Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Usuwanie urządzeń z HC2


zip69

Question

Proszę Fibaro o informację co zrobić jeżeli pomimo wielokrotnych prób usunięcia urządzenia dalej widnieje ono w urządzeniach. Informuję, że nie jest to jednostkowy przypadek.

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest sztywniak

zadzwoń na support, na pewno Ci to usuną i powiedzą co było.

jaka wersja ??

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Niech nie mówią tylko naprawią usuwanie bo wydaje mi się, że jest jakiś babol.

    Teraz mam 1.046, ale to samo występowało na poprzednich. Czasami urządzenie usunie się za pierwszym razem, a czasami jest masakra. Myślę, że problem ten pojawił się w jakiejś ostatniej wersji softu bo przedtem nie miałem z tym problemu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    zip69, ... zapewne przez "x" próbujesz usunąć urządzenie, i jak się domyślam urządzenie masz dalej w domu podłączone do zasilania, to na 100 prób żadna ci się nie uda, dlaczego?

    ponieważ powinieneś usuwać przez "urządzenia-> usuń urządzenie", opcja "x" służy tylko do usuwania martwych, nie podłączonych urządzeń, ba jeśli odłączysz je i usuniesz z centralki to po ponownym podłączeniu i restarcie centralki centralka znajdzie i doda ci te urządzenie ponownie. Jeśli urządzenie jest niepodłączone do prądu i oznaczone jako martwe usuwa za pierwszym razem, jeśli nie, to za pierwszym razem oznaczy jako martwe o ile mu ono nie odpowie, a wtedy za drugim razem usunie z bazy o ile było oznaczone jako martwe po pierwszym razie

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    opcja "x" służy tylko do usuwania martwych, nie podłączonych urządzeń

    Dziękujemy za obszerne wyjaśnienie, tego raczej w instrukcji instalatora nie znajdziemy.

    Co jednak zrobić z urządzeniami SATEL'a? Ich się nie da w ten sposób usuwać.

    Jutro mam zamiar testować ETHM-2 i aż się boję jak mi namiesza

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    jaczet, urządzenia satela powinny zniknąć jak w panelu satela usuniesz za pomocą "x" z lewej strony menu konfiguracje satela, jeśli tak się nie stanie proszę o informacje odnośnie typu bym mógł to sam sprawdzić

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Nie bawię się z HC od wczoraj i wiem jak się usuwa urządzenia. Lecz w ostatnich wersjach jest z tym problem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    opcja "x" służy tylko do usuwania martwych, nie podłączonych urządzeń

    Dziękujemy za obszerne wyjaśnienie, tego raczej w instrukcji instalatora nie znajdziemy.

    Co jednak zrobić z urządzeniami SATEL'a? Ich się nie da w ten sposób usuwać.

    Jutro mam zamiar testować ETHM-2 i aż się boję jak mi namiesza

    Nie mogę w becie 3.341 wykasować kilkudziesięciu urządzeń które dodały się po integracji z Satelem - Integra 128 plus. Urządzeń dodało się kilkadziesiąt. Wykasowałem dostęp do centrali (IP, port), próbuję na wszelkie sposoby usunąć tak centralę jak urządzenia, ale z żadnym skutkiem (przeładowanie konfiguracji, kasowanie pojedynczych urządeń, usuwanie centralki Satela z HC2 nie skutkuje, restart centralki po tym wszystkim także nie pomaga).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    U mnie również pojawia się jedno wredne urządzenie jako "Termostat nieskonfigurowany", którego nie powinno być i nie wiem jak się go pozbyć. Pojawiło się po problemach z 1.045 i powrocie do 1.044. Było ich więcej ale zauważyłem, że HC je dodaje jeśli występowało w jakiejś asocjacji a potem zniknęło z sieci. Po poprawkach w asocjacjach udało się je usunąć ale jedno ciągle pojawia się znikąd bo nie widzę węzła o tym numerze ani w asocjacjach ani scenach. Może gdzieś jest przypisany do jakiegoś panelu ale niestety Fibaro nie udostępnia informacji jak to stwierdzić. Może ktoś wreszcie zająłby się zrobieniem porządnych narzędzi diagnostycznych jeżeli nie można ustabilizować centrali w 100% ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Support Fibaro zrobił dzisiaj zdalnie reset Z-wava w HC i problem zniknął

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...