Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Pilot lokalizator


rafal ostroda

Question

Panowie , czy ktoś parował pilota lokalizatora z ekspanderem 4k?

Instrukcję znam już chyba na pamięć ale nie potrafię skonfigurować pilota ,żeby załączał się jeden z przekaźników w ekspanderze w momencie gdy pojawia się w zasięgu pilot lokalizator.

Pilot jest już skonfigurowany do nadawania sygnału kontrolnego co 10 s i sparowany z ekspaderem (dioda czerwona miga synchronicznie z diodą w pilocie ).

Jak teraz sprawić ,żeby zadziałał jeden z 4 przekaźników w przypadku gdy pilot lokalizator pojawi się w zasięgu ekspandera?

Dzięki z góry za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Pilot Lokalizator w ten sposób zadziała tylko z expanderem 1.

Generalnie są nieścisłości w instrukcji pilota lokalizatora i expandera 4k.

Ja zrezygnowałem z Pilota lokalizatora i używam zwykłych pilotów poczwórnych.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za info ale zastosowanie zwykłego pilot nie daje mi tej funkcjonalności którą chce uzyskać - info o obecności / nieobecności domowników w domu:(

    Ok , spróbuję z ekspaderem 1k

    Dzięki:)

    [ Dodano: 2013-03-04, 21:27 ]

    Dzięki richo za podpowiedź , ogarnąłem temat , wszystklo działa.

    Teraz HC2 wie w końcu ,że Pancio w domu jest:), daje to ogromne możliwości.

    Jeszcze raz dzięki , zaoszczędziłeś mi mnóstwo czasu

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czyli działa tylko z 1k ?

    Napisz co i jak, żeby inni nie tracili czasu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W załączniku jest mój aneks do instrukcji pilota lokalizatora - może się komuś przyda bo z oryginalną tabelką z instrukcji nie do końca wszystko było dla mnie jasne.

    PS

    Programowanie Expandera 4K z lokalizatora nie działało - nie wiem czy zostało już naprawione.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    dzieki wielkie @richo, kawał dobrej roboty. Przyda się i to bardzo.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jeszcze kilka słów nt Expanderów. Z moich testów w "naturalnym" środowisku wyszło mi, ze maksymalny/rzeczywisty zasięg Expandera 1K to ok 50m natomaist Expandera 4K to ok 20m. Im wyżej w pomieszczeniu go umieściłem tym lepiej. Jak chcemy używac pilota na zewnątrz domu to oczywiście lepiej umieścić expandery przy oknie.

    Ostatecznie 4K używam w połączeniu z UBS do uruchamiania z pilota scen do sterowania z wewnątrz np żaluzje w salonie, swiatła a 1K do sterowania otwieraniem furtki i garażu. 2 sztuki 1K podłączyłem do jednego UBSa i działają dobrze (lepiej niż poprzednie Elmesy) byle antenki się nie stykały

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    U mnie działa z expanderem 4k ale trochę się namęczyłem. Sporo czasu straciłem ale dział nie do końca jest tak jak chciałem i instrukcja mówi ale nie mam już siły z tym walczyć.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    U mnie działa z expanderem 4k ale trochę się namęczyłem. Sporo czasu straciłem ale dział nie do końca jest tak jak chciałem i instrukcja mówi ale nie mam już siły z tym walczyć.

    ronin co zrobiłeś że Ci zadziałało. U mnie ekspander widzi sygnał z lokalizatora ale nie da się przypisać do konkretnego kanału.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...