Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Universal Sensor + Dallas DS18B20


Guest Robertos80

Question

Guest Robertos80

Witam.

Mam problem z spięciem elementów z tematu.

Dochodzę do momentu kiedy wykrywam 3 urządzenia np. 55, 55.1, 55.2. Wszystkie są to oczywiście wej. bezpotencjałowe ale nie znajduje mi urządzenia z odczytem temperatury.

Mam podłączony pod 1-wire 1x DALLAS.

Próbowałem już z innym U Sensorem ale bez zmian.

Próbowałem dodawanie i usuwanie z przytrzymaniem 10s. przycisku B i dalej tylko 3 urządzenia.

Ver. soft. 1.40, bo do 1.44 oczywiście nie mogę z jakiś powodów zaktualizować...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Proszę o poradę.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Guest Robertos80
  • Inquirer
  • Dobra udało się.

    Walka aż do osiągnięcia celu

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> - II procedura resetowania zadziałała po n-tym razie.

    Długo jednak się nie cieszyłem, bo po upływie ok. 30min. czujnik zaczął pokazywać 0st.C.

    I tak jest zawsze po II-procedurze dodania pokazuje poprawnie przez pierwsze 30min. a później jedynie wskazanie to 0st.C. Nie pomaga reset centrali, wył./wł. zasilania czujnika.

    Jakieś pomysły?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Robertos80, UBS ma domyślne parametry?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Robert K
  • Inquirer
  • Witam.

    Ja mam inny problem.Gdy podłącze więcej niż 1 dallasa , nie widać go.

    Podłączenie ok. Ew. dokonuje sie jakieś zmiany w ustawieniach ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Robert K, a jak dodajesz kolejnego Dallasa to dodajesz i usuwasz UBS do centralki?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Robertos80
  • Inquirer
  • Tak mam domyśle parametry i wiem, że gdy zmieniamy konfigurację musimy od nowa odjąc i dodać do systemu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Robert K
  • Inquirer
  • próbowałem wszystkiego na dwóch sensorach.Walczyłem prawie cały dzień.Myślałem ,że może przy więcej niż 1 dallas coś trzeba zmienić w konfiguracji.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam.

    U mnie taka sama sytuacja, jak podłącze jednego Dallasa wszystko ok jeżeli dodaje następne to pokazuje błędna temperaturę 0 lub 126,36, może ktoś ma jakieś pomysły na rozwiązanie problemu ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja trochę z innej beczki, a mianowicie chodzi mi o sposób podłączenia sensorów. Czy wszystkie sensory muszą być podpięte równolegle (do tych samych przewodów), czy też do każdego z sensorów mogę pociągnąć oddzielny kabel (tak jak na schemacie)?:

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest andre
  • Inquirer
  • Właśnie tak mam podpięte dallasy tylko przez dodatkową kostkę i działało prawidłowo.

    Ważne aby przewody łącznie nie były zbyt długie bodajże do 30m.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam podłaczone dallasy i tak i tak, tzn do jednego wejśca poprowadziłem dwa czujniki osobnymi przewodami i dwa czujnik na wspólnej magistrali. działa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    one Dallas connecting all ok if it adds more shows incorrect temperature of 0 or 126.36

    I have exactly the same problem. My universal sensor is connected to 2 temperature sensors DS18B20. First temperature sensor (the nearest one) is OK. The second sensor shows 0°C or 127.93°C.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_question.gif" alt=":?:" />wiesiekr, have you managed to fix the problem?

    My sensors are connected in parallel but with different cables. But Krystian tells it is also OK to connect in this way:

    this is also parallel connection - you can connect them on separate lines.

    I think personally the problem can be related to a bad cable connected to a second sensor. So there is a bad contact somewhere. I have no other ideas.

    P.S. re-adding the universal device and reconfiguration does not fix the problem.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_sad.gif" alt=":-(" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam.

    Problem udało sie rozwiązać za pomocą wymiany usb na inny, po wymianie usb odnalazł wszystkie czujnik i działał przez rok wmiare ok. Przy podłączeniu czujników trzeba zwracać szczególna uwagę na połączenia żeby nie było zimnych lutów. Teraz wysłałem ubs do reklamacji ponieważ przestał mi raportować temperaturę. Podpiolem w miejsce usb którego wysłałem do reklamacji innego ubs i pojawia sie ponownie problem z dwóch czujników temperatura jest odczytana ok a z trzeciego "0" ewidentna wina usb, jak mi wróci tamten z reklamacji to wysyłam ten.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    problem did solved by using replacement usb to another usb after replacing the sensor

    Thanks for your solution, wiesiekr!

    In my case I was nevertheless a bit luckier because my DS18B20 was alive. I have double-checked all my cables and found there was a bad contact in one of connection boxes. After fixing the contact I get again correct values also on the seconds sensor!

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam

    Mam problem z podłączeniem Dallasów do UBS. Mam 2 czujniki zalane w podłodze, czujniki są na skrętce , długość każdego przewodu około 3-4 m. Przed zalaniem betonu czujniki sprawdzałem podłączając je do Door/Window Sensor FGK-101-107 oba działały - reagowały na zmiane temp.

    Po podłączeniu okazało się że system ich nie wykrywa, pomyślałem że podczas zalewania betonu czujniku uległy uszkodzeniu i ponownie podłączyłem Door/Window Sensor - jednak wszystko działa prawidłowo. Pomyślałem że uszkodzony jest UBS , podłączyłem 2 dallasy na kablu długości około 50 cm - dodałem do centrali system wykrył prawidłowo 2 czujniki.

    Na forum wyczytałem ze to być może z powodu braku rezystora 4,7k pomiędzy wyjściami TP i TD ,dodałem rezystor jednak przy próbie dodania również nie zostały wykryte, pomysły się skończyły więc proszę o pomoc.

    Co można w tej sytuacji jeszcze zrobić?

    Tolek

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    ja mam dallasy na skretce do 15 m dlugosci i nie dawalem zadnych rezystorow.

    jedyne problemy z dodaniem czujek do pipmpka bywaly jak pimpek byl zasilany "dziwnym" zasilaczem. sproboj inny zasilacz. wez od laptopa na czas dodawania i sprawdz .

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    crazyeyes , dzięki za podpowiedz , faktycznie tego nie próbowałem. Podepnę większy zasilacz i dam znać.

    Obecnie mam podłączonego UBS do zasilacza dopuszkowego ,foto poniżej.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    crazyeyes , podłączyłem zasilacz od laptopa tak jak sugerowałeś, czujnik dodał się do systemu, jednak wskazywał 0,00 stopnia , zrobiłem rekonfigurację urządzenia i zaczęło śmigać!!

    Następnie przełączyłem na ten zasilacz dopuszkowy, rano czujnik pokazywał temperaturę z minusem. Przełączyłem na zasilacz od laptopa i wszystko smiga jak należy.

    crazyeyes - Bardzo dziękuję za pomoc.

    Trochę dziwnie się zachowuje UBS może jakiś komentarz od Fibaro dlaczego nie działa na zasilaczu 12V .Czy jest wymagany jakiś minimalny amperaż odnośnie zasilacza? bo jeżeli chodzi o napięcie zasilania to w instrukcji jest napisane że od 9-30V.

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...