Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Fibaro Wall Plug - kiedy w sprzedaży i jaka cena?


Guest damian

Question

Guest damian

Please login or register to see this link.

Kiedy będzie znana cena oraz data rozpoczęcia sprzedaży?

I pytanie techniczne, czy istnieje możliwość całkowitego wyłączenia światła w tym wallplugu?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" data-emoticon="1">

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Posted Images

Recommended Posts

  • 0

damian,

1) to pytanie do marketingu

2) tak na 2 sposoby, za pomocą parametru na stałe lub poprzez przytrzymanie przycisku np by w nocy nie świecił jak choinka

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:"> ale w każdej chwili chwiałbyś sprawdzić pobór mocy bez ciągłego zmieniania parametru

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Zastanawiałem się jak zacząć posta, o tym jak testowałem WallPlug-a i ciągle do głowy mi się ciśnie, że musiałem mieć naprawdę głupią minę, jak zobaczyłem ile mój piec gazowy bierze prądu.

    Zacząłem się zastanawiać czy ja grzeje prądem czy gazem

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Zawsze mi się zdawało że piec jak nie grzeje to "prawie" nic nie zużywa i tylko trochę więcej jak grzeje i pompka chodzi, a tu życie pokazało coś innego.

    Mój piec na postoju zużywa 56W a jak podgrzewa to 127 W.

    Zacząłem więc biegać z plugiem po domu i mierzyć :

    zapach Ambipur 3W uffffff nie jest tak źle

    dalej nie było już lekko

    MediaCenter : 217,10 W

    dekoder : 91,50 W

    czajnik 1622-1680 W

    odkurzacz od 602,8W do 1676,3W

    w pewnej chwili zacząłem się zastanawiać czy to naprawdę dokładnie mierzy.

    U kolegi w hurtowni elektrycznej (ha ! , chodziłem z WallPlugiem po mieście i to bez pozwolenia) podpięliśmy tablicę demonstracyjną z ledami i żarówkami dla testu.

    Jak włączaliśmy kolejne ledy czy żarówki, Plug bardzo precyzyjnie pokazywał zmiany obciążenia

    Dla testu wiarygodności pluga podpiąłem 2 mierniki : "chiński" i "niemiecki".

    Przy wysokich obciążeniach Plug i mierniki pokazywały ten sam pomiar ale przy bardzo niskich "chiński" pokazywał inne odczyty niż Plug i miernik "niemiecki".

    Widać że Fibaro nie oszczędzało na mierniku

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Pomierzyłem wszystko co było możliwe ale nie będę Was tym zanudzał.

    Teraz przynajmniej już wiem dlaczego taka jedna firma, co emituje dużo dwutlenku węgla do atmosfery, wysyła mi tak wysokie rachunki.

    WallPluga testowałem dosyć intensywnie przez parę dni. Gdyby ktoś miał jakieś pytania to odpowiem lub sprawdzę bo Plugi mam cały czas wpięte.

    Co testowałem:

    - wysyłanie powiadomień (przykład lodówki)

    - asocjacje

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Super Sztywniak,jak zwykle fajna i fachowa porada i opis działania urządzenia :->

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • Witam,

    a czy mógłbyś podać dokładne dane odczytu mierników i pluga, oraz podaj informację czy mierniki były true rms ew konkretne modele.

    Zastanawiałem się jak dokładny jest plug i czy odczyty są prawdziwe dla różnych cos(fi) i różnych kształtów prądów

    Niestety nie mam swojego pluga więc nie moge się pobawić

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Pozdrawiam,

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak
  • Inquirer
  • Witam,

    a czy mógłbyś podać dokładne dane odczytu mierników i pluga, oraz podaj informację czy mierniki były true rms ew konkretne modele.

    Zastanawiałem się jak dokładny jest plug i czy odczyty są prawdziwe dla różnych cos(fi) i różnych kształtów prądów

    Niestety nie mam swojego pluga więc nie moge się pobawić

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Pozdrawiam,

    nie znam się niestety na miernikach bo to nie moja bajka

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    jeden z nich był wkładany do gniazdka z wyświetlaczem, wyniki podawał w watach

    drugi tzw "niemiecki" to amperomierz.

    Pomiar nie był aż tak profesjonalny jakbyś oczekiwał. Może w poniedziałek znajdę kogoś kto ma jakiś "wypasiony" miernik i wtedy podasz mi jak mam wykonać procedurę pomiaru.

    Dodam jeszcze tylko że plug w swojej konfiguracji, posiada możliwość wysyłania poleceń ON/OFF do drugiej grupy asocjacyjnej, co może następować w przypadku przekroczenia zdefiniowanych wartości dolnej i górnej.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest kstaniek
  • Inquirer
  • @simryc WallPlug mierzy moc czynną, czyli to co licznik energii elektrycznie, a dokładniej całkę mocy czynnej po czasie, czyli zużytą energię. Wydaje mi się, że różny cos(fi) i kształt przebiegu nie ma wpływu na pomiar, ale w końcu jestem tylko informatykiem a nie elektrykiem i mogę w tej kwestii się mylić.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • a gdzie można kupić takiego pluga bym się sam pobawił

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />?

    to już jest tak normalnie dostępne ?

    myślę też, że jak się fibaro już ogarnie z projektami (sterownik rgb, multisensor) mogło by pomyśleć na gniazdkiem z wbudowanym wallplugiem wydaje się to być jeszcze bardziej estetyczne

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest PJ
  • Inquirer
  • myślę też, że jak się fibaro już ogarnie z projektami (sterownik rgb, multisensor) mogło by pomyśleć na gniazdkiem z wbudowanym wallplugiem wydaje się to być jeszcze bardziej estetyczne

    Z jednej strony tak, ale z drugiej jak zaprojektować takie gniazdko, żeby zrobić kompromis pomiędzy wszystkimi możliwymi modelami wszystkich producentów, żeby pasowało do dowolnego osprzętu?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" /> (bo można założyć, że ktoś blisko siebie będzie miał gniazdko zwykłe oraz fibaro z włącznikiem)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • PJ, racja w takim razie pozostaje tylko czekać

    a) na moduły z pomiarem prądu oraz/lub

    b) na gniazdka,wyłączniki ze szkła,metalu,drawna itd itd made by fibaro

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian
  • Inquirer
  • Raczej bym liczył na pierwsze, prostsze w dostosowaniu do potrzeb szerszego grona klientów.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest mariusz4567
  • Inquirer
  • Od kiedy bedzie dostepny w sprzedazy WallPlug

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W sprzedaży już jest, ale dostępny jeszcze nie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    A czy będzie dostępny taki Stereo Plug jak ten po lewej czy to tylko wizja artystyczna:

    plug_02.jpg

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest mariusz4567
  • Inquirer
  • W sprzedaży już jest, ale dostępny jeszcze nie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    A czy będzie dostępny taki Stereo Plug jak ten po lewej czy to tylko wizja artystyczna:

    Please login or register to see this link.

    czyli moge kupic, ale nie wiadomo kiedy dostane.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    jaczet, to są dwa plugi

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:"> w listwę z 5 wejściami mieści się ich 5

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_razz.gif" alt=":-P">

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    No to chyba mam coś z oczami. Ciekaw jestem czy tylko ja

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    A szkoda, bo by toto było całkiem fajne...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W sprzedaży już jest, ale dostępny jeszcze nie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    A czy będzie dostępny taki Stereo Plug jak ten po lewej czy to tylko wizja artystyczna:

    Please login or register to see this link.

    czyli moge kupic, ale nie wiadomo kiedy dostane.

    Dokładnie tak to wygląda. Wydaje mi się,że sytuacja (produkcja) zostanie opanowana do końca miesiąca.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Franek
  • Inquirer
  • Niestety sprzedaż jest wstrzymana, bo dostawca części źle wykonał średnicę za dużą o 1mm i czekają na nowe.

    W tym, ani następnym tygodniu nie ma co liczyć na plugi, niestety ;(

    [ Dodano: 2013-03-17, 10:04 ]

    Wall plug'i są już dostępne, w poniedziałek mam mieć kilkanaście sztuk, to przetestuję

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    1. Czy zamontowane w bliskiej odległości w gnieździe/listwie 4-5 Wall Plug'i nie zakłócają się wzajemnie ?

    2. Czy przycisk "B" lub inny spełnia także rolę wyłącznika, tak aby można było odciąć dopływ prądu do urządzenia bez wyciągania wtyczki, lub uruchomić podpięte urządzenie nie logując się do systemu ?

    3. Cytuję ze strony :"Każdy Wall Plug wyposażony został w specjalną naklejkę bezpieczeństwa zapobiegającą przed wyrwaniem" wkradł się mały błąd, a przy okazji - czy chodzi o przyklejenie WP do gniazdka ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    1. Czy zamontowane w bliskiej odległości w gnieździe/listwie 4-5 Wall Plug'i nie zakłócają się wzajemnie ?

    2. Czy przycisk "B" lub inny spełnia także rolę wyłącznika, tak aby można było odciąć dopływ prądu do urządzenia bez wyciągania wtyczki, lub uruchomić podpięte urządzenie nie logując się do systemu ?

    3. Cytuję ze strony :"Każdy Wall Plug wyposażony został w specjalną naklejkę bezpieczeństwa zapobiegającą przed wyrwaniem" wkradł się mały błąd, a przy okazji - czy chodzi o przyklejenie WP do gniazdka ?

    1.nie

    2.tak

    3.tak

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


    ×
    ×
    • Create New...