Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Asocjacja urządzeń


tom3sko_ok

Question

Witam, koledzy dlaczego podczas asocjacji urządzeń pokazują się tylko urządzenia nadrzędne ? Jesli do switcha 2x1,5 kw mam na oba przekazniki podpiete mam 2 halogeny to drugiego nie widze.

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ponieważ w obecnej wersji hc2 nie wspiera multikanałowej asocjacji, planujemy ją dodać wraz z nowym silnikiem z-wave nad którym pracujemy

dlatego jeśli chcesz osiągnąć ten sam efekt zalecam użyć sceny

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • z tym ze moja wersja kostki nie obsluguje scen

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    tom3sko_ok, każda obsługuje, nie myl z scen activation bo to zupełnie inna funkcja

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • możesz mi to wyoślić dokładniej ?

    Opisze o ci o mi chodzi:

    Po nacisnieciu drugiego przelacznika monostabilnego podlaczeonego do dimmera chcialbym aby:

    Opuscila sie roleta w kuchni (Drugi przekaznik switcha - ktorego nie widze w asocjacji)

    Opuscila sie roleta w salonie (To samo jak powyzej)

    Swiatlo w salonie pozostalo zalaczone w 50 % przez 2 min potem sie wylaczylo

    Opuscil sie ekran projekcyjny (ten element jest widoczny w asocjacji)

    [ Dodano: 2013-05-25, 14:11 ]

    korzystajac z okazji ze pisze z fachowcem fibaro, to mam jeszcze pytanie z innej beczki.

    Panel lokalizacyjny - podana lokalizacja nie jest moja lokalizacja, ustawiam ja recznie i zapisuje pod odpowiednia nazwa.

    Powiedz mi teraz w jaki sposob lub jakiego urzadzenia uzyc aby centralka dowiedziala sie ze opuscilem zapisany punkt ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    dimmer jest w wersji 1.9 lub nowszej bo to jak to ująłeś to wymaga scen activation idzie to zrobić sceną ale wymaga to innego wyzwalacza (np urządzenia które ma zostać włączone lub zmiennej)

    co do tego drugiego problemu to musisz iphonem zalogować się na hc2 przed dostęp zdalny (aplikacja natywna)

    w panelu uprawnień zaznaczasz odpytywanie i tworzysz scenę

    jeśli admin pojawi/opuści lokalizacje to zrób coś tam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • niestety dimmer mam w wersji 1.4 bede go musial wymienic.

    Iphonem ? czyli mam rozumiec ze na androidzie nie podziala ;(

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    tom3sko_ok, jeszcze nie, ta funkcja jest narazie dostępna tylko appla urządzeń

    co do dimmera to nie trzeba wymieniać,

    załóżmy że dimmer miał z drugiego przycisku zapalac switcha "halogen"

    jesli "halogen" zapalony

    to

    Opuscila sie roleta w kuchni (Drugi przekaznik switcha - ktorego nie widze w asocjacji) (roleta zamknij)

    Opuscila sie roleta w salonie (To samo jak powyzej) (roleta zamknij)

    Swiatlo w salonie pozostalo zalaczone w 50 % przez 2 min potem sie wylaczylo (swiatlo wlacz na 50% i po 2 min swiatlo wyłącz)

    wada jeśli zapalisz halogen zawsze wykona sie w/w scena

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • tez tak wlasnie myslalem.

    Pytanie mam jeszcze jedno.

    Gdy opusze rolete w ciagu dnia a scene mam napisana aby zamknela wszystkie rolety o zachodzie slonca to ta sama roleta dostanie sygnal aby opuscila sie raz jeszcze.

    Masz pomysl jak to zrobic aby zamknieta roleta juz nie otrzymywala sygnalu na ponownie zamkniecie?

    Jesli nie masz czasu to powalcze z tym sam i tak sie duzo dowiedzialem. Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    tom3sko_ok, jeśli jest zamknęta to już się nie zamknie ale można w lua napisac warunek sprawdzający że jesli roleta zamknieta to nie wysyłaj ponownie komendy zamkniecia

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Sygnał zamknięcia rolety wysłany do zamkniętej rolety nie zamknie jej jeszcze bardziej.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> Nic nie zrobi, więc nie ma potrzeby unikania takiej sytuacji.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • uwiezcie mi ze w moim przypadku jest to bardzo wazne

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Poniewaz to sa rolety wewnetrzne do ktorych dolozylem serwomechanizm.

    Rolety nie posiadaja zadnych wylacznikow przeciazeniowych badz tez krancowek.

    Sterowane sa po prostu czasem i scenami napisanym wlasnie w LUA.

    Stąd moje pytanie

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> Bo rozumiecie co sie stanie gdy roleta bedzie sie chciala zamknac drugi raz ;P

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Właśnie nie, nie bardzo wiem co się stanie.

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_smile.gif" alt=":-)" /> Jeśli sam zmajstrowałeś takie urządzenia, dorób krańcówki.

    Jeśli musisz, stwórz zmienne i przypisz im określone wartości - najlepiej procentowo określające położenie rolety.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...