Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Aktualizacja 1.045


zip69

Question

Witam

Ktoś chyba sobie robi jakieś jaja. Po aktualizacji z 1.044 do 1.045 całkowicie padła komunikacja HC2 z urządzeniami. Nawet powrót do 1.044 nic nie zmienił. Aktualnie wszystko leży. Brak reakcji jakiegokolwiek urządzenia. Zajeb...............

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Posted Images

Recommended Posts

  • 0

A.Socha, Niestety nadzieja matką głupich …

W tej chwili wszystkie Danfossy znowu nie mają chyba komunikacji z Centralą (mrugają lampki alarmu i anteny) i nie reagują na zmiany ustawień temperatury. Tzn niektóre nie reagują, inne reagują i przyjmują temperaturę zadana przez HC ale wcale się nie otwierają !? Nic nie pomaga usunięcie i dodanie urządzeń.

Wszystkie Danfossy mam w wersji 14G0012 z softem v. 2.5. i na 1.044 nie było takich problemów. Wygląda na to, że nie są nowe bo już opisywane w wątku "Danfoss 014G0012 wersja softu 2.50 problemy"

Co mam do licha z tym zrobić - idzie mróz i wolałbym żeby ogrzewanie działało dobrze !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzisiaj obydwie centrale pomimo, że już pracują na 1.044 odwaliły zwiechę. Przed zabawami z 1.045 nic takiego się nie zdarzało. Termostaty pomimo tego że na niektórych miga antenka co świadczy o braku komunikacji z HC2 i tak dostają dane z centrali z komunikatem o poprawnej komunikacji. Ogólnie jedna wielka kicha. Róbcie tak dalej w Fibaro to do końca dekady HC2 nie będzie pracować poprawnie o ile jeszcze firma będzie istnieć bo konkurencja nie śpi.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    DIGITALSTUDIO, wymuś aktualizacje z konfiguracji

    richo, przypuszczam że masz jakieś martwe urządzenie, usuń je i daj znać czy Danfosy dalej gubią się (błąd E1)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    DIGITALSTUDIO, masz przycisk wymuś aktualizację?, jeśli nie tzn że wgrałeś backup za wcześnie na wersje poniżej 1.041, wtedy musisz od nowa zrobić recovery i zainstalować 1.040 a potem 1.045, wykonać przywrócenie backupu i dokonać ponownie updatu

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A.Socha - system nie zgłasza żadnych martwych urządzeń, żaden termostat nie ma błędu E1.W nocy restartowałem centralę.

    Rano część termostatów zareagowała na zmianę temperatury z panelu ogrzewania, a część nie (nawet w tym samym pomieszczeniu) - na wyświetlaczach jednych i drugich mrugają antenki i alarmy tak samo.

    Inne urządzenia Fibaro reagują na komendy z HC po 5-10 minutach !!

    Zwykle po restarcie przez godzinę jest OK a potem od nowa to samo.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    richo, prześlij na support dane do team viewera to sprawdzimy zdalnie co powoduje u ciebie zamulanie sieci bo na odległość ciężko pomóc

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Od czasu kiedy wgrałem beta, a następnie przywróciłem do 1.044 inf o update nie pokazuje się.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    PS

    W tej chwili to nawet zwykłe asocjacje z wyłącznika nie działają jak należy !?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest g6pl

    Szkoda gadać...

    Ja mam teraz po aktualizacji do 1,045, żle wykrywany czujnik temperatury...wykrywa go jako wilgotność.... i ma parametry wilgotności 47%

    Co najlepsze...sceny przestały działać oparte o ten czujnik......

    Please login or register to see this image.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dzisiaj rano przyjechałem do firmy i oto co zastałem. Brak komunikacji z włącznikami oświetlenia. Pół pomieszczeń w firmie ( w których mam danfossy) totalnie wychłodzone. Całe szczęście, że piec się włączył. Na wszystkich danfossach komunikat o braku komunikacji z HC2. Ciekawe co na to ludzie z Fibaro ? U nich pewnie jak zwykle wszystko działa poprawnie.Najciekawsze jest to,że HC2 aktualnie pracuje na 1.044, z którym przed zainstalowaniem 1.045 nie było żadnych problemów. I żadne "recovery" nie przywróciło już HC2 do normalności.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • W logach następna ciekawostka. Piec C.O. , który w poniedziałek ma się włączyć o godz 6:00 został włączony o godzinie 8:00, a taką godzinę mam ustawioną w pozostałe dni tygodnia. Czyli sztuczna inteligencja HC2 robi swoje

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    U mnie również bez zmian ale ciągle czekam na odpowiedź z Fibaro po zalogowaniu do mojego systemu. Na razie nie wracam do 1.044 bo wygląda na to, że nie ma sensu.

    Największy problem jest z termostatami i próbowałem go rozwiązać poprzez przestawienie centrali bliżej centrum domu. Pomogło na pół dnia. Próbowałem również wyłączenia i wymiany "podejrzanych" urządzeń. Bez skutku. Teraz system znowu "wisi" a termostaty zignorowały ustawienia panelu grzewczego o 18:00. Restart HC pomaga na kilka do kilkunastu godzin...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    DIGITALSTUDIO, czy również masz zainstalowane Danfossy ?

    U mnie zaczęły tez bardzo szybko zużywac baterie… po 2 tygodniach połowa pojemności.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    ja Wam się dziwie że zastosowaliście Danfossy

    przecież zanim powstało to forum było już wiadomo że są z nimi problemy

    Danfoss nie trzyma standardu i nie radzi sobie z tymi urządzeniami.

    jakieś odbieranie danych co nieprawdopodobnie długi czas, zrywanie połączenia to jakaś porażka.

    Przecież to jest wbrew logice, grzejniki mają małą bezwładność bo grzeją i stygną bardzo szybko więc jaki jest sens stosowania urządzenia które reaguje z takim opóźnieniem.

    Druga sprawa to pretensje do Fibaro.

    Hipotetycznie kupiłem samochód Opla, przyszedł listopad i kupiłem sobie opony zimowe firmy "oponiarz". Opony na początku działały OK a po 100 km pękły.

    Do kogo mam mieć pretensje ??? Do Opla czy "oponiarza" ??

    Trzeba cisnąć Danfoss-a żeby się ogarnął i poprawił swoje urządzenia bo widać że to jakaś chałtura.

    Wiedziałem o tym zanim tu się zarejestrowałem i tak zaplanowałem rozdzielnie ogrzewania żeby zastosować w niej elektrozawory.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    Danfossy Ci działają ??

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    dla mnie czas reakcji tego urządzenia to tak jakby wogóle nie działało. Chyba mam wyższe wymagania tzn jesteś bardziej tolerancyjny niż ja.

    Co Ci nie działa z innymi urządzeniami ??

    PS: Odnośnie Danfossów nie pisałem akurat do Ciebie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Franek
    DIGITALSTUDIO, czy również masz zainstalowane Danfossy ?

    U mnie zaczęły tez bardzo szybko zużywac baterie… po 2 tygodniach połowa pojemności.

    sprawdziłem u siebie, no to mnie załamałeś

    kupiłem 5 Danfosów na początku stycznia i może nie połowa baterii, ale znacząco po 2 tyg się zmniejsza i już jest 1/3 mniej

    jak tak dalej pójdzie to nie "wydolę" na baterie, a z tego co pamiętam w instrukcji jasno jest napisane, żeby nie stosować akumulatorków (?) co za debilizm !

    1-1,5m-ca i po bateriach ??????

    Niech ktoś jeszcze napisze, czy u Was również tak szybko się wyczerpują baterie ?

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    Panowie mam prośbę

    Możecie mi napisać co Was przekonało do zastosowania tych urządzeń ??

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
    Nie spoko . Wogle sie tym juz powoli nie przejmuje cos tam dziala jak przestanie to zpakuje te klocki i wystawie na allegro i taki bedzie finał tego . A wnerwiaja mnie nie odswiezane automatycznie klocki FIBARO ktore sa np dzien lub 2 nieuzywane przyciskami ze sciany bo notabene w gniazdku takich nie mam

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> a po 2 dniach w centrali sie x pojawia dopiero jak recznie sie przez www nacisnie to sie pojawiaja i po co tak ? jak by nie mozna bylo w kazdym klocku jak sie kluczyk ustawine wchodzi od razu zaznaczyc odpytuje non stop co 1 min np. lub co iles tam .

    napisz to jeszcze raz, bez emocji na spokojnie , najdokładniej jak tylko się da to postaram Ci się pomóc

    W moim HC2 jest 214 urządzeń , mam masę rozbudowanych scen, wirtualnych urządzeń , zaawansowane algorytmy, integrację z satelem, pełno różnych dziwnych skryptów łączne z promocjami w Tesco czy płaceniem rachunków w banku i uwierz mi ja nie mam takich problemów jak Ty.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Na razie za radą wsparcia Fibaro wróciłem do 1.044 - póki co jest lepiej. Jutro odpowiem czy jest naprawdę poprawa.

    Co do Danfossów to przekonał mnie koszt w stosunku do elektrozaworów (bez potrzeby dodatkowych switchy i ciagnięcia wszędzie kabli) oraz wpisy na Forum, że wersja ..012 i soft 2.5 będzie działać jak należy. Testowałem to na kilku sztukach przez ponad miesiąc i było OK. Zainwestowałem w następnych 10 szt i na v 1.044 przez kilka dni też nie miałem zastrzeżeń. Niestety zachciało mi się 1.045 i od piątku walczę z systemem.

    Miłej nocy bez niespodzianek

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


    ×
    ×
    • Create New...