Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Konfiguracja Door/Window - problem


Guest Robert K

Question

Guest Robert K

Witam. Chciałem dodać nowy kontaktron i wykorzystać z włącznikiem klawiszowym.Dodaje się jako czujnik ruchu. Gdzie robię błąd ?

Link to comment
Share on other sites

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest Robert K
  • Inquirer
  • Dokonałem aktualizacji do 1.46 czego się obawiałem.Połowa systemu się rozsypała.Po opanowaniu sytuacji dodałem kontaktron z podłączonym klawiszem.Zobaczył go jako czujnik drzwi.Chciałbym wykorzystać go kliknięciem do uruchamiania scen ale nie mogę sobie poradzić w konfiguracji.Pomoże ktoś ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W konfiguracji KLAWISZA ustaw, parametr 3 zależnie od którego będziesz miał różny stan urządzenia NARUSZONY/NIENARUSZONY:

    1 - NC nadaje się lepiej do systemów alarmowych a nie KLAWISZA bo ROZWARTY=NARUSZONY

    2 - NO - chyba najlepszy dla KLAWISZA bo ROZWARTY=NIENARUSZONY a zwarty (wciśniety) NARUSZONY

    3 - MONOSTABLE - też się nadaje ale trzeba inaczej obsłuzyć w scenach bo każde zwarcie zmienia stan na ciągły NARUSZONY/NIENARUSZONY

    4 - BISTABLE - w praktyce daje to samo co NC

    A w scenie prosto uruchamiasz warunek "klawisz == naruszony to …."

    UWAGA 1: u mnie sceny starują dopiero po 2-3 sekundach od naruszenia, nie wiem czy ma na to wpływ wielkość instalacji - ponad 100 węzłów

    UWAGA 2: naruszenie musi trwać powyżej 2 sek bo inaczej często HC2 nie wyłapuje naruszenia i nie uruchamia sceny. Lepiej wówczas zastosować asocjację.

    Mam nadzieję, że pomogłem

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    PS

    Pamietaj ażeby po każdej zmianie parametru kliknąc 3xTMP na kontaktronie żeby uruchomić komunikację z HC

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Robert K
  • Inquirer
  • Kontaktron z włącznikiem dzwonkowym dodaje mi jako czujkę ruchu w stanie aktywnym. Możliwość ustawienia asocjacji i konfiguracja.Rozumiem ,że te ustawienia w module wykonawczym który ma sterować dzwonkiem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    To chodzi o ustawienia Kontaktrona Dooor/Window Sensor - nazwałem go KLAWISZ.

    Pokazuje czujke ruchu w stanie aktywnym bo standardowo parametr 3 = 0 czyli NC. Co oznacza, że jak nie jest zwarty to zgłasza naruszenie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Robert K
  • Inquirer
  • tylko po dodaniu do i przejściu w ustawienia zaawansowane i są tam ubogie możliwości konfiguracji ustawienia asocjacji i konfiguracja. Chyba coś za mało możliwości.Tak samo dodaje na nowo sensor binarny z dallasem to rozpoznaje go jako czujkę i przekłamuje temperaturę.A przed rozsypaniem się systemu wszystko chodziło.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Podaj nr wersji oprogramowania HC oraz załacz proszę zrzutkę ekranu ustawień zaawansowanych kontaktrona i UBSa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Robert K
  • Inquirer
  • Wersja 1.043.Temperatura np. zamiast 21 st. jest 0,21 st. Mam oparte ogrzewanie na temp. i teraz wszystko leży.Steruje czasem zał. pieca.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Robert K
  • Inquirer
  • Góra konfiguracji kontaktron

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Robert K
  • Inquirer
  • Dół

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Robert K,

    W wersji 1.043 niestety nie ma jeszcze formularzy do Kontaktrona. Jest od 1.045 ale ODRADZAM INSTALACJĘ !!!

    Musisz wprowadzić parametry ręcznie. Na dole zakładki zaawansowane wejdź w "Dodaj ustawienia" i np żeby ustawić parametr 3=1 wpisz jak w załaczniku. W instrukcji Kontaktrona masz opis pozostałych parametrów.

    Jeżeli chodzi o UBS i Dallasa to spróbuj UBS Usunąć i dodać na nowo. Jeżeli chodzi o Dallasa to zawsze przy jego odłączeniu i podłączeniu do UBSa trzeba na nowo dodać do HC. Jak nie pomoże to poproś Fibaro o zdalną pomoc.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Robert K
  • Inquirer
  • richo , dzięki za pomoc. Wróciłem do ustawień fabrycznych.Potem z 1.038 na 1.040 i na 1.46.

    Wszystko dodałem od początku i działa.Tylko z tym kontaktronem mam problem.Jest dodany,możliwość konfiguracji jest,komunikacja jest , ale nie działa jako przycisk i w parze z magnesem.Podczas zbliżania magnesy nie reaguje (cały czas dioda mruga) Nie reaguje na resetowanie wedle instrukcji.Podejrzewa ,że jest uszkodzony.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Pewnie tak. Na magnes powinien reagować bez problemu w stanie spoczynku.

    Bardzo jestem ciekaw Twoich doświadczeń z 1.046 bo trochę obawiam się ją wgrywać przy ponad 100 urządzen.

    Czy masz również zainstalowane Danfossy?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Robert K
  • Inquirer
  • Z tego co zauważyłem to problemów z danfossami nie widzę. Cały system działa od wczoraj.Wprowadzam jeszcze sceny wiec cały czas grzebie. Zobaczymy jak dalej ...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Może ktoś zamieścić zrzut ekranu obrazujący odpalanie sceny z klawisza do którego podłączony jest kontaktron.Podłączyłem go prawidłowo pod włącznik mono-stabilny,reaguje na wciśnięcie przycisku,ale za żadne skarby nie wiem jak dołączyć do tego sceny.Parametr 14 mam zaznaczony "włącz tą funkcjonalność" czyt. uruchamianie scen włączone...ale co dalej?Wersja centralki 1.045

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    wasil, tu masz przykładowy skrypt

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest PJ
  • Inquirer
  • wasil, tu masz przykładowy skrypt

    Please login or register to see this link.

    Z tym, że wasil ma wersję centralki 1.045 - wobec tego zostaje stworzenie zwykłej sceny bloczkowej, która będzie coś aktywowała, jeśli kontaktron zostanie naruszony (w tej wersji centralki nie ma pisania scen skryptowo). Sama funkcja aktywowania scen (za pomocą 1-krotnego, 2-krotnego i 3-krotnego kliknięcia) jest dopiero w wersji BETA, nie ma jej w 1.xxx

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    PJ, nie doczytałem informacji o wersji centralki, przynajmniej inne osoby będą mogły łatwiej znaleźć przykład

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dokładnie już wszystko zostało wyjaśnione,wiem na czym stoję. Chyba czas powoli myśleć o becie...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A.Socha,

    Czy ta funkcjonalność będzie dostepna tylko w LUA czy również z Bloczków?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...