Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Fibaro Wall Plug - kiedy w sprzedaży i jaka cena?


Guest damian

Question

Guest damian

Please login or register to see this link.

Kiedy będzie znana cena oraz data rozpoczęcia sprzedaży?

I pytanie techniczne, czy istnieje możliwość całkowitego wyłączenia światła w tym wallplugu?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" data-emoticon="1">

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Posted Images

Recommended Posts

  • 0
[ Dodano: 2013-03-17, 10:04 ]

Wall plug'i są już dostępne, w poniedziałek mam mieć kilkanaście sztuk, to przetestuję

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Franek - masz już te plugi? Jak wrażenia?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest Franek
  • Inquirer
  • [ Dodano: 2013-03-17, 10:04 ]

    Wall plug'i są już dostępne, w poniedziałek mam mieć kilkanaście sztuk, to przetestuję

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Franek - masz już te plugi? Jak wrażenia?

    Please login or register to see this link.

    jestem na wyjeździe, jak znajdę chwilę czasu to potestuję

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest mariusz4567
  • Inquirer
  • Mozna juz kupic sa dostepne czy jeszcze nie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    jaczet, to są dwa plugi

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" /> w listwę z 5 wejściami mieści się ich 5

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_razz.gif" alt=":-P" />

    U mnie w podwójnym gnieździe marki Simon nie mieszczą się dwa, a w zasadzie podłączyć się da, ale wystarczy lekko poruszyć kablem i następuje wyłącznie/załączenie któregoś z podpiętych urządzeń. Zatem dla takiego zastosowania lokalizacja przycisków nie jest zbyt dobrze przemyślana.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @wasil

    Please login or register to see this link.

    to co jest na tym zdjęciu, nie jest możliwe. Nie da się umieścić dwóch WallPlugów obok siebie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Panowie, przeprowadziliśmy szereg testów i z reguły dwa plugi mieściły się do jednego gniazdka. W przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia dwóch plugów jednocześnie polecamy skorzystanie z modułu Relay Switch.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    To ja w takim razie informuję, iż Ospel podwójny się nie mieści. Obstawiam, iż nie tylko tam, gdyż wallplugi poszerzają się co w efekcie powoduje brak miejsca.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • Odleglosc gniazd definiuje norma (niestety nie pamietam teraz jej numeru).

    Mamy swiadomosc iz na rynku sa gniazda ktore jej nie spelniaja (starsze gniazda, chinczyki, itd).

    Wallplug fibaro projektowany byl by dalo sie go umiescic w podwojnym gniazdku, odleglosc miedzy plugami w najwezszym miejscu wynosi ok 2mm.

    Kolejne "odchudzanie" obudowy wplywalo by juz na "zwiotczenie" scianek. Plug wykonany jest z samogasnacego materialu z dodatkiem uniepalniacza przez co material ktory jest wtryskiwany ma spore ograniczenia.

    Stosujac inny material mozna by jeszcze minimalnie odchudzic scianki ale chyba nie chodzi o to by kosztem jakosci wplywac na design.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Mamy swiadomosc iz na rynku sa gniazda ktore jej nie spelniaja (starsze gniazda, chinczyki, itd).
    nieprawda NOWE gniazda najbardziej renomowanych producentów i efekt jak powyzej
    Wallplug fibaro projektowany byl by dalo sie go umiescic w podwojnym gniazdku, odleglosc miedzy plugami w najwezszym miejscu wynosi ok 2mm.
    i to wystarcza na swobodne manipulowanie przyciskiem?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:" />
    Kolejne "odchudzanie" obudowy wplywalo by juz na "zwiotczenie" scianek. Plug wykonany jest z samogasnacego materialu z dodatkiem uniepalniacza przez co material ktory jest wtryskiwany ma spore ograniczenia.

    Stosujac inny material mozna by jeszcze minimalnie odchudzic scianki ale chyba nie chodzi o to by kosztem jakosci wplywac na design.

    chyba nie tędy droga... dla większości gniazd wystarczyłoby, aby przycisk był w innym miejscu, bo na tym polega problem: plugi wchodzą w każde podwójne gniazdo (w niektóre na ścisk) a problemem są stykające się ze sobą przyciski
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest Fidziu
  • Inquirer
  • nieprawda NOWE gniazda najbardziej renomowanych producentów i efekt jak powyzej

    Dobre, naprawde dobre:) tylko jaki to ma zwiazek z tym o czym pisze?

    i to wystarcza na swobodne manipulowanie przyciskiem?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_mrgreen.gif" alt=":mrgreen:">

    Prosze czytac ze zrozumieniem. O przycisku nie pisalem.

    i chyba nie tędy droga... dla większości gniazd wystarczyłoby, aby przycisk był w innym miejscu, bo na tym polega problem: plugi wchodzą w każde podwójne gniazdo (w niektóre na ścisk) a problemem są stykające się ze sobą przyciski

    Zalozmy ze bylby po przeciwnej stronie - jak by sie go wciskalo w gniazdach w ktorych "bolec" jest z odwrotnej strony? (Formy ulozenia gniazda (gora/dół/prawo/lewo) nie definiuje zadna europejska norma)

    Uprzedzajac pytanie - jego umiejscowienie z boku to analogiczna sytuacja.

    Rozumiem ze kolega wierzy w to co widzi ale istnieje wiele odmian gniazd sieciowych w tym takie ktore maja inne polozenie niz te z ktorymi sie kolega zapoznal.

    Alternatywnie zawsze mozna wykorzystac rozwiazania konkurencyjne - tam wlacznik umieszczony jest w wygodnym miejscu;)

    W wallplug'u fibaro dokonalismy takiej miniaturyzacji ze ten przycisk przy tym rozmiarze urzadzenia jest jakby doklejony na "wcisk"

    Zapewniam jednak gdy pracowac bedziemy nad kolejna wersja wezmiemy te sugestie pod uwage:)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    nieprawda NOWE gniazda najbardziej renomowanych producentów i efekt jak powyzej
    Dobre, naprawde dobre:) tylko jaki to ma zwiazek z tym o czym pisze?

    sugerujesz kolego, że używamy chińszczyzny a później udajesz, że nie wiesz o co chodzi...?

    Prosze czytac ze zrozumieniem. O przycisku nie pisalem.

    a ja pisałem... zatem chciałem ponownie zauważyć, że na tym polega problem, a to ma związek z odległościami, zatem i z poruszonym tematem. Zatem, czy kolega czyta ze zrozumieniem?

    Zalozmy ze bylby po przeciwnej stronie - jak by sie go wciskalo w gniazdach w ktorych "bolec" jest z odwrotnej strony?

    nigdy nie widziałem takiego podwójnego gniazda, w których bolce są po przeciwnych stronach, a gdyby były to ciekawe jak wtykało by się większość wtyczek - proszę przyjrzeć się mojej fotce z wetkniętymi dwoma wtykami i wyobrazić sobie, że bolce są po przeciwnych stronach...

    Rozumiem ze kolega wierzy w to co widzi ale istnieje wiele odmian gniazd sieciowych w tym takie ktore maja inne polozenie niz te z ktorymi sie kolega zapoznal.

    Nie twierdzę, że widziałem wszystkie gniazda na rynku, ale widziałem i zamontowałem wiele i dla większości podwójnych gniazd zmiana usytuowania włącznika rozwiązała by poruszony problem.

    Alternatywnie zawsze mozna wykorzystac rozwiazania konkurencyjne - tam wlacznik umieszczony jest w wygodnym miejscu;)

    coś konkretnego kolega poleca?

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> dyskutujemy o wal plug...

    W wallplug'u fibaro dokonalismy takiej miniaturyzacji ze ten przycisk przy tym rozmiarze urzadzenia jest jakby doklejony na "wcisk"

    To fajne urządzenie, co nie znaczy, że nie może być jeszcze bardziej funkcjonalne...

    Zapewniam jednak gdy pracowac bedziemy nad kolejna wersja wezmiemy te sugestie pod uwage:)

    jak miło

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> pewnie będzie popyt jeszcze większy niż na obecne

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jak już podajemy pomysły na poprawki WP to ja bym zrobił matowy ring lub zmatowił wew część, aby światło z ledów rozmywało.

    Co do niemieszczących się dwóch w jednym gnieździe to sytuacja przypomina brak miejsca na on/off w płytkiej puszce - nic nie jest idealne i na się upchać wszędzie. Sam pomiar prądu AC powoduje potrzebę kilkunastu elementów więc tak chylę czoła, że dało się tyle upchać przy tak grubej obudowie (ON/OFF ma cieniutki plastik).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy czarny plug będzie w sprzedaży

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_question.gif" alt=":?:" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jak będzie czarny to trzeba będzie jeszcze brązowe i srebrne zrobić.

    Może jakąś fajną nakładkę zrobić np. z czegoś elastycznego typu silikon lub nitryl lub.... Jak sztywna to "przytyje" znowu dwa nie wejdą obok siebie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest simryc
  • Inquirer
  • Witam,

    czy jest możliwość mierzenia napięcia wallplugiem ? a w zasadzie wyciągnięcia tej informacji? jeśli nie to czy jest to w przyszłości planowane? wydaje mi iż jest to bardzo potrzebne

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


    ×
    ×
    • Create New...