Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


offtop z tematu Aktualizacja 3.423


Spartan

Recommended Posts

Guest Robertos80

Zaznacz opcję "Odpytywanie martwych urządzeń:" w zakładce konfiguracja. Możesz regulować częstotliwość odpytywań tych urządzeń - standardowo co 125s. Chyba nie ma potrzeby częściej.

Link to comment
Share on other sites

Guest KubaW

wow, obudziliście Fidzia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

wszyscy moi klienci mają oficjalny zakaz instalowania bety, chyba że są gotowi ponieść pełne koszta ew. rekonfiguracji. Dawanie klientom bety na dzień dobry jest słabym pomysłem.

Swoją drogą, z tymi danfosami gnój jest odkąd pamiętam. Po wall plugu moglibyście pomyśleć nad alternatywą, bez żadnych udziwnień typu wykrywanie otwartych okien - po prostu odkręć/zakręć...

Link to comment
Share on other sites

Guest winiu

Chciałbym się włączyć do dyskusji i powiedzieć tyle: Kto szuka problemów ma problemy, a kto szuka rozwiązań ma rozwiązania.

Mam dodatkowo taką uwagę. Ponieważ nasza wspólna praca wpływa na postrzeganie Fibaro, przez to i nas samych, powinno się weryfikować partnerów Fibaro. Niesolidni i mało techniczni partnerzy powinni być odstrzeliwani w trybie natychmiastowym. Powinna obowiązywać zasada albo się szkolisz i wiesz co robisz albo idź na pole kozy pasać.

Link to comment
Share on other sites

zakaz zakazem akceptuję go oczywiście! ale wskazane jest aby p.Fidziu zamiast nazywać klientów trollami zrozumiał że nie wszystko jest ok! klienci nie kupują sprzętu po to aby oczekiwać latami stabilnej wersji softu z obiecywanymi funkcjonalnościami !

Link to comment
Share on other sites

Guest damian

Ale klienci (ja też jestem tylko klientem końcowym) kupują urządzenie, które ma w danym momencie ściśle określoną funkcjonalność. I godzą się z tym.

Przy okazji, tego co wyczytałem, to Fidziu trollem nie nazwał "klienta końcowego".

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak
zakaz zakazem akceptuję go oczywiście! ale wskazane jest aby p.Fidziu zamiast nazywać klientów trollami zrozumiał że nie wszystko jest ok! klienci nie kupują sprzętu po to aby oczekiwać latami stabilnej wersji softu z obiecywanymi funkcjonalnościami !

jestem klientem końcowym tak samo jak kolega @damian (pozdrawiam) i jak czytam to forum to mnie ogarnia przerażenie. Mimo że nie zawsze zgadzałem się z Fidziem to w tym przypadku uważam że ma rację. Wystarczy poczytać forum muratora, elektrody, budowlane itd..

Niekompetentni instalatorzy kompromitują swoja niewiedzą Fibaro.

Programiści Fibaro zrobili totalną rewolucję w firmware HC2 co widać w becie, a tu takie szambo się na Nich wylewa. Tylko że o tym trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie.

Skasowałem około 100 lini posta , których nie opublikuje bo musiałbym niektórych bardzo obrażać.

Napisze krótko : Ja u takiego gościa w życiu bym nic nie kupił. Myślałem że kompromitacja była 3 tygodnie temu ale to z wczoraj to przekracza moje pojmowanie głupoty.

Zaczynam przeglądać korespondencje z tym Panem żebym się nie zdziwił jak ją tu przeczytam. Chamstwo i prostactwo przekroczyło moje pojmowanie.

[ Dodano: 2013-02-14, 00:54 ]

Ale klienci (ja też jestem tylko klientem końcowym) kupują urządzenie, które ma w danym momencie ściśle określoną funkcjonalność. I godzą się z tym.

Przy okazji, tego co wyczytałem, to Fidziu trollem nie nazwał "klienta końcowego".

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

hejka pozdrawiam ponownie bo mało nas tutaj jest

chciałbym Ci tylko napisać że ja to chyba w czepku rodzony jestem.

Na budowie miałem mega dużo problemów bo wykonawcy czegokolwiek podchodzą rach-ciach, najtaniej i do widzenia a najczęściej nie wiedzą o czym mówią.

Trafiłem jednak na płytkarza/malarza, parkieciarza i instalatora ID którzy wiedzą o czym mówią. Naprawdę jestem z tego powodu szczęśliwy bo milion problemów mniej.

Firm od elektryki mieliśmy 2 i dopiero "fibarowiec" zrobił wszystko a nawet więcej.

Jak mi druga wypasiona firma elektryczna pominęła różnicówki bo Im wywalały i na to zwrócił uwagę "fibarowiec" to Ich wyrzuciłem i poprosiłem "fibarowca" żeby dokończył moją instalację.

Jednocześnie stwierdziłem że muszę to obczaić bo przecież elektryka jest prymitywna i zacząłem to jakoś ogarniać.

Na szczęście okazało się że "fibarowiec" wie o czym mówi a nawet bardzo dużo mnie nauczył za co jestem mu ogromnie wdzieczny.

Miałem szczęście do Salonu Fibaro gdzie nie zostałem jakoś dziwnie potraktowany tylko wysłuchano moje stękania i poinformowano mnie że jestem z kosmosu ale jak będę chciał to mi zrobią instalację taką która nie jest z kosmosu ale działa

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

Na początku byłem zły ale teraz to rozumiem.

Cały sprzęt kupiłem w Fibaro Kalisz wraz z instalacją.

Po roku męczenia centrali muszę przyznać że miałem szczęście do instalatora.

Link to comment
Share on other sites

Guest andre
Ale klienci (ja też jestem tylko klientem końcowym) kupują urządzenie, które ma w danym momencie ściśle określoną funkcjonalność. I godzą się z tym.

Przy okazji, tego co wyczytałem, to Fidziu trollem nie nazwał "klienta końcowego".

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Witam

Jako klient końcowy dość uważnie śledzący to forum od ponad dwóch lat pozwolę się nie zgodzić po części z kolegą bo poczułem się zniesmaczony słowami Fidziu,że należę do grupy 99% niekompetentnych osób (komu nie przytrafiło się coś uwalić?)

Fidziu napisał:"Bardzo szanujemy każdego klienta...." "...Niestety 99 ze 100

przypadków logowań do użytkowników system nie działa prawidłowo z powodu

braku kompetencji osób go konfigurujących."

Nie mam zamiaru występować jako sędzia w sprawie wymiany zdań pomiędzy Panami bo ta

wymiana zdań być może nawet ostra, powinna odnosić sie jednak do sporów technicznych

i być merytoryczna a nie dotyczyć cech osobowych adwersarza:

"Jeżeli skonfigurował Pan bezmyślnie środowisko co udowodnił powyżej inżynier Vayhern

(szef działu software) logując się na Pana centralkę, to rzucając obelgi

w stronę profesjonalistów udowadnia Pan tylko swoją głęboką indolencję umysłową!"

Rzucając obelgi w stronę nieprofesjonalistów to co się udowadnia?

lub

"Uprzejmie zatem donoszę iż jeżeli nie zaprzestanie Pan tych praktyk Pana posty

będą usuwane z forum"

Z tym donoszeniem i groźbą też mi się przypominają zamierzchłe czasy (a może i nie zamierzchłe.)

Styl postów Pana Digital Studio traktowałem zawsze jako pewnego rodzaju folklor ale udało mu się jedno;obudził Szefa o 2 w nocy i doczekał się odpowiedzi natychmiastowej być może nie takiej jakiej oczekiwał ale prowokacja słowna zadziałala.Ja natomiast (z GRUPY 99%) czekałem miesiąc na odpowiedź na 3 maile do wsparcia choć zakończyło się to całkiem pozytywnie.Więc kto jest bardziej skuteczny?

A teraz niech uderzy kamieniem Fidziu choć myślę ,że nie uderzy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest sztywniak

@andre : przeczytaj ten wątek od początku i weź pod uwagę że Digitalstudio to instalator a nie klient.

resztę pomijam. Miłej nocki życzę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...