Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Aktualizacja 1.045


zip69

Question

Witam

Ktoś chyba sobie robi jakieś jaja. Po aktualizacji z 1.044 do 1.045 całkowicie padła komunikacja HC2 z urządzeniami. Nawet powrót do 1.044 nic nie zmienił. Aktualnie wszystko leży. Brak reakcji jakiegokolwiek urządzenia. Zajeb...............

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Posted Images

Recommended Posts

  • 0

rzeczywiście urządzenia uruchamiane z HC działaja z bardzo duzym opóźnieniem albo wcale !?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • U mnie nie pomagał powrót do poprzednich wersji softu w wersji "niby stabilnej" Dopiero upgrade do ostatniej bety po którym urządzenia po chwili zaczynały odpowiadać z kosmicznym opóźnieniem i już się ucieszyłem, że wszystko wraca do normy lecz moja radość nie trwała długo. Po około 30 min pracy znowu wszystko zdechło. Wtedy zrobiłem restora do wersji 1.038 i potem skok do dzisiejszej kopii 1.044 i wszystko wróciło do normy tyle tylko że znowu parę godzin z życia poszło sie j........... na bezsensowne rzeczy.

    Po roku walki z HC2 mam coraz mniejsze nadzieje, że HC2 będzie kiedyś działać bez problemów i zachowywać się przewidywalnie bo jak na razie to jest jedna wielka zagadka i typowy przykład gdzie teoria mija się z praktyką.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    po aktualizacji do 1.045 HC2 potrzebuje chwile na sprawdzenie czy w sieci są martwe urządzenia oraz do konfigurowanie źle skonfigurowanych urządzeń po tym czasie czas sterowania powinien być taki sam jak w poprzednich wersjach

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • A ta chwila to ile według was trwa ????? Ja dałem jej godzinę po której już HC2 przestała reagować kompletnie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    U mnie rano tzn po kilku godzinach wszystko zaczęło działać właściwie i nawet znowu poprawnie pokazuje i naprawia martwe urządzenia.

    Warto podawać w informacji o wersji, że potrzeba tyle czasu bo tylko niepotrzebnie ludzie się stresują.

    Generalnie wersja wygląda dobrze i co ważne kontaktrony poprawnie pokazuje na iOS oraz można je w pełni konfigurować

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Wgrałem 1.045 do czystej HC2 z softem 1.040 i narazie po dodaniu kilku urządzeń wszystko działa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    i translated this thread using google... so sorry for writing in english...

    i think i do have the same problem... i upgraded to 1.045 this morning... and HC is not communicating with the zwave switches anymore..... but the light turns on from time to time just randomly !?

    What's wrong with 1.045 ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    update: since updating to 1.045 zwave communication is EXTREMELY slow... i turn on a device... and may 3 Minutes later it actually turns on !!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Trochę sie pospieszyłem z tymi pochwałami, co jakiś czas nie wiem czemu przestaje reagować na polecenia z HC i już dzisiaj kolejny raz restartuję bo to na szczęście pomaga

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_evil.gif" alt=":evil:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Wróciłem na wszystkich HC do 1.044. Moim zdaniem 1.045 to jakaś pomyłka.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • I nie masz żadnych opóźnień lub problemów z komunikacją ? Ile i jakie masz urządzenia podłączone? Robiłeś upgrade z 1.044 ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    zip69, pierwszy raz trzeba przeczekać po aktualizacji bo HC2 sprawdza czy w sieci nie ma martwych urzadzeń, później już powinno być dobrze

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    pierwszy raz trzeba przeczekać po aktualizacji bo HC2 sprawdza czy w sieci nie ma martwych urzadzeń, później już powinno być dobrze

    Zgadza się, system pada jak są jakieś martwe urządzenia. U mnie to się zdarzyło jak wysiadła żarówka podłączona do Dimmera.

    Myślałem, że system jest nieczuły na "martwe urządzenia" i tylko je oznacza a sam dalej działa dobrze!? To chyba jakiś błąd logiczny albo w oprogramowaniu ...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    richo, tak powinno być, sprawdza czy jest martwe i jak tak to oznacza je, i jeśli akurat w tym czasie ktoś zechce włączyć urządzenie inne odczuje zamulanie, urządzenie włączy mu się po chwili dopiero

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Tylko dlaczego zamulenie trwa kilka godzin po usunięciu problemu z martwym urządzeniem, a ponadto np na termostaty reaguje, sceny wykonuje a pewnych urządzeń nie włącza??

    Mam w sumie 85 urządzeń - czy to może mieć wpływ na czas powrotu do normalnej pracy? W 1.044 system zamulał się tylko w momencie wyłaczenia urządzenia (chociaż nie oznaczał ich jako martwe) - w 1.045 zaczał prawidłowo oznaczać martwe ale dopiero po bardzo długim czasie i dodatkowo restarcie wszystko zaczyna działać !?

    Czy mogę liczyć na jakąś pomoc bo nie wyobrażam sobie restartować system codziennie i nie mieć pewności czy drugiego dnia będzie działał?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Chyba znalazłem winowajcę. Wygląda na to, że wszystkie Danfossy po wgraniu 1.045 straciły komunikację z HC. Mam ich 13 z czego 2 pokazywały błąd E1(awaria nadajnika) a na pozostałych po wciśnięciu środkowego przycisku mrugały symbole antenki i alarmu.

    Musiałem na wszystkich wykonać czynność "ponownego montażu" wg instrukcji ale bez ich zdejmowania tzn przycisnąć środkowy przycisk aż pojawi się M, przycisnąć ponownie krótko aż głowica się cofnie i zacznie mrugać M, przytrzymać 3 sek do ponownego zamontowania głowicy. Jeżeli po krótkim przyciśnięciu nie mrugają antenka i alarm to powinno być OK. Jak nie to od nowa … W przypadku termostatów z komunikatem błędu E1 trzeba wyjąc na chwilę baterię i potem wykonać powyższe czynności.

    Mam nadzieję, że to koniec niespodzianek ...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_confused.gif" alt=":-?" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    PS

    Czy HC nie powinno było oznaczyć tych termostatów jako martwych jeżeli nie miało z nimi komunikacji !?!?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    richo urządzenia bateryjne nie są oznaczane jako martwe w wersji produkcyjnej

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


    ×
    ×
    • Create New...