a nie będziesz miał komórki pod ręką to nie wejdziesz do domu.

teraz system losuje i nie domknie jednej albo 2.

Jak chcesz zamykać wszystkie naraz to wyłącz reakcje na sygnały alarmowe w parametrach.

W kościach 1.1 i 1.2 zamykały się wszystkie i na prośby klientów to zostało zmienione że przy większej ilości rolet zawsze jakaś ma pozostać otwarta.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Zmieniłem ustawienia jak podano w powyższym poście niestety nie pomogło. W dalszym ciągu jest problem z tym że nie zamyka się jedno z lub dwa okna. Zauważyłem jedną rzecz na mojej centrali po zalogowaniu kilka rolet jest oznaczona krzyżykiem. Czy to możliwe że nie mają zasięgu ? Tłumaczenie, że się niedomyka losowo kilka rolet jest bez sęsu. Co z tego że mi się losowa górne okna nie zamkną jak mam grila ? i tak do domu nie wejde.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest FIBARO_KALISZ

    Proszę skorzystać z opcji Obudź martwe urządzenia

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Z tym że po jakimś czasie znowu są martwe. I przy scenie nie zamykają sie własnie te marwe sprawdziłem to dziś i w 100 % nie zamykają się martwe urządzenia . Dlaczego są martwe skoro są tak blisko innych urządzeń ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Mógłby się ktoś wypowiedzieć w tym temacie bo się robi kaszana mała. Klienta zaczyna to denerwować mnie również. Na każdej kości zmieniłem parametr jak zalecił Pan w odpowiedzi i nic to nie dało. Dziś na 15 rolet zamkneły się w scenie zamknij wszystkie 4 .

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A stosowany był sposób z zamknięciem na dwie tury? Z odstępem co minutę tak jak było wspomniane?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Nie próbowałem zamykać na dwie tury ( mogę spróbować ale nie rozumiem co ma to ewentualnie wykluczyć ) skoro sie urządzenia nie komunikują to coś jest nie tak. Moduły V1.4. Znowu sprawdziłem nie domkneło się jedno okno , które było martwe . Czy ktoś mi odpowie dlaczego tak się dzieje skoro urządzenia są blisko siebie i miały się komunikować jedno z drugim a nie z centralą .

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dalej to samo . Po jakimś czasie kilka urządzeń robi się " martwe" i do momentu kliknięcia obudź martwe nie działają w scenach

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    a nie prosciej napisac z problemem do supportu albo zadzwonic??

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • po to jest to forum żeby zadawać pytania i żeby nie powielać telefonów do suportu. Oczywiście ze zadzwoniłem. Okazało się że na szkoleniach nie mówi się jak poprawnie skonfigurować sieć mesh. Sprawdzę podpowiedzi z suportu i napewno napisze czy pomogło.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    a zrobiles to na 2 scenach tak jak sugerowano??

    z ciekawosci pytam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest lan-bit

    Panowie coś jest na rzeczy z tą siecią Mesh. Ja u siebie mam ten sam problem ma zamontowane na zewnątrz w skrzynce 2 moduły On/Off które mają sterować filtrem w oczku wodnym oraz wodospadem. I oczywiście odległość od centralki to około 5 m a pomiędzy nimi znajduje się inny moduł on/off i jest ten sam problem że nie wiadomo dlaczego urządzenia są martwe. Oczywiście jest tak ze działa to bez problemu przez parę dni a jest tak że co 20 minut muszę budzić urządzenie.

    Dziwne jest to że moduły są obok siebie i raz jeden jest martwy a raz drugi jeden jest w wersji 1.4 a jeden w wersji 1.6.

    Dzwoniłem na suport i kazano mi usunąć urządzenie i ponownie dodać nic z tego nadal ten sam problem. Chyba jest coś skopane w wersji oprogramowania centralki.

    To jest kaszanka co to za system że raz działa a raz nie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    dziwne ja u siebie mam kolo 30 moze 40 kostek i jeszcze ani razu nie "umarlo"

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest mariusz4567

    Potwierdzam to co napisal Kolega lan-bit, u mnie teraz na sofcie 1.031 praktycznie codziennie pojawiaja sie martwe urzadzenia i sa to przewaznie kosci od zaluzj.Na wczesniejszym sofcie tez sie to zdarzalo ale bardzo rzadko, sporadycznie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...