Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Czujniki FAKRO


Guest PJ

Question

Guest PJ

Witam,

Czy próbował może ktoś dodawać do centrali czujniki deszczu i wiatru FAKRO. Konkretnie chodzi o czujnik ZWD oraz ZRD, widoczne na dole tej strony:

Please login or register to see this link.

Z ich specyfikacji wynika, że są to zwykłe czujniki binarne informujące odpowiednio o przekroczeniu prędkości wiatru 40km/h oraz o zwarciu styków kroplami wody.

Wiem, że w teorii powinny działać bez problemu, tylko mnie interesuje, czy ktoś przypadkiem z nich korzysta i może potwierdzić, że działają z centralką HC2.

EDIT:

Jednak zmieniam pytanie. Po zgłębieniu tematu wygląda na to, że te czujniki wcale nie są z-wave, tylko są to zwykłe czujniki binarne, które wpina się do FAKROwskej centralki z-wave, która dopiero wysyła bezprzewodowo tę informację.

Wobec tego mogą one współpracować, ale jedynie z UBSami (zamiast centralki FAKRO). Czy ktoś testował takie rozwiązanie może?

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli czujniki rozwierają odwód, a UBS pozwala na ustawienie zwłoki między naruszeniem to powinno działać. Znalazłem tańsze czujniki, czekam aż otrzymam i dam znać jak działają.

[ Added: 2013-09-25, 15:06 ]

Rozmawiałem z elektronikiem z Fakro:

czujnik wiatru ZWD zwiera kontaktron w miarę obracania się "wiatraczka" zwiera styk.

Interpretacja prędkości wiatru pozostaje w gestii centralki zewnętrznej - czyli w naszym przypadku trzeba by pimkiem policzyć impulsy w czasie i interpretować jako przekroczenie progu. Lepiej zrobić układ który poda napięcie 0-10V lub potencjometr, którym ustawimy próg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...