Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Aktualizacja 3.557 BETA


Fabian

Question

Kiedy zostanie poprawiony problem w wczytywaniem Stref centrali Satel (przeładowanie nic nie daje nadal widzi stare strefy) bez ponownego dodawania centrali alarmu do systemu ??? Bo ponowne dodanie Integry do Fibaro pomaga bo nowe strefy widzi ale trzeba ustawiać wszystko od nowa...

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Też mnie to interesuje, bo mam właśnie jedyny problem u klienta z satelem integrą (specjalnie zmieniał alarm na integrę). Za 3 razem wczytało nazwy czujek, a później system zamulał (polecenia w sieci z-wave działały z opóźnieniem do 5min). Dopiero po usunięciu Satela system zaczął działać poprawnie.

Po ponownym dodaniu satela znów nie ma nazw czujek i w sumie nie działają tak jak powinny. Nie widać w systemie, że czujka została naruszona...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

w wersji 3.559 beta lub 3.560 beta

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • w wersji 3.559 beta lub 3.560 beta

    Nie rozumiem jednego jedno naprawiacie drugie psujecie w czym tutaj jest zagadka ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Fabian, czym zasłużyłem na tą ironie? odpowiedz udzieliłem

    Funkcjonalności zamyka się w zależności od stopnia zaawansowania, a w momencie pisania nie wiedziałem na jakim etapie prac jest powyższy temat. Z tego co się orientuje będzie to jednak w późniejszej becie 3.560 beta, a przy następnej takiej uwadze zamierzam zignorować Pana posty

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Fabian, czym zasłużyłem na tą ironie? odpowiedz udzieliłem

    Funkcjonalności zamyka się w zależności od stopnia zaawansowania, a w momencie pisania nie wiedziałem na jakim etapie prac jest powyższy temat. Z tego co się orientuje będzie to jednak w późniejszej becie 3.560 beta, a przy następnej takiej uwadze zamierzam zignorować Pana posty

    To było zwykłe pytanie strasznie nerwowi jesteście w tym Fibaro, przecież nie po to sprzedaje wasze urządzenia żeby za wami nie być, tylko po prostu nie rozumiałem tego ze jak można coś zrobić nowszego i zepsuć stare, no ale ok tak ma być.

    P.s Chyba trzeba zrobić sobie odpoczynek Panie A.Socha, więcej luzu bo nerwy nic tu nie pomogą a jedynie odstraszą klienta. Pozdrawiam no i tak jak pisałem wyżej jestem cały czas z wami.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest sztywniak

    Fabian : niestety to wszystko nie jest takie proste. Od jakiegoś roku testuje oprogramowanie i prototypy urządzeń Fibaro, jednocześnie zawodowo jestem związany z branżą IT.

    Fibaro jest mi zawodowo bliskie bo jest jednym z nielicznych systemów ID które są zarządzane na najwyższym poziomie co mnie niezmiernie cieszy bo nie mogę zdzierżyć prymitywnych systemów typu Satel gdzie przy byle g.. trzeba biegać ze śrubokrętem.

    Podam Ci prosty przykład z testów PLUG-a.

    Fibaro postanowiło że zrobi zajebisty moduł do gniazdka który będzie w stanie uciągnąć duże obciążenia i będzie posiadać super fajne funkcjonalności typu mierzenie zużycia energii, diody RGB które świecą w zależności od wskazań itd...

    Założeniem Fibaro było wypuszczenie PLUG-a który bez problemu przepuści 3 KW.

    Takie urządzenie zostało stworzone i przekazane do testów. W testach okazało się że producenci gniazdek idą po bandzie ( w sensie produkują tanio w Chinach) i oszczędzają na max i odprowadzenie ciepła przez bolce PLUG-a do gniazdka nie jest możliwe. Nieważne co stanowią unijne certyfikaty bezpieczeństwa bo producenci je obchodzą naszym kosztem.

    Fibaro po spływających raportach z własnego działu testów i zewnętrznych testerów postanowiło że nie będzie ryzykować czy klient kupił normalne gniazdko czy jakąś chińską tandetę. Na wersjach które dostaliśmy do testów jest nadruk 3000W a na rynek trafiły moduły 2500W co świadczy o tym że zarząd Fibaro ma na pierwszym miejscu dobro klienta a nie własny zysk.

    Połączenie z Satelem w tej chwili jest jednostronne. Daje to ogromne możliwości. Po głosach z forum Fidziu zdecydował że połączenie ma być w jedną i drugą stronę.

    Jestem świadom jakie to jest ogromne wyzwanie ponieważ trzeba przewrócić kod centrali do góry nogami. Jeszcze nie dostaliśmy tego do testów ale jestem świadom na jakie problemy natrafią. pierwszym podstawowym są zapętlenia tzn jeśli czytamy stan z dwóch źródeł to znaczy że stany mogą być takie same, mogą być różne i mogą w tej samej chwili zmieniać stan na inny. To wszystko trzeba obsłużyć plus milion różnych niezależnych przypadków związanych z innymi urządzeniami.

    Ja naprawdę się cieszę że urządzenia Fibaro są zarządzane na najwyższym poziomie ponieważ użytkownik może sobie sam bardzo dużo zmienić i nie musi latać ze śrubokretem

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_icon_wink.gif" alt=";-)" />

    Dla mnie osobiście jako użytkownika urządzeń Fibaro i konkurencyjnych to właśnie Fibaro jest synonimem stabilności i ergonomii ustawień.

    Link to comment
    Share on other sites

    Guest
    This topic is now closed to further replies.
    ×
    ×
    • Create New...