Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Danfoss Living Connect + HC2 PROBLEM


Guest g6pl

Question

Guest g6pl

Witam

Jakieś pół roku temu instalowałem głowice termostatyczne danfossa i dodałem je do HC2

Teraz gdy mam oprogramowanie 1.036 próbuje dodać nowe trzy sztuki które zakupiłem i niestety...

Gdy je dodałem do systemu pokazały się one w HC2 ale nie mam z nimi żadnej komunikacji. (wyświetlacz na głowicy miga po naciśnięciu:( )

W czym leży problem??

Może jakiś inny sposób jest ich dodawania?

Czy posiadacie instrukcje krok po kroku aby je dodać do HC2?

Zaznaczam że urządzenia które były dodane pół roku temu działają bez zarzutu do tej pory, a nowych nie mogę dodać

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam

HC2 mam od niedawna więc nie wiem jak było na poprzednich softach, ale zauważyłem że dodając jakieś urządzenie nie zawsze się dodaje, więc najlepiej wcześniej je usunąć, nawet jeśli nie było wcześniej dodawane i dopiero po tej czynności dodać.

W każdym razie tak samo jak Ty miałem problemy z dodawaniem urządzeń, i niemal zawsze po wcześniejszym usunięciu dodawało się.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest g6pl
  • Inquirer
  • Witam

    Oczywiście tak robiłem, ale nic z tego....

    Głowica dodaje się do HC2 ale nie ma z nią komunikacji. Wyświetlacz na głowicy miga po naciśnięciu na chwile guzika środkowego.

    KTO POMOŻE!!?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest andre
  • Inquirer
  • Witam.

    Podobny problem widziałem na forum międzynarodowym parę dni temu.Może to Cię naprowadzi.link:

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest g6pl
  • Inquirer
  • Witam.

    Podobny problem widziałem na forum międzynarodowym parę dni temu.Może to Cię naprowadzi.link:

    Please login or register to see this link.

    Witam

    Zapoznałem się bliżej tej sprawie i się okazało faktycznie, że Danfoss wypuścił głowice z nowym oprogramowaniem, które nie są kompatybilne z Z-Wave a pracują tylko z ich panelem LCD.

    W Polskim serwisie Danfossa nie potrafią powiedzieć czy można wymienić firmware. co można w takim przypadku zrobić... Polska osoba kontaktowa z Danfossem w Dani jest dostępna dopiero po 17-09-2012 i wtedy coś się więcej będzie można dowiedzieć.

    Póki co, żadne nowe głowice Danfossa nie działają z Fibaro HC2 !!!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Przepraszam a mam pytanie te głowice nabyłeś w punkcie dystrybucji Fibaro ? czy na własna rękę , a jeśli tak to czy przypadkiem nie nabyłeś głowic Living Eco ? zamiast Living Connect ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest g6pl
  • Inquirer
  • Przepraszam a mam pytanie te głowice nabyłeś w punkcie dystrybucji Fibaro ? czy na własna rękę , a jeśli tak to czy przypadkiem nie nabyłeś głowic Living Eco ? zamiast Living Connect ?

    Nabyłem głowice na własną rękę u dealera Danfoss na Polskę

    Tak na pewno te głowice to Danfoss Living Connect mają identyczny symbol co starsze wersje.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest g6pl
  • Inquirer
  • Panowie, postaram się jak najszybciej wyjaśnić tę kwestię z Danfossem. Pozdrawiam!

    Czekamy

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Szanowni Państwo,

    Obawiam się, że rzeczywiście w wersji 3.02 Danfoss wypuścił głowice kompatybilnego tylko z ich standardem. Kompatybilne z HC2 są tylko 2.06 oraz 1.02.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Szanowni Państwo,

    Obawiam się, że rzeczywiście w wersji 3.02 Danfoss wypuścił głowice kompatybilnego tylko z ich standardem. Kompatybilne z HC2 są tylko 2.06 oraz 1.02.

    No i? Czy na współczuciu firmy Fibaro się skończy, czy może zostaną podjęte jakiekolwiek kroki żeby rozwiązać problem?

    Potrzebuję kupić kilkanaście głowic termostatycznych - może macie w magazynie jeszcze kompatybilne wersje?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W kwestii pytań handlowych zapraszam do kontaktu z Panem Sebastianem Lisowskim:

    Dział Handlowy:

    Sebastian Lisowski

    [email protected]

    tel. 512 029 998

    Danfoss będzie normalnie produkował równolegle wersje kompatybilne z Z-WAVE, więc cały czas powinny być w naszej ofercie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest g6pl
  • Inquirer
  • W kwestii pytań handlowych zapraszam do kontaktu z Panem Sebastianem Lisowskim:

    Dział Handlowy:

    Sebastian Lisowski

    [email protected]

    tel. 512 029 998

    Danfoss będzie normalnie produkował równolegle wersje kompatybilne z Z-WAVE, więc cały czas powinny być w naszej ofercie.

    No ale jak się składa zamówienie w Danfosie albo u delera dnfosa to podaje się numer katalogowy, a on jest identyczny w obu przypadkach!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Panowie, dostaliśmy następującą informację od Danfossa:

    Termostaty (014G0001 i 014G0002) w nowej wersji nie posiadają na pudełku ani na wewnętrznej stronie klapki baterii znaczka Z-wave, co oznacza, że nie mogą współpracować z centralkami Z-wave producentów OEM, gdyż zamknięto w nich protokół komunikacji.

    Dla klientów OEM stworzono osobny termostat living connect-Z o nr katalogowym 014G0012, który może współpracować z większością centralek Z-wave, ale nie może już pracować z systemem Danfoss Link. Ten termostat posiada znaczek Z-wave na opakowaniu.

    Dlatego kompatybilne z Fibaro będą termostaty 014G0012

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam.

    Podaje informację jaką otrzymałem od wsparcia technicznego Danfossa:

    Firma Danfoss dokonała zmian w oprogramowaniu, rozdzielając termostaty na wersję do stosowania z panelem centralnym Danfoss Link™ CC oraz do stosowania z jednostkami Z-wave innych producentów. W przypadku korzystania z panelu centralnego Danfoss Link™ CC, należy stosować termostaty living connect o nr katalogowym 014G0002 (wersja oprogramowania 3.02). W przypadku wykorzystywania termostatów z centralkami Z-wave innych producentów, należy zakupić termostat living connect-Z o nr katalogowym 014G0012 (wersja oprogramowania 2.50). Termostatów nie można stosować zamiennie.

    Czy może już ktoś testował nową głowice living connect-Z o nr katalogowym 014G0012 czy poprawnie pracuje z HC2.

    Może się komuś przyda:

    Adapter kątowy nr katalogowy 013G1350

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy nowe głowice Danfoss o symbolu 014G0012 będą współpracować z HC1 ? Sprawdzał ktoś ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Franek
  • Inquirer
  • Witam.

    Podaje informację jaką otrzymałem od wsparcia technicznego Danfossa:

    Firma Danfoss dokonała zmian w oprogramowaniu, rozdzielając termostaty na wersję do stosowania z panelem centralnym Danfoss Link™ CC oraz do stosowania z jednostkami Z-wave innych producentów. W przypadku korzystania z panelu centralnego Danfoss Link™ CC, należy stosować termostaty living connect o nr katalogowym 014G0002 (wersja oprogramowania 3.02). W przypadku wykorzystywania termostatów z centralkami Z-wave innych producentów, należy zakupić termostat living connect-Z o nr katalogowym 014G0012 (wersja oprogramowania 2.50). Termostatów nie można stosować zamiennie.

    Czy może już ktoś testował nową głowice living connect-Z o nr katalogowym 014G0012 czy poprawnie pracuje z HC2.

    Może się komuś przyda:

    Adapter kątowy nr katalogowy 013G1350

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...