Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Danfoss 014G0012 wersja softu 2.50 problemy


K.Bergmann

Question

Szanowni Forumowicze,

Danfoss wypuścił nową wersję softu swoich głowic termostatycznych (numer katalogowy 014G0012, wersja oprogramowania 2.50). Producent wprowadził tam zmiany w oprogramowaniu, które nie zostały skonsultowane z producentami kontrolerów (w tym z nami). Z tego powodu musimy wydać aktualizację, aby dodać wsparcie dla tych urządzeń. Nowa wersja oprogramowania do HC2 powinna zostać wydana do poniedziałku przyszłego tygodnia (29.X.2012).

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Czy w wersji softu 1.039 została naprawiona współpraca z termostatami Danfoss ? Zaktualizowałem oprogramowanie, i termostat w wersji 2.06 jak działał prawidłowo, tak działa, a termostaty z oprogramowaniem 2.5 ani drgną.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Czy w wersji softu 1.039 została naprawiona współpraca z termostatami Danfoss ? Zaktualizowałem oprogramowanie, i termostat w wersji 2.06 jak działał prawidłowo, tak działa, a termostaty z oprogramowaniem 2.5 ani drgną.

    Ta wersja nie zawiera dodatku dla Danfossa. Kolejną wersję z kompatybilnością dla Danfossa zamierzamy wydać w poniedziałek.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy komukolwiek po aktualizacji HC2 do 1.040 działają prawidłowo termostaty Danfoss z oprogramowaniem w wersji 2.50?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Tak mi działają Danfossy z wersją 2.50

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Panowie,

    Dla pewności radzimy usunąć i dodać nowe Danfossy ponownie (po aktualizacji 1.040), ale przeprowadzaliśmy obszerne testy i nawet urządzenia dodane przed aktualizacją powinny już teraz poprawnie działać - wcześniej dodane termostaty różnić się będą tylko opisem w Typie Urządzenia w Ustawieniach zaawansowanych modułu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Usunąłem wszystkie termostaty z HC2 (usuń urządzenie -> przycisk na termostacie), następnie dodałem (dodaj urządzenie -> przycisk na termostacie). Termostat w wersji 2.06 został wykryty jako "Danfoss Living Connect Thermostat", termostaty w wersji 2.5 zostały wykryte jako "Danfoss Living Connect Thermostat V2.5". Z każdego termostatu została odczytana domyślna temperatura 21 stopni. Zmieniłem nastawy na 17 stopni, czas 0 minut. W każdym termostacie mam ustawiony domyślny interwał budzenia - 300 sekund. Po kilku minutach sprawdziłem przez www nastawy termostatów i ver 2.06 ma zmienioną temperaturę na 17 stopni na ikonce termostatu, a pozostałe mają 21 stopni, a pod ikonką termostatu jest 17 stopni, czyli HC2 czeka na wybudzenie termostatu. Teraz mija kilkanaście godzin od powyższej operacji i nadal termostaty w wersji 2.50 się nie wybudziły - pod ikonkami termostatów temperatura do nastawienia, a na ikonkach 21 stopni.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Po aktualizacji nic się nie zmieniło, moje głowice to: 014G0002 1.06 (z logo Z-wave), nadal trzeba ręcznie budzić termostaty aby przyjęły wartość z HC2

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Głowice Danfossa o numerze 014G0002 nie są kompatybilne z siecią z-wave i nie będą z nią współpracować. Nowe Danfossy i jedyne współpracujące z HC2 to 014G0012 i numer softu 2.50. Więc Twój Danfoss lok4me musisz wymienić na inny.

    Pozdrawiam!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W tym temacie,na samym końcu jest oficjalnej stanowisko w tej sprawie przedstawione przez Krystiana z Fibar Group

    Please login or register to see this link.

    Może Panowie ze sklepu sami nie wiedzieli (Danfoss zmienił swoje urządzenia i soft do ich obsługi nie uprzedzając o tym fakcie nawet centrali Fibaro) więc mogli oni popełnić błąd.Wydaje mi się,że urządzenia zostaną wymienione na nowe,wolne od wad i działające z HC2 czego Ci życzę!

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Może ktoś z Fibaro odezwie się i pomoże rozwiązać problem z niewybudzającymi się termostatami w wersji 2.50, HC2 w wersji 1.040? 31 października pisałem na [email protected] i bez odzewu, to może uda się przez forum?

    Przy okazji - jest ktoś, komu termostaty w wersji 2.50 z HC2 w wersji 1.040 NIE DZIAŁAJĄ ?

    Czy może u wszystkich działa tylko ja mam pecha? Po aktualizacji do 1.040 usunąłem wszystkie termostaty i dodałem ponownie i nic.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Po ponownej aktualizacji firmware HC2 dokonanej zdalnie przez support Fibaro termostaty zaczęły działać prawidłowo - to tak, gdyby ktoś miał podobne do moich problemy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • lok4me, kiedy kupiłeś te termostat? 1.06 powinny działać bez problemu. Odezwij się na [email protected] - rzucę na to okiem zdalnie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam to samo:

    Please login or register to see this link.

    Pan Krystian napisał że wraz z aktualizacją HC2 do 1.041 powinny już działać prawidłowo, niestety tak się nie stało... od tygodnia czekam na odpowiedź i aktualizuję je ręcznie...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    U mnie po aktualizacji z 1.038 do 1.040 nie działały, ale po wymuszeniu ponownej aktualizacji przez ssh przez serwis Fibaro wszystko zaczęło działać dobrze. Niestety, krótko, bo aktualizacja 1.041 rozsypała cały system.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Proszę wejść w konfiguracje i z zakładki ogólne wcisnąć przycisk "Wymuś aktualizacje" i sprawdzić czy problem dalej występuje

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Potwierdzam, niestety aktualizacja 1.041 powoduje problemy z Danfosami. Jedne pracują dobrze, inne nie łączą się z centralką a na dodatek dodają mi się kolejne danfossy (bez mojej wiedzy) których nie mam w ogóle w domu. Cyrk na kółkach

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest coyote01
    Potwierdzam, niestety aktualizacja 1.041 powoduje problemy z Danfosami. Jedne pracują dobrze, inne nie łączą się z centralką a na dodatek dodają mi się kolejne danfossy (bez mojej wiedzy) których nie mam w ogóle w domu. Cyrk na kółkach

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Na 1.041 mam to samo. Jedne danfossy są wybudzane inne nie, i to zależy kiedy, nie zawsze te same.

    Dodatkowo wpinałem dimmery na 1.041 i po wejściu w tryb dodawanie urzązdzeń same się dodawały, bez trzykrotnego klikania przyciskiem na dimmerze.

    Zobaczymy co będzie na 1.042.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...