Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

HDMI kiedy


Guest popus

Question

Guest popus

Witam na stronach Fibaro reklama ze hej " Kontrolę z każdego TV wyposażonego w złącze HDMI " i napisane Poniższa funkcjonalność będzie dostępna w czwartym kwartale 2012 roku. Obecnie przechodzi procedurę testową.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Guest sztywniak
  • Inquirer
  • To forum zaczyna mnie przerażać.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_sad.gif" alt=":-(" />

    Przeciez od dawna można sterować urządzeniami po HDMI.

    W wersjach 1.xx jednostronnie a w wersjach 3.xx (obecnie beta) dwustronnie.

    Poszukaj sterownika HDMI CEC który najbardziej Ci pasuje i po kłopocie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Tu jest wyglądające na fajne urządzonko

    Please login or register to see this link.

    z niezłym opisem i

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian
  • Inquirer
  • Fajne, tysiąc zł z dwoma HDMI. Troszkę drogo...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Fajne, tysiąc zł z dwoma HDMI. Troszkę drogo...

    Z jednym, to jest wejście i wyjście.

    Może i drogo, ale jak ktoś ma chęć sterować w ten sposób urządzenia, to czemu nie?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest PJ
  • Inquirer
  • Myślę, że ideą integracji systemu przez HDMI jest też to, żeby na telewizorze móc coś wyświetlać poprzez centralkę - na przykład sygnał z kamery (wideofurtka z filmu reklamowego), stan urządzeń czy chociażby ekran startowy - jak na stronie fibaro.com. Jeśli dobrze rozumiem opis kwikwai, to nie służy ono do tego.

    Też jestem zainteresowany tym tematem i jeśli ktoś wie coś więcej, prosiłbym o informację. Niedawno też na anglojęzycznej części forum ktoś poruszył ten temat -

    Please login or register to see this link.

    .

    I jeszcze prosiłbym o rozwinięcie przez sztywniaka komunikacji dwustronnej w nowej becie - jakie funkcjonalności to dokładnie może zapewniać?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Myślę, że ideą integracji systemu przez HDMI jest też to, żeby na telewizorze móc coś wyświetlać poprzez centralkę - na przykład sygnał z kamery (wideofurtka z filmu reklamowego), stan urządzeń czy chociażby ekran startowy - jak na stronie fibaro.com.

    Cytat z reklamy na stronie Fibaro :

    "Wyobraź sobie, że wieczorem oglądasz film, dzwoni dzwonek do drzwi, film zostaje zatrzymany, światło w salonie zapala się na 30%, a przed domem na 100%. W okienku na TV widzisz obraz z kamery przed domem. Chwytasz telefon - tam widzisz zbliżenie obrazu, rozmawiasz, otwierasz furtkę za pomocą jednego kliknięcia."

    to wszystko da się zrobić na HC2 w wersji 1.xx np z kontrolerem kwikwai.

    dzwonek - on/off

    zatrzymanie filmu na DVD : kwikwai

    światło w salonie zapala się na 30% - dimmer

    a przed domem 100 % : dimmer lub on/off

    w okienku na TV : kwikwai włącza PIP

    widzisz obraz z kamery : kwikwai ustawia źródło dla okna PIP, oczywiście źródło musi udostępniać obraz kamery ale to już jest proste

    chwytasz telefon : człowiek rozumny

    tam widzisz zbliżenie obrazu : videofurtka

    rozmawiasz : człowiek rozumny

    otwierasz furtkę ... : on/off

    Ja w tym opisie i filmie nie zauważyłem żeby obraz szedł przez centralkę

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    z resztą i tak nie było by gdzie go wetknąć

    I jeszcze prosiłbym o rozwinięcie przez sztywniaka komunikacji dwustronnej w nowej becie - jakie funkcjonalności to dokładnie może zapewniać?

    każde do których przydatna jest komunikacja dwustronna. Ja nie wiem co Ty potrzebujesz, jakie masz mieszkanie, sprzęt, upodobania, gust ...

    Dzięki komunikacji dwustronnej możesz pobierać informacje do HC2 z zewnętrznych źródeł a jaka ona będzie i co z nią zrobisz to nie wiem.

    U mnie sprawdzi się scenariusz taki że jak będę chciał oglądac TV to go poprostu włączę pilotem i jednocześnie uruchomi się scena "oglądanie TV" która zasunie rolety jeśli czujnik światła wykryje że jest go za dużo, przyciemni oświetlenie w pomieszczeniu, wyciszy komórkę. Nie będę musiał podchodzić do przycisku czy tableta na ścianie żeby uruchomić scene.

    Pewnie zaprogramuje sobie te kolorowe przyciski na pilocie od TV żeby wykonywały jakieś sceny w HC2.

    Jak córka będzie miała zbyt głośno TV to HC2 albo Jej ściszy albo wyśle do mnie sms

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym zbyt szczegółowo.

    Teraz niecierpliwie czekam aż Fibaro wypuści moduł RGB bo nie mam czym sterować LED-ami

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Teraz niecierpliwie czekam aż Fibaro wypuści moduł RGB bo nie mam czym sterować LED-ami

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    zapytaj wujka google o przejściówkę LAN - DMX. Arduino też da radę.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Dziękuje KubaW

    Potrzebuje jednak coś bezprzewodowego ponieważ rycie ścian nie wchodzi w rachubę. Znalazłem jakąś chińszczyzne za 450 pln ale to chyba WiFi direct.

    Poszukam jeszcze arduino , może bedzie jakaś wersja z WiFi.

    Arduino z lan zabiło mnie ceną 55 pln

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest coyote01
  • Inquirer
  • Poszukam jeszcze arduino , może bedzie jakaś wersja z WiFi.

    Please login or register to see this link.

    Arduino z lan zabiło mnie ceną 55 pln

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    to raczej jakiś klon a nie oryginał, albo jakaś prehistoryczna wersja

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Mnie zabił super hiper turbo pimpuś na sterydach - 48 dodatkowych I/O za ok. 100 zł:

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Please login or register to see this link.

    dziękuje coyote01

    muszę jednak znaleźć coś gotowego bo elektronik ze mnie jak ....

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    zbyt późno podjąłem decyzję o tym że LED-y będą RGB.

    Mam 7 grup do wysterowania i nie wyobrażam sobie sterować 7 pilotami hehe

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Mnie zabił super hiper turbo pimpuś na sterydach - 48 dodatkowych I/O za ok. 100 zł:

    Please login or register to see this link.

    z nieudokumentowaną funkcją grzejnika , boje się takich urządzeń

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    jeszcze w temacie HDMI CEC

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest KubaW
  • Inquirer
  • Mnie zabił super hiper turbo pimpuś na sterydach - 48 dodatkowych I/O za ok. 100 zł:

    Please login or register to see this link.

    z nieudokumentowaną funkcją grzejnika , boje się takich urządzeń

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    IB ghetto style

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Funkcję "ogrzewania podtynkowego" daje też ściemniacz...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest PJ
  • Inquirer
  • to wszystko da się zrobić na HC2 w wersji 1.xx np z kontrolerem kwikwai.

    dzwonek - on/off

    zatrzymanie filmu na DVD : kwikwai

    światło w salonie zapala się na 30% - dimmer

    a przed domem 100 % : dimmer lub on/off

    w okienku na TV : kwikwai włącza PIP

    widzisz obraz z kamery : kwikwai ustawia źródło dla okna PIP, oczywiście źródło musi udostępniać obraz kamery ale to już jest proste

    chwytasz telefon : człowiek rozumny

    tam widzisz zbliżenie obrazu : videofurtka

    rozmawiasz : człowiek rozumny

    otwierasz furtkę ... : on/off

    Ja w tym opisie i filmie nie zauważyłem żeby obraz szedł przez centralkę

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    z resztą i tak nie było by gdzie go wetknąć

    OK, właśnie o to mi chodziło, czy kwikwai może zadziałać w ten sposób, żeby przekazać PIP do telewizora. Jeśli rzeczywiście tak jest, to wtedy rzeczywiście da się to zrobić, w taki sposób jaki mam na myśli.

    i BTW, jest już funkcjonalność przesyłania głosu w jakiś sposób zintegrowana, żeby przez videofurtkę porozmawiać z gościem przez iPhone'a?

    każde do których przydatna jest komunikacja dwustronna. Ja nie wiem co Ty potrzebujesz, jakie masz mieszkanie, sprzęt, upodobania, gust ...

    Dzięki komunikacji dwustronnej możesz pobierać informacje do HC2 z zewnętrznych źródeł a jaka ona będzie i co z nią zrobisz to nie wiem.

    U mnie sprawdzi się scenariusz taki że jak będę chciał oglądac TV to go poprostu włączę pilotem i jednocześnie uruchomi się scena "oglądanie TV" która zasunie rolety jeśli czujnik światła wykryje że jest go za dużo, przyciemni oświetlenie w pomieszczeniu, wyciszy komórkę. Nie będę musiał podchodzić do przycisku czy tableta na ścianie żeby uruchomić scene.

    I tutaj też dokładnie o to mi chodziło - że można wykorzystać pilot, który przez telewizor i kwikwaia wyśle komendę do HC2, żeby na przykład uruchomić jakąś scenę konkretną - jeśli tak będzie to super. A nigdzie wcześniej o tym nie słyszałem że ma być w nowej becie.

    EDIT:

    Z tego co wygooglowałem właśnie, jedno takie urządzenie (kwikwai) jest w stanie obsłużyć całe drzewo urządzeń spiętych ze sobą i wystarczy podłączyć je do telewizora, aby móc sterować dvd i innymi, podłączonymi przez hdmi do TV - więc nie ma znaczenia, że ma tylko jedno wyjście;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • @PJ: poszukaj na forum bo jest bardzo dużo przykladów wszelkiej integracji

    sam osobiście wrzuciłem kilka przykładów do działu POWER USERS, tam masz idealne wykorzystanie komunikacji dwustronnej : meteo lokalne,sms,tesco, jakieś waluty i inne bzdety z ktorych można się nauczyć

    na angielskim @deraaij wrzucił w prezencie integrację z Sonosem i kilka innych

    Komunikacja z HC2 jest dokładnie opisana na stronie

    Please login or register to see this link.

    Taką metoda da się zintegrować każdy kontroler ETH--> ????? więc możliwości masz nieograniczone. Musisz jednak obczaić każdy taki konroler czy jesteś w stanie go obsłużyć.

    Nawet jak nie ma do jakiegoś dokumentacji to transmisję da się podejrzeć snifferem.

    Niestety wszystko zajmuje dużo czasu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest merylion
  • Inquirer
  • Witam,

    Czy ktos moze potwierdzic ze udalo mu sie fizycznie zrealizowac fizycznie przedstawione zalozenia z zastosowaniem kwikwaia?

    Wlacznie z tym ze jest w stanie ustawic PIPa oraz przekierowac na niego zrodlo sygnalu a najlepiej gdyby to byl stream z kamery IP,

    A moze ktos juz zakupil KWIKWAI TEST TOOL do dekodowania pakietow smigajacych po CEC? Kosztuje 3000PLN wiec nie oplaca sie kupowac dla jednego telewizora. A ze nie jestem integratorem to wiecej mi sie nie przyda. Moze ktos moglby go wypozyczyc za np 10% ceny.

    Jezeli sie okaze ze ktos potwierdzi ze to dziala to kupilbym sobie samego bridgea ktory kosztuje 1000PLN

    Pozdrawiam

    Marcin

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • Jest jeszcze teoretycznie możliwość użycia np. libcec i postawienia czegoś na Raspberry Pi za 150 PLN. Spodziewałbym się, że za chwile pojawią się takie rozwiązania.

    Szkoda, że w HC2 nie ma portu HDMI zamiast DVI.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Jest jeszcze teoretycznie możliwość użycia np. libcec i postawienia czegoś na Raspberry Pi za 150 PLN. Spodziewałbym się, że za chwile pojawią się takie rozwiązania.

    Szkoda, że w HC2 nie ma portu HDMI zamiast DVI.

    HDMI=DVI. Z tego co się orientuję po DVI też da się to zrobić, kwestia sprzętowego dekodowania po stronie Fibaro. Mam nadzieję, że producent takowy zastosował. Mi udało się to zrealizować na Raspberry, tak więc nie wiem dlaczego nie ma tego jeszcze w Fibaro uruchomionego?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...