Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Czujnik temperatury/wilgotności ST814


Guest barbiq

Question

Guest barbiq

Witam Koledzy.

Od jakiegoś czasu wałkuję problem z czujką temperatury! Na początku po wielkich bojach miałem wgląd w czujnik temp lecz brak odczytu i możliwości zmiany parametrów:( Po resecie i aktualizacji całkowicie zniknęły podrzędne czujniki (*.1 *.2) a w ich miejscu pojawiły się kartonowe pudła i w żaden sposób nie mogę sobie poradzić z dodaniem tej czujki!

Może ktoś z Was już przerabiał ten problem i mógłby mi jakoś pomóc?

Dzięki z góry

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest simryc
  • Inquirer
  • Witam,

    u mnie nie chciało dodać wszystkich bloków a pomogło zresetowanie samego czujnika i dodanie guzikiem z obudowy a nie z panela WEB.

    Najpierw skasowałem z centrali czujnik

    procedura resetu:

    1. Nacisnąć 3 razy w przeciągu 1.5sec guzik *C*F/L

    2. W czasie 1s nacisnąć guzik *C*F/L i trzymać dopóki nie przestanie piszczeć

    i ja po takiej operacji

    wcisnąłem guzik + w centrali i odrazu

    wcisnąłem 3 razy w przeciągu 1.5sec guzik *C*F/L w czujniku

    i wyskoczyło mi wszystko jak ma być

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest barbiq
  • Inquirer
  • Dzięki, zrobiłem tak jak napisałeś i niestety to samo.

    Dodało 3 urządzenia, czujnik i dwa kartony:( W czujniku ogólnym, który wykryło jest możliwość zmiany parametrów lecz centralka nie przyjmuje nowych ustawień, parametr 1 jest na 0 więc czujnik nie wysyła danych do centralki:( Już nie wiem czy coś robię nie tak czy to wina czujnika.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • ew próbowałeś wyciągać baterie z czujnika, uruchamiać ponownie centralkę itd?

    z zalania miałem problem który rozwiązało bawienie się z bateriami.

    jak i to nie pomoże to ja już więcej nie umiem

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest barbiq
  • Inquirer
  • już chyba wszystko przećwiczyłem:( może czujnik mam walnięty? jeszcze będę kombinował i może support wspomoże?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    3 urządzenia, czujnik i dwa kartony:(

    Po kartonach obowiązkowy restart HC2. Bez tego ani rusz. Przynajmniej u mnie.

    Bywa też czasem tak, że nie dodasz za cholerę tego czujnika dopóki nie usuniesz wszystkich! modułów - najprościej przez reset sieci Z-Wave - niestety trzeba później wszystko na piechotę dodawać

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_sad.gif" alt=":-(" />

    Ale jak już masz kartony to wystarczy restart centralki.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest barbiq
  • Inquirer
  • Witam, ruszyło:)ale nie tak do końca,ehh

    Sam reset HC2 nie przynosił skutków.

    Najpierw ustawienia fabryczne, później reset ZW i na koniec restart centralki + reset czujnika. później dodałem czujnik i dwukrotnie powtórzyłem "3x guzik dodania(stopnie)"

    Odczytało wartości temperatury/wilgotności ale jest mały problem, ponieważ w panelu konfiguracji urządzenia nadrzędnego zamiast suwaków pojawił się komunikat:

    "1054 - Unknown column 'LastSentValue' in 'field list'

    select ParameterNumber, ParameterValue, ParameterSize, LastSentValue from Device_Parameter where FK_Device=10"

    powtarzałem całość już kilka razy i niestety kiszka, brak parametrów do ustawienia:(jak nie urok to przemarsz armii!może jakieś sugestie?

    aha, i ciągle nie mogę zmienić interwału budzenia..

    Najważniejsze, że jestem już o krok bliżej:)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest barbiq
  • Inquirer
  • Już mam, przywróciłem kopię zapasową i parametry się pojawiły. Oczywiście po dodaniu urządzenia nadrzędnego dwukrotnie co ok 10sek 3x przycisk temp. na czujniku. Wszystko widzi ale znowu nie odczytuje prawidłowej temp/wilg:(brak słów..

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest barbiq
  • Inquirer
  • Dla zainteresowanych:

    po każdej zmianie i zapisaniu ustawień czujnika w HC2, musimy wywołać komunikację czujnika z centralka!wtedy ustawienia zapiszą się w czujniku:)

    doszedłem do tego dopiero dzisiaj i to przez przypadek:)

    Niektórzy pewnie to wiedza ale piszę to dla takich zbłąkanych jak ja:)

    Tak samo postępujemy ze zmianami choćby interwałów w innych urządzeniach bateryjnych:)

    Miłego dłubania i pozdrawiam:)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Anonymous
  • Inquirer
  • w ktoryms z tematow o czujce zalania podalem info ze nalezy 3x wcisnac tamper po zapisaniu ustawien...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest barbiq
  • Inquirer
  • Faktycznie podałeś, ja niestety dopiero teraz go znalazłem:)szkoda, że tyle się barowałem żeby do tego dojść!

    Najważniejsze, że chodzi:)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest barbiq
  • Inquirer
  • Najlepiej przed dodaniem usunąć czujnik, nawet jeśli nie był wcześniej dodany. wtedy sam czujnik zostaje wyczyszczony i można go bezproblemowo dodać.

    Jak już dodasz czujnik to wybudź go żeby wykryło urządzenia slave.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...