Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

1.030 - HC2 z opóźnieniem odczytuje zmiany stanu modułów


Bobik

Question

Obecnie w ramach testów moja HC2 nadzoruje pracę 2 switchów 2x1,5kW, jednego dimmera i czujki zlania. O ile w przypadku czujki od samego początku są problemy z prawidłową komunikacją, to z modułami nie było do tej pory większych problemów. Nie było ich aż do momentu zainstalowania wersji 1.029 - od tego czasu zmiana stanu modułów odczytywana jest ze sporym opóźnieniem (wcześniej komunikacja była niemalże natychmiastowa). Po aktualizacji do v 1.030 opóźnienia nadal występują. Aby nie było wątpliwości - wszystkie moduły znajdują się w tym samym pomieszczeniu co centralka (są oddalone od niej nie więcej niż 3m).

Link to comment
Share on other sites

19 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Czy próbował Pan restartować centralkę? Może centralce są wykonywane jakieś ciągłe sceny?

    Próbowałem restartować. Nie tworzyłem żadnych nowych scen. Mam dwie sceny, które można chyba uznać za "ciągłe":

    1. scena: switch = włączone to dimmer = włącz

    2. scena: switch = wyłączone to dimmer = wyłącz

    Jak już wspomniałem, sceny te były utworzone wcześniej i nie miały wpływu na szybkość odświeżania stanu switch'a: HC2 aktualizowała jego stan niemal natychmiastowo, teraz muszę na to czekać co najmniej kilkanaście sekund.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam ja do wersji 1.30 i dostępu przez panel konfiguracyjny dom.fibaro.com -

    po zmianie oprogramowania brak możliwości wykonywania asocjacji i zmiennych - próbowałem na IE i chrome i to samo panel się pojawia ale w tle i nie ma do niego dostępu strona się blokuje i tylko odświeżenie przywraca dostęp

    w wcześniejszej wersji 1.28 działało ok

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Witam ja do wersji 1.30 i dostępu przez panel konfiguracyjny dom.fibaro.com

    U mnie ten problem nie występuje - wprawdzie nie sprawdzałem jak to wygląda w przypadku komputera stacjonarnego i przeglądarki IE lub FF, ale na tablecie z androidem i standardową przeglądarką nie mam żadnych problemów ze zdalnym (dom.fibaro.com) logowaniem się i sterowaniem poprzez panel.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest mariusz4567

    U mnie niestety to samo nie mozna wykonac jakichkolwiek asocjacji, i nie dziala Lili

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    to u mnie na 1.o31 mam problem z pokazywaniem stanów.

    Widze ze mam tv wlaczony i rzutnik a w panelu pokazuje mi ze jest off

    nawet jesli klikne na on i odświeżę to znow przechodzi na off a tv wciaz gra sobie

    cos nie hallo

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest mariusz4567

    U mnie tez jest problem z pokazywaniem stanow ale na modulach 1.2 czyli tych starszych te ktore sa cale zalane plastikiem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    wczesniej bylo oki teraz z ktoras aktualiacja pojawil sie babol za chwile skrobne maila do supportu

    zobaczymy co na to archeo powie

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    słusznie co do wersji... 1.2 sie wszystkie wywalaja u mnie

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    dostalem info od suportu ze najprawdopodobniej mam uszkodzone kostki i sugeruja wymiane na 1.6

    ale zauwazylem ze np na ipadzie stany pokazuje mi dobrze ale jeszcze o tym im nie napisalem

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest mariusz4567

    To bardzo ciekawa odpowiedz.Tylko co to znaczy uszkodzone.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    napisalem juz @ do supportu ze dziala na aplikacjach natywnych

    dzialanie kostek wydaje sie byc poprawne...

    kwestja tylko wg mnie softu albo kostki albo centralki

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ze swojej strony dodam tylko, że kostki są raczej w porządku, bo problem pojawił się po aktualizacji oprogramowania. Trudno mi uwierzyć w taki zbieg okoliczności (tzn. że popsuły się akurat w tym momencie), tym bardziej, że problem dotyczy wszystkich modułów, które testuję (2 x ON/OFF i 1 x dimmer). Wszystkie moduły w wersji 1.2

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    tez mnie sie cos tak wydaje ze update uwalilo cos.

    chyba 1.o30 cos poleglo. teraz powlaczalem wszystko u siebie.

    napisalem maila z watpliwosca ze to wina kostek ale jeszcze cisza

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    powiem wiecej wydaje mi sie ze jest uwalona ibsluga kostek 1.2 bo mam jakas 1.4 i ta smiga bez problemu

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest mariusz4567

    Nie dziala u mnie zmiana ikon scen na nowym sofcie czyli 1.032, po nacisnieciu zmien ikone powraca do ekranu poczatkowego.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous

    juz to zglosilem... i chyba jednak mamy racje co do kostek

    bo w asocjaciach nie mamu ID3 ktore odpowiada z komunikacje z centralka - przesyla info o stanie

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...